اولین نکته کمپ ترک اعتیاد فرمانیه پس از لغزش: اقدام بلافاصله برای ترک اعتیاد و بهبودی

اولین نکته کمپ ترک اعتیاد فرمانیه پس از لغزش: اقدام بلافاصله برای ترک اعتیاد و  بهبودی

در مقاله قبلی کمپ ترک اعتیاد خصوصی فرمانیه لیست اقداماتی که باید پس از لغزش انجام دهید را برای شما لیست کردیم در این مقاله به اولین قسمت از اقدامات پس از لغزش می پردازیم که اقدام برای ترک اعتیاد است.

 

کمپ ترک اعتیاد فرمانیه اعتقاد دارد لغزش یک شکست نیست

نظر کمپ ترک اعتیاد فرمانیه این است که پس از اینکه لغزش کردید باید بلافاصله دست به کار شوید و برای برگشتن به مسیر بهبودی اقدامات لازم را انجام دهید. به هیچ عنوان نباید فکر کنید "حالا که لغزش کردم چه بهتر که مقدار بیشتری مواد مصرف کنم." این طرز فکر در واقع نیرنگ و حیله ای است که بیماری اعتیاد به کار می گیرد تا ما را از مسیر بهبودی منحرف کرده و مشکلات بیشتری برای ما به وجود بیاورد.

در ضمن، نباید به خودتان بگویید "بالاخره نتوانستم طاقت بیاورم و در برابر وسوسه ها تسلیم شدم و دوباره به مصرف مواد روی آوردم. سرنوشت من این است که همیشه معتاد باقی بمانم و برای رهایی از چنگ اعتیاد هیچ کاری از دست من ساخته نیست." این دیدگاه منفی و پذیرفتن شکست در برابر بیماری اعتیاد باعث می شود که بیماری اعتیاد بیش از پیش قدرتمند شود. در واقع همه باورها و نگرش های منفی نسبت به لغزش مانند سرزنش کردن خود، تاسف خوردن به حال خود، خود را فردی ضعیف و شکست خورده دانستن و... ناشی از عدم شناخت صحیح ماهیت بیماری اعتیاد است.

 

 مطلب مرتبط: کمپ ترک اعتیاد: افکار بعد از ترک مواد اعتیاد آور و مخدر چگونه باعث مصرف مجدد می شوند

 

باید بدانید که اعتیاد یک بیماری مزمن است که پس از مبتلا شدن به آن، حتی در دوران بهبودی نیز در درون شما باقی خواهد ماند و شما تنها قادر به کنترل و مهار کردن آن به صورت روزانه هستید؛ بنابراین هر نوع بی توجهی و غفلت از کارکرد برنامه دوازده قدم باعث می شود تا بیماری اعتیاد در درونتان زنده شده و شما راه و روش قدیمی زندگی خود را از سر بگیرید؛

اما در صورتی که نگاه واقع بینانه ای به طبیعت بیماری خودتان داشته باشید و مصرف مجدد مواد را یک اتفاق رایج و طبیعی به حساب بیاورید، در آن صورت می توانید بلافاصله دست به کار شده و با استفاده از ابزارهای 12 قدم و حمایت انجمن های گمنام، دوباره در مسیر بهبودی قرار بگیرید.

اولین و موثرترین کار پس از لغزش کردن این است که بلافاصله با راهنمای خود تماس بگیرید و یا به یک جلسه رفته و در زمانی که نوبت مشارکت کردن شما می رسد، به دیگران بگویید که دوباره مواد استفاده کرده اید. انجام این دو کار مثبت و سازنده، باعث کاهش قدرت و نفوذ بیماری اعتیاد برای به چنگ آوردن و تحت سلطه گرفتن شما خواهد شد. صحبت کردن با راهنما و شرکت در جلسات انجمن های گمنام باعث می شود تا شما بابت دچار شدن به لغزش کم تر احساس گناه کنید و انگیزه لازم برای شروع دوباره روند بهبودی خود را به دست بیاورید.

تنها ماندن بعد از لغزش و یا مخفی کردن لغزش خود از دیگران از جمله حیله هایی است که بیماری اعتیاد برای به دام انداختن دوباره ما از آن ها استفاده می کند. هیچ گاه فراموش نکنید که بیماری اعتیاد به مراتب از یک معتاد تنها قوی تر است و ما برای مقابله با این بیماری به کمک و حمایت یکدیگر نیاز داریم.

 

 مطلب مرتبط: تاثیر تریاک یا هروئین بر روی بدن + بهترین روش ترک اعتیاد

 

حال چگونه مجددا اعتیاد خود را ترک کنیم

پیشنهاد مرکز سم دایی و قطع مصرف مواد مخدر و محرک فرمانیه این است که سریعا دست به کار شوید. ابتدا لیستی برای خود تهیه کنید و در آن مواهبی را که در زمان پاک بودن به دست آورده بودید را بنویسید و سپس چیزهایی را که با در لغزش ماندن از دست خواهید داد و آشفتگی هایی که به دست خواهید آورد را نیز بنویسید. این دو لیست را با هم مقایسه کنید این کار انگیزه کافی به شما می دهد تا دوباره به سمت بهبودی رفته و اعتیاد خود را ترک کنید.

برای سم زدایی و قطع مصرف روشی که قبلا در آن موفق بوده اید و یا روشی بهتر را برگزینید. پیشنهاد ما این است که به یکی از کمپ های ترک اعتیاد مراجعه کنید. زیرا در طی مدت حضور شما در یک مرکز ترک اعتیاد، می توانید از مشاوره های تخصصی مددیاران آن مرکز استفاده کنید.

در کمپ ترک اعتیاد فرماینه که به کمپ لاکچری و VIP در شمال تهران معروف است برای کسانی که لغزش کرده اند برنامه خاصی را در نظر گرفته ایم. مشاورین ما کمک می کنند تا شما دوباره بهبودی را به دست آورده و این بار با استفاده از تجربه لغزش خود بتوانید در قطع مصرف و پاک ماندن و زندگی سالم داشتن ثابت قدم باشید.

بعد از این مرحله که از کمپ ترک اعتیاد ترخیص شدید پیشنهاد می کینیم دوباره یک برنامه برای جلوگیری از لغزش خود تهیه نمایید تا در مواقع لزوم از آن استفاده کرده و دیگر به دام وسوسه و مصرف مجدد مواد مخدر یا محرک نیوفتید.

 

آرزو و تلاش تمامی پرسنل کمپ فرمانیه این است که تمام کسانی که از این مرکز ترک اعتیاد ترخیص می شوند بتوانند تا آخر عمر پاک بمانند

زندگی شادی را بدون مصرف مواد مخدر تجربه کنند و عضوی مفید برای خود، خانواده و جامعه باشند

 

در قسمت بعدی از مقالات کمپ ترک اعتیاد لاکچری و خصوصی فرمانیه در رابطه با پذیرش مسئولیت لغزش بحث خواهیم کرد. از شما خواننده گرامی خواهش می کنیم در صورتی که مطالب ما را مفید دانسته اید ما را به کسانی که نیاز دارند معرفی نمایید.