تاثیر تریاک یا هروئین بر روی بدن + بهترین روش ترک اعتیاد

تاثیر تریاک یا هروئین بر روی بدن + بهترین روش ترک اعتیاد

کمپ ترک اعتیاد تریاک و هروئین فرمانیه

بهترین کمپ و مرکز سم زدایی با امکانات مدرن رفاهی در تهران

مواد مخدر با اولین بار مصرف تاثیر خود را روی مغز انسان می گذارد. در مرحله ای از اعتیاد که به آن وابستگی گفته می شود، شخص معتاد دیگر نمی تواند مصرف مواد مخدر خود را کنترل کند به معنای دیگر شخص معتاد نمی تواند مصرف خود را به تنهایی قطع یا حتی کمتر کند.

در این قسمت که توسط کمپ ترک اعتیاد برای شما فراهم شده است می خواهیم تاثیر تریاک و هروئین را روی بدن انسان بررسی کنیم.

 

 مطلب مرتبط: چرا مبارزه با مواد مخدر یک شکست بزرگ محسوب می شود؟

 

برای اینکه پی ببریم که تریاک یا مقصود آن هروئین چگونه روی بدن ما تاثیر می گذارد اول باید بفهمیم که بدن انسان درد را چگونه کنترل می کند. بدن انسان توسط مواد شیمیایی به نام Opioid درد را کنترل می کند. این ماده باعث تحریک گیرنده های Opioid در سلول های عصبی می شود تا درد کمتر حس شود. یکی دیگر از تاثیرات تریاک و هروئین باعث ترشح زیاد دوپامین در بدن انسان می شود که این باعث حال خوب و سرگیجه می شود.

پس هروئین درست مانند Opioid موجود در بدن خود انسان عمل می کند اما باشدت بیشتر و قوی تر. هروئین وارد قسمت های مختلف مغز شده و باعث ایجاد یک حس قوی درون بدن انسان می شود. وقتی مصرف دوپامین مکررا تکرار شود ممکن است باعث ایجاد اعتیاد شدید در بدن شخص مصرف کننده شود. Opioid هروئین خیلی کمتر از Opioid موجود در بدن قابل کنترل می باشد. به همین  دلیل شخص بعد از مصرف مکرر تریاک و هروئین موجب می شود تا بدن و مغز به ورود این حجم از Opioid عادت کند. در صورتی که میزان Opioid  جدیدی که مغز به آن عادت کرده دریافت نشود، احساس درد شدید و حالات خماری در بدن شخص مصرف کننده می گردد.

 

 مطلب مرتبط: دلیل اعتیاد افراد به هروئین

 

بهترین راه و روش ترک اعتیاد به تریاک و هروئین چیست

بهترین راه و روش ترک اعتیاد به تریاک و هروئین چیست

اکثر روش های ترک اعتیاد تریاک و هروئین بیشتر به جنبه فیزیکی فرد مصرف کننده می پردازند یعنی از لحاظ علمی سعی می کنند به مرور عادت فرد به ورود حجم زیاد Opioid را از بین ببرند. اما این پایان ماجرا نیست. از نظر کمپ ترک اعتیاد فرمانیه ترک اعتیاد هروئین و تریاک جنبه دیگری نیز دارد. فرد مصرف کننده باید در محیطی قرار بگیرد تا آموزش های ذهنی و روانی ببیند و نسبت به اعتیاد و نقطه مقابل آن یعنی ترک اعتیاد آگاهی پیدا بکند. در مجموعه سم زدایی فرمانیه برای هر معتادی که قصد ترک مصرف دارد برنامه ویژه ای در نظر می گیریم. ابتدا به آن ها کمک می کنیم مرحله ترک فیزیکی را به راحتی پشت سر بگذارند. بعد از آن از طریق گفتگوهای صمیمانه فرد با مشاورین متخصص کمپ و همچنین کلاس های گروهی کمک می شود تا فرد از لحاظ ذهنی و روانی کاملا آماده ورو به اجتماع و از سر گیری زندگی بدون مصرف مواد مخدر شود.