تشریح بیماری اعتیاد، بیماری ای که ترک اعتیاد در آن به تنهایی امکان پذیر نیست

تشریح بیماری اعتیاد، بیماری ای که ترک اعتیاد در آن به تنهایی امکان پذیر نیست

بیماری اعتیاد به تشریح دلایلی اختصاص دارد که از لحاظ علمی ثابت می کند که اعتیاد به مواد مخدر نوعی بیماری محسوب می شود. مطالب این بخش توضیح می دهد که مصرف مواد مخدر چگونه باعث می شود تا جسم و روان فرد معتاد از حالت عادی و طبیعی خارج شود و اینکه پس از مبتلا شدن فرد به بیماری اعتیاد وی دیگر به تنهایی قدرت و توانایی کنترل یا قطع مصرف مواد مخدر و ترک اعتیاد را نخواهد داشت.

اگر چه اطلاعات ارائه شده در این مقاله به اعتیاد به مواد مخدر و یا مواد محرک و روانگردان مربوط می شود اما می تواند برای کسانی هم که از اعتیادهای رفتاری مانند اعتیاد به روابط جنسی، اعتیاد به قماربازی، اعتیاد به خوردن و ... رنج می برند، مفید باشد. چ.ن طبیعت و الگوی پیشرفت و تشدید انواع مختلف بیماری اعتیاد شبیه به یکدیگر است. هدف ما ارائه اطلاعات درباره جنبه های مختلف اعتیاد، برای شناخت و تشخیص ابتلا به بیماری اعتیاد و چگونگی بهبودی از این بیماری و ترک مصرف با استفاده از برنامه های 12 قدمی می باشد.

 

در کمپ ترک اعتیاد فرمانیه، اعتیاد به مواد مخدر و محرک نوعی بیماری محسوب می شود

 

برای درک بهتر جنبه های گوناگون بیماری اعتیاد به مواد مخدر و یا روانگردان (تریاک، شیشه، هروئین، گل و ...) کمپ ترک اعتیاد فرمانیه آن ها را به بخش های زیر طبقه بندی کرده است:

 

1- اعتیاد چیست؟

در این بخش که در آینده ارائه می شود اطلاعات کلی لازم در مورد این که چرا اعتیاد به مواد مخدر نوعی بیماری تلقی می شود و همچنین وجود دو نوع متفاوت از اعتیاد یعنی اعتیاد به مواد مصرفی و اعتیاد های رفتاری و نقاط تشابه این دو تشریح شده است.

 

2- علم اعتیاد:

بر خلاف باورهای قدیمی و بر مبنای اطلاعات و دانش کنونی مرکز سم زدایی و ترک مواد مخدر فرمانیه (مدرنترین و با امکانات ترین کمپ در تهران و ایران) در مورد مغز انسان، ثابت شده است که اعتیاد یک مشکل اخلاقی و یا ضعف اراده نیست، بلکه نوعی بیماری ذهنی است. در مقاله های آتی خلاصه ای از این تحقیقات علمی در رابطه با اعتیاد به مواد مخدر آورده شده است تا با مطالعه آن از چگونگی تاثیر گذاری مواد بر سلامت جسم و روح معتادان آگاه شوید.

 

3- بیماری روانی:

اعتیاد از جمله بیماری هایی است که بیش از هر چیز به مغز انسان آسیب رسانده و سیستم ارتباطی آن را مختل می سازد. در یکی دیگر از مقاله های سایت مرکز ترک اعتیاد فرمانیه به بررسی چگونگی تغییر در افکار و اندیشه های یک معتاد پس از پیشرفت بیماری اعتیاد پرداخته و به شرح علل خارج شدن فرد از حالت عادی و عدم توانایی کنترل اعتیاد خواهیم پرداخت.

 

 مطلب مرتبط: اعتیاد به شیشه و راه های کمک به ترک شیشه در کمپ ترک اعتیاد فرمانیه

 

4- بیماری جسمی:

در این مقاله نیز چگونگی خارج شدن ساختار و فعالیت مغز فرد معتاد از حالت عادی در پی پیشرفت بیماری اعتیاد تشریح شده است. سپس نشانه های وابستگی جسمی و تلورانس (مقاوم شدن بدن در برابر مواد مخدر و یا مواد محرک) که نشانه غیر عادی بودن فعالیت جسم فرد معتاد است تشریح و یادآور می شود که فرد معتاد از توانایی لازم برای قطع مصرف و ترک اعتیاد خود برخوردار نیست.

 

5- ماهیت اعتیاد:

در این مقاله مرکز سم زدایی و قطع مصرف فرمانیه، ویژگی های مختلف بیماری اعتیاد جهت پی بردن به ماهیت پیچیده آن بیان شده است. همچنین مشخص خواهد شد که بهبودی و رهایی از چنگ این بیماری، جنبه های متفاوتی از زندگی یک فرد معتاد در عذاب را مورد توجه قرار می دهد.

 

6- علائم اعتیاد به مصرف مواد مخدر و محرک

در این مقاله اطلاعات در خصوص نشانه ها و علامت های ابتلا به بیماری اعتیاد آورده شده است. با استفاده از این اطلاعات افراد ممکن است بتوانند متوجه شوند که آیا به بیماری اعتیاد مبتلا شده اند یا خیر.

 

 مطلب مرتبط: کمپ ترک اعتیاد فرمانیه: آشنایی با وسوسه پس از ترک شیشه، هروئین، گل، تریاک و سایر مواد مخدر و محرک

 

7- معتادان مزمن:

هرکسی که مواد مخدر مصرف می کند معتاد محسوب نمی شود. مصرف کنندگان مواد مخدر به سه دسته تقسیم می شوند و از این سه دسته تنها معتادان مزمن هستند که به بیماری اعتیاد مبتلا شده اند. این قسمت را مطالعه کنید تا متوجه شوید که آیا شما ویژگی های یک معتاد مزمن را دارید یا خیر.

 

8- چرخه اعتیاد:

بیماری اعتیاد یک چرخه ویرانگر و باطل است که مانع می شود تا فرد معتاد به تنهایی و با اراده شخصی خود از این بیماری رهایی پیدا کند. در این قسمت با بهره گیری از تصاویر و نمودارها این سیکل اعتیاد باطل و بی انتها تشریح شده است تا شما بتوانید به این نکته پی ببرید که فرد معتاد برای ترک اعتیاد و بهبودی از آن به یک نیروی برتر نیاز دارد.

 

هیچ کس بهتر از خود فرد نمی تواند تشخیص دهد که به بیماری اعتیاد مبتلا شده و درگیر مصرف مواد مخدر و محرک شده است.

 

کمپ ترک اعتیاد فرمانیه

 

برای مشاوره همین حالا با مرکز ترک اعتیاد فرمانیه تماس بگیرید:

تلفن: 02122290484 - 02122295499

همراه: 09106886964