چهارمین نکته کمپ ترک اعتیاد فرمانیه پس از لغزش: اقدام به عمل

چهارمین نکته کمپ ترک اعتیاد فرمانیه پس از لغزش: اقدام به عمل

در چهارمین قسمت از سری مقالات کمپ ترک اعتیاد فرمانیه (با لاکچری ترین امکانات برای ترک مطمئن شیشه، هروئین و ... ) پیشنهادهایی ارائه شده است که با عمل کردن به آن ها انگیزه بیشتری پیدا کرده و تشویق می شوید که بلافاصله پس از لغزش، دوباره به مسیر بهبودی خود بازگردید و اعتیاد خود را ترک کنید:

 

روش های عملی برای ترک اعتیاد پس از لغزش

 1. بلافاصله با مددیار خود در مرکز ترک اعتیاد، راهنما یا یکی از دوستان در حال بهبودی خود تماس بگیرید و به او اطلاع دهید که چه اتفاقی افتاده است.
 2. به یک جلسه انجمن خودتان رفته و با صداقت تمام آنچه را که اتفاق افتاده است شرح دهید و از دیگران در خواست حمایت و کمک کنید.
 3. هرگز فراموش نکنید که همه ما فقط برای 24 ساعت یعنی به طور روزانه پاکی خود را حفظ می کنیم و در بهبودی به سر می بریم. باید بپذیرید که شما معتادی هستید که برای یک لحظه به عدد قدیمی خود بازگشته اید، ولی اکنون می توانید بهبودی روزانه خود را دوباره آغاز کنید.
 4. به یاد داشته باشید پیش از این که بتوانید با لغزش خود کنار بیایید با یک دوره التهاب ها و آشفتگی های فکری و روانی روبرو خواهید شد. در این دوره به طور قطع با یک رشته مسائل احساسی و روانی مواجه شده و حساسیت و آسیب پذیری شما بیشتر خواهد شد. این حالت ها را بپذیرید و فراموش نکنید که همه آن ها تنها احساساتی هستند که با گذشت زمان از بین می روند و شما مجبور نیستید که برای آرام کردن التهاب درونی خود دوباره اقدام به مصرف مواد کنید.
 5. از احساسات و نگرش های نسبت به این لغزش و از تخریب کردن خودتان دست بردارید و اجازه ندهید که بیماری اعتیاد شما را بیش از این فریب دهد و دوباره در چنگ خود گرفتار کند. به هیچ عنوان احساس گناه و خجالت نکنید. بر اساس اصول برنامه های 12 قدمی، ما انسان ها بیماری هستیم که به طور روزانه برای بهبودی خود تلاش می کنیم، نه اینکه انسان های گناهکار و بدی باشیم که قصد تبدیل شدن به انسان های کامل و ایده آل را داشته باشیم.
 6. هوش و حواس خود را برای پاکی امروزتان متمرکز کنید و اجازه ندهید که فکر وقت شما صرف این موضوع شود که چرا دوباره مواد مخدر مصرف کردم یا این که در آینده چطور می توانم از تکرار لغزش جلوگیری کرده و پاکی خود را حفظ کنم.
 7. یک برنامه پیشگیری از لغزش برای خودتان تهیه کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد تا بدانید چه عواملی باعث لغزش شما شده اند و چه علائم و نشانه های هشدار دهنده ای وجود داشتند که شما به آن ها توجه نکردید تا در آینده از آن ها تجربه کسب نموده و از تکرار شدن آن ها جلوگیری کنید.

 

 مطلب مرتبط: فرآیند لغزش (از نظر کمپ ترک اعتیاد خصوصی فرمانیه)

 

برنامه پیشگیری از لغزش را جدی بگیرید

 

کمپ ترک اعتیاد فرمانیه، برنامه پیشگیری از لغزش را جدی بگیرید

 

برنامه پیشگیری از لغزش مشخص می کند که چگونه احساسات و یا افکار و رفتار شما تغییر کرد و باعث شد تا شما مصرف مواد مخدر و یا محرک را دوباره از سر بگیرید. چگونه اجازه دادید، بهبودی شما که در اولویت اول زندگیتان بود، به دست فراموشی سپرده شود؟ کدام یک از اقدامات و رهنمودهای مربوط به برنامه بهبودی تان را رعایت نکردید که باعث لغزش شما شد؟ پس از نوشتن این مطالب در برنامه پیشگیری از لغزش، با راهنمای خودتان و یا مددیار و مشاور خودتان در کمپ ترک اعتیاد، آن ها مرور کرده تا بدانید در آینده چه کارهایی را باید انجام دهید تا بتوانید بهبودی خود را حفظ کنید. برای کسب اطلاعات لازم در مورد تهیه یک برنامه پیشگیری از لغزش، لطفا به قسمت پیشگیری از لغزش مراجعه کنید.

 

 1. بررسی کنید که آیا برای درمان مسائل روانی و یا بیماری های دیگری که باعث لغزش شما شده اند نیاز به راهنمایی و کمک پزشکان و متخصصان دارد یا خیر.
 2. سلامت جسمی خود را جدی گرفته و از آن مراقبت کنید. پس از لغزش شوک بزرگی به جسم ما وارد می شود، به همین دلیل برای تجدید قوا، باید به اندازه کافی خواب و استراحت داشته باشیم.
 3. بهبودی از اعتیاد را اولین اولویت زندگی خود قرار دهید. هر مشکل و مسئله دیگری که در زندگی دارید را می توانید بعدا برطرف کنید. آنچه برای شما مهم است بازگشت به بهبودی است زیرا برای ما معتادان این مسئله مرگ و زندگی است.
 4. از حمایت انجمن خود استفاده کنید و بیشتر از گذشته در جلسات شرکت کنید.
 5. کارکرد 12 قدم را آغاز کرده و تا حد امکان به همه پیشنهادات و اصول آن به طور روزانه عمل کنید.
 6. از همه مهم تر اینکه همیشه به خاطر داشته باشید، لغزش شما یک شکست نیست، بلکه تجربه و درسی بسیار باارزش است. آنچه اهمیت دارد این است که شما امروز توانایی تصمیم گیری منطقی و عاقلانه را دارید. نشان دهید که مسئولیت لغزش خود را بر عهده گرفته اید و از قدرت و شهامت لازم برای برخاستن دوباره و شروع مجدد بهبودی برخوردار هستید.

 

 مطلب مرتبط: آیا من یک معتاد مزمن هستم؟ + تعریف کمپ ترک اعتیاد خصوصی فرمانیه در مورد انواع مصرف کنندگان مواد مخدر یا محرک

 

کمپ ترک اعتیاد خصوصی فرمانیه به شما پیشنهاد می کند حال که با روش های عملی پس از لغزش آشنا شدید، در صورتی که لغزش کرده اید بلافاصله دست به کار شوید و اقدام و عمل را شروع کنید. اقدام امروز بسیار بهتر از تصمیم فرداست.

 

کمپ ترک اعتیاد لاکچری و VIP فرمانیه با امکانات بی نظیر

بهترین کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران از دیدگاه مراجعین

 تلفن مشاوره برای ترک اعتیاد: 09106886964