آیا هزینه مواد مخدر باعث کاهش میزان مصرف می شود؟

آیا هزینه مواد مخدر باعث کاهش میزان مصرف می شود؟

تحقیقات مرکز ترک اعتیاد لاکچری فرمانیه بیان کننده آن است که بهای مواد مخدر یا محرک تاثیر بسزایی بر شمار مصرف کنندگان آن دارد. هنگامی که برای اولین بار در سال 1984 گروه عظیمی از دانش آموزان به مصرف هروئین روی آوردند، بهای این ماده‌ی مخدر در پایین ترین حد خود بود و نیز رایج ترین ماده‌ی مخدری بود که کودکان مصرف می‌نمودند و ارزان ترین محرک موجود به شمار می‌آمد.

 

 

موضوعاتی شگفت آور از دیدگاه مرکز سم زدایی فرمانیه نسبت به قیمت مواد مخدر در دوره‌های مختلف

نکته شگفت آور این است که دولت‌ها به ندرت از قیمت به عنوان عامل جدی محدود کننده در فروش داروهای اعتیاد آور استفاده نموده‌اند.

برای نمونه در گزارشی که در اکتبر 1984 انتشار یافت به این نکته اشاره گردید که مشروب خواری و اعتیاد به الکل بیش از اندازه در انگلستان، سالانه بیش از یک میلیارد پوند هزینه بابت بیماری‌ها، تصادفات، ضایعات و از دست دادن ساعات کار بر اقتصاد جامعه تحمیل نموده و اضافه شد که در سالهای اخیر قیمت واقعی الکل دائما کاهش یافته است. در واقع امروزه علی‌رغم اینکه مالیات بر آبجو نسبت به مالیات بر دیگر مشروبات الکلی بسیار افزایش یافته اما تامین بهای یک پاینت آبجو به کار کمتری در مقایسه با 30 سال پیش نیازمند است.

 

 

افزایش قیمت مواد مخدر، دلیلی برای کاهش مقدار مصرف و حتی ترک اعتیاد

 

افزایش قیمت مواد مخدر، دلیلی برای کاهش مقدار مصرف و حتی ترک اعتیاد

 

جای شگفت نیست که افزایش بهای مواد مخدر، مواد محرک یا حتی الکل منجر به کاهش مقدار مصرف آن می‌گردد. مطالعه‌ی گروهی از محققین ادین بور که اخیرا با پانصد نفر از نمونه‌هایی در اجتماع مصاحبه داشتند نشان داد که تنها دلیل معمول برای کاهش مصرف الکل بهای آن است، حتی آنان که مصرف بسیار بالایی داشتند و نیز معترف بودند که با افزایش قیمت الکل مصرف آنها نیز کاهش می‌یابد.
نتیجه گیری مزبور با این واقعیت مستدل می‌گردد که مصرف سرانه الکل در سالهای 2-1981 به علت اندک افزایش مالیات بر مشروبات الکلی کاهش یافت.

معذالک این افزایش مالیات نشات گرفته از اعمال هیچگونه سیاست خاصی از سوی دولت نبود، بلکه نتیجه تصادفی بحران اقتصادی انگلستان بوده که وزارت دارایی این کشور را وادار ساخت تا به کسب منابع پولی جدیدی سریعا روی آورد. باید پذیرفت که فشار صنایع ذیربط، توام با بیم طبیعی دولت از ناامید ساختن و دلسرد نمودن انتخاب کنندگان، تصمیمات وی را برای حفظ شرایط بهداشت عمومی تحت الشعاع قرار داده است.

 

 مطلب مرتبط: تاثیر تریاک یا هروئین بر روی بدن + بهترین روش ترک اعتیاد

 

خانواده‌ها برای ترک اعتیاد فرزندنشان در مورد هزینه چه باید بکنند؟

 

خانواده‌ها برای ترک اعتیاد فرزندنشان در مورد هزینه چه باید بکنند؟

 

باتوجه به تحقیقات فوق استباط ما این است که افزایش قیمت هرنوع ماده مخدر می‌تواند باعث کاهش مصرف و یا حتی ترک اعتیاد شود. البته خانواده‌ها در این مورد باید بسیار مراقب باشند. اگر فرزند شما اعتیاد فعال دارد و اجبار به مصرف شدیدی دارد، ممکن است برای هزینه اعتیادش دست به هر کاری بزند.

اما اگر احساس می‌کنید فرزند شما در مراحل اولیه و آشنایی با مواد مخدر است و هنوز به اعتیاد فعال نرسیده بهتر است برنامه‌ای برای محدود کردن هزینه‌های او داشته باشید.

 

بهترین کمپ ترک اعتیاد لاکچری و VIP در تهران

کمپ ترک اعتیاد لاکچری فرمانیه راهنمای شماست:

تلفن: 02122290484 - 02122295499

همراه: 09106886964