کمپ ترک اعتیاد خصوصی فرمانیه: مُد شدن مواد مخدر، علت جدید برای گرفتاری در دام اعتیاد

کمپ ترک اعتیاد خصوصی فرمانیه: مُد شدن مواد مخدر، علت جدید برای گرفتاری در دام اعتیاد

تاثیرات مد شدن مواد مخدر مانند مد لباس و اتومبیل

بر اساس تحقیقات مرکز ترک اعتیاد خصوصی فرمانیه مواد مخدر نیز مانند لباس و اتومبیل تحت تاثیر مد است. در ایالات متحده آمریکا اکنون کوکائین ماده‌ی مخدر روز است. مصرف این ماده‌ی مخدر تا چند سال پیش ناشناخته بود، اما در سال 1983 در گزارشی که توسط مجله تایم منتشر گردید نشان داده شد که 11درصد از آمریکایی‌های بالغ بیش از یکی دوبار این ماده مخدر را آزمایش کرده‌اند. صنایع کوکائین ایالات متحده، تقریبا یک برابر مجموع صنایع فیلم و ضبط موسیقی در این کشور است و سالیانه 45 تن کوکائین تولید می‌نماید و در آمدی در حدود 25 میلیارد دلار دارد.

 

 

مد شدن مصرف کوکائین حتی قوانین را زیر سوال برد

مد مصرف و اعتیاد به کوکائین در میان افراد حرفه‌ای جوان در ایالات متحده آنچنان بالا گرفته که قوانینی که برای کنترل آن وضع گردیده از سوی بسیاری از مردم مانند قوانین منع مصرف الکل در اوایل قرن حاضر، قوانینی عقب مانده از زمان تلقی می‌گردد. امروزه در میان بعضی از جوانانی که در حرفه‌ی بازرگانی به کار مشغولند، مصرف کوکائین مانند دو گیلاس مشروب که قبلا با ناهار می‌خورند، مد شده است.

آن سوی مرز در مکزیک یکی از جدیدترین مدهای سوء مصرف مواد مخدر استنشاق تولیدات احتراق آمیز است. گروههایی از کودکان کم سن و سال که خانه خود را ترک کرده‌اند و در خیابان‌ها پرسه می‌زنند از مصرف مواد ارزانی مانند چسب که بالقوه کشنده است لذت می‌برند. این نوع اعتیاد یکی از مسائل مهم در مکزیک است.

 

 

 مطلب مرتبط: کمپ ترک اعتیاد فرمانیه: اعتیاد به چسب و دیگر حلال ها

 

 

مدی که مناطق مختلف را به اعتیاد کشاند

بر اساس آمارهای جمع آوری شده توسط کمپ ترک اعتیاد فرمانیه، کوکائین در میان بازرگانان آمریکایی و تمام افراد برجسته، استنشاق چسب در بین کودکان مکزیکی، آرام بخش هایی چون گروه اعتیاد آور بنزودیازپام در میان زنان میان سال در تمام جهان غرب مد شده است. زنان امروز والیوم را به همان دلیل مصرف می‌نمایند که زنان قرن نوزدهم در مناطق فقیر نشین منچستر تریاک مصرف می‌کردند اما این که والیوم ماده مخدری است که در دسترس بوده و همگان پذیرفته اند که بر ذهن تاثیر مفیدی دارد.

 

رابطه اعتیاد و مد از نظر کمپ فرمانیه

 

به طور کلی بنزودیازپام‌ها مانند ماری جوانا یک ماده مخدر رایج بین طبقه متوسط اجتماع است. کوکائین ماده مخدر طبقه ثروتمند و هروئین ماده مخدر طبقه‌ی پایین اجتماع است. بدیهی است که بر این قانون استثنائاتی نیز وارد است. مد روز بودن مواد مخدر بر مصرف نوع مواد متداول آن اثر بسیاری دارد. در بعضی نواحی جهان فردی که بخواهد در اجتماع پذیرفته شده و یا افراد گروهش او را تایید نمایند باید همواره ماده‌ی مخدر مصرف کند.

در میان بعضی گروه‌های سنت گرای سرخ پوستان غرب نیز مصرف کردن ماری جوانا از مصرف نکردن آن بیشتر پذیرفته شده است. در میان روستائیان بخش‌های کوهستانی آندز هنوز جویدن برگ کوک بیش از نجویدن آن معمول است. در میان طبقه کارگر شمال انگلستان فردی که از مصرف مشروبات الکلی پرهیز کند مانند زن فاحشه‌ای در میان زنان تارک دنیا، متمایز خواهد بود و احتمالا به دلایل مختلف احساس ناراحتی خواهد نمود.

فاجعه آمیز اینکه، پسر چهارده ساله‌ای که خود هروئین مصرف نمی‌کند در صورتی که تمام هم مدرسه‌ای هایش هروئین مصرف نمایند و اعتیاد به هروئین داشته باشند، احساس تنهایی می‌کند. جوان خجالتی که تمام دوستانش دخانیات مصرف می‌نمایند اگر سیگار نکشد دست و پایش را گم می‌کند. دانشجویی که دیگر هم دانشکده‌ای هایش ماری جوانا مصرف می کنند ممکن است ی ک احساس اجتماعی برای همرنگ شدن با سایرین او را وادار به کشیدن ماری جوانا نماید. معذالک مهمتر از همه چگونگی تاثیر مد روز در مصرف مواد مخدر در تمام سطوح جامعه است. اطفال به گونه‌ای تربیت می‌یابند که مواد مخدر را به عنوان جزئی معمولی از زندگی روزانه تلقی می‌نمایند. آنان می‌بینند که پدر و مادرشان برای اجتناب از خیالات، خوابیدن و مداوای سردردهای معمولی دارو مصرف می‌نمایند. 

 

 

 مطلب مرتبط: کمپ ترک اعتیاد فرمانیه: مغز شما در هنگام مصرف مواد مخدر ماریجوانا چگونه تحت تاثیر قرار می گیرد

 

 

قبول کردن مصرف دارو به عنوان بخش اصولی و درست زندگی در قرن بیستم

دیدگاه قابل توجه ما در مرکز سم زدایی فرمانیه این است که دیگر جای شگفتی نیست که افراد مواد مخدر را برای از میان برداشتن یکنواختی و رویارویی با فشار و تحمل بار سنگین کار استفاده می‌نمایند. همگانی شدن سوء مصرف دارو در قرن بیستم را تا حدی بایستی نتیجه قصور اعضای حرفه‌ی پزشکی و صنایع داروسازی دانست که موفق بوده‌اند ما را وادار سازند مصرف دارو را به عنوان بخش اصولی زندگی در قرن بیستم بپذیریم. اگر بگویم که «آشنا شدن با چیزی موجب ضدیت با آن می شود» عبارتی کلیشه‌ای است اما این بیان مسلما در مورد داروها صدق می‌نماید. زیرا ما تنها آموخته‌ایم که داروها را مصرف نموده و از امتیازات آن برخوردار گردیم. اما هنوز نیاموخته‌ایم هراسی از آن داشته باشیم.

 

 

 

بهترین کمپ ترک اعتیاد لاکچری و VIP در تهران

 

کمپ ترک اعتیاد VIP فرمانیه با مدرن‌ترین امکانات به همراه مشاورین و مددیاران حرفه‌ای راهنمای شماست:

تلفن: 02122290484 - 02122295499

همراه: 09106886964