دومین نکته کمپ ترک اعتیاد فرمانیه پس از لغزش: پذیرش مسئولیت لغزش

دومین نکته کمپ ترک اعتیاد فرمانیه پس از لغزش: پذیرش مسئولیت لغزش

دومین قسمت از اقدامات پس از لغزش در کمپ ترک اعتیاد فرمانیه (کمپ خصوصی و لاکچری ترک اعتیاد شمال تهران) پذیرش مسئولیت لغزش توسط فرد مصرف کننده می باشد که در این مقاله به طور مفصل به آن خواهیم پرداخت.

ابتدا به شما پیشنهاد می کنیم در صورتی که قسمت اول این سری مقالات مرکز ترک اعتیاد فرمانیه (اقدام بلافاصله برای ترک اعتیاد و  بهبودی) را نخوانده اید، سری به آن بزنید و آن را مطالعه بفرمایید تا مطالب این قسمت بیشتر برای شما مفهوم باشد.

 

کمپ ترک اعتیاد فرمانیه شدیدا توصیه می کند احساس گناه پس از لغزش را کنار بگذارید

اگر شما پاک بوده اید و دوباره مصرف مواد مخدر یا محرک (به طور کلی موادهای اعتیاد آور) را شروع کرده اید می دانید که مشابه قبل از لغزش، پس از لغزش نیز با مجموعه ای از احساسات و حالات روانی مختلف رو به رو می شوید، احساساتی نظیر انکار، خودفریبی و ... شاید حتی قبول نکنید که دوباره در دام اعتیاد فعال خود گرفتار شده اید. اما سرانجام می پذیرید که تسلیم وسوسه مصرف مجدد مواد شده و لغزش کرده اید.

ممکن است شنیدن این نکته که لغزش یک اتفاق طبیعی و رایج است، به اندازه کافی برای آرامش یافتن ما قانع کننده نباشد. ممکن است تصور کنیم که به دلیل لغزش کردن، روزها، ماه ها و سال ها بهبودی خودمان را لگدمال کرده ایم و دوباره به همان روزهای اولی که تصمیم به ترک اعتیاد گرفته بودیم بازگشته ایم و احساس غم و اندوه به ما دست دهد و یا به شدت از دست خودمان عصبانی شویم. تنها پس از عبور کردن از این مراحل است که ممکن است به تدریج به این نتیجه برسیم که از لغزش خود درس عبرت گرفته ایم و در نتیجه این بار بهبودی خود را با جدیت بیشتری دنبال خواهیم نمود.

احساس گناه و اشتباه داشتن پس از لغزش کمکی به ما نمی کند. باید هرچه سریعتر مسئولیت لغزش خود و بهبودی مجدد را بپذیریم و قبول کنیم که لغزش یک تجربه بوده و باز هم میتوان قطع مصرف کرد و دوباره پاک شد. در این زمان می دانیم که می شود از تجربیات خود استفاده کرده و این بار مصمم تر به سوی بهبودی گام برداریم.

 

 مطلب مرتبط: کمپ ترک اعتیاد: سوالات کمپ ترک اعتیاد برای تعیین شرایط محرک لغزش

 

مسئولیت لغزش پس از ترک اعتیاد با خود فرد است

بسیاری از ما معتادان پس از لغزش نسبت به کسانی که از ما حمایت نکردند و یا به ما هشدار ندادند که در حال سقوط هستیم احساس رنجش و تنفر می کنیم؛ اما واقعیت این است که هیچ کس به جز خود ما مسئول لغزش کردن ما نیست. ما باید رفتاری منطقی داشته باشیم و به عنوان انسانی عاقل و بالغ مسئولیت مصرف دوباره مواد را خودمان بر عهده بگیریم.

واقعیت این است که هیچ کس و هیچ چیز نمی تواند ما را به مصرف دوباره مواد مخدر وادار کند. باید بدانیم که صرف نظر از همه اتفاقات و شرایطی که برای ما پیش آمده است، مصرف دوباره مواد و لغزش در واقع گزینه ای است که خود ما آن را انتخاب کرده ایم.

شاید بزرگ ترین اشتباه ما این باشد که فراموش می کنیم حتی در سخت ترین و بدترین شرایط نیز حق انتخاب داریم و می توانیم بین مصرف دوباره مواد یا از سر گرفتن روال بهبودی یکی را انتخاب کنیم. به عبارت دیگر، در نهایت این خود ما هستیم که باید تصمیم بگیریم که باید مواد مصرف بکنیم یا خیر.

در این گونه مواقع هر چه با خودمان رو راست تر باشیم و مسئولیت لغزش کردنمان را خودمان بر عهده بگیریم، سریع تر می توانیم با آن کنار بیاییم و قدرت لازم برای اتخاذ تصمیمات درست و عاقلانه برای از سر گرفتن سفر به سوی بهبودی را به دست آوریم.

همین حالا با خود صادق باشید و مسئولیت بهبودی و لغزش خود را بپذیرید. بدانید که حق انتخاب دارید و با تجربیات و اتفاق هایی که در دورانی که اعتیاد را ترک کرده بودید برای شما رخ داد و توانستید از زندگی کردن لذت ببرید، استفاده کرده و دوباره برای ترک اعتیاد و قطع مصرف اقدام کنید.

 

 مطلب مرتبط: برنامه پیشگیری از لغزش کمپ ترک اعتیاد فرمانیه

 

کمپ ترک اعتیاد لاکچری فرمانیه

با امکانات VIP و بی نظیر همانند یک هتل 5 ستاره برای ترک اعتیاد شما آماده خدمت رسانی است

با مشاورین و مددیاران ما تماس بگیرید تا بتوانید در حل مشکل اعتیاد و ترک آن اقدام نمایید

تلفن مشاوره: 09106886964