مهمترین ویژگی‌های کمپ ترک اعتیاد خوب چیست؟

مهمترین ویژگی‌های کمپ ترک اعتیاد خوب چیست؟

ویژگی های کمپ ترک اعتیاد خوب از نظر کمپ ترک اعتیاد فرمانیه

در سال های اخیر استفاده از کمپ ترک اعتیاد  برای درمان اعتیاد نسبت به گذشته در تمام دنیا رواج بیشتری پیدا کرده است اما در بین کمپ‌هایی که به فعالیت در این حوزه مشغول هستند کدامیک ویژگی‌ها و معیارهای درست را دارند؟ در این مقاله سعی می‌کنیم شما را با ویژگی‌های یک کمپ مناسب آشنا کنیم تا با دید بازتری بتوانید بهترین کمپ ترک اعتیاد را انتخاب کنید.

 

داشتن مجوز از سازمان بهزیستی

 

برای راه اندازی کمپ ترک اعتیاد، داشتن مجوز از سازمان بهزیستی اولین و مهمترین فاکتور است.  کمپ‌های ترک اعتیاد باید مجوزهای رسمی را از سازمان‌ بهزیستی دریافت کنند. به این ترتیب از نظر صلاحیت پزشکی تایید شده‌اند و می‌توانند زیر نظر سازمان بهزیستی به صورت قانونی به فعالیت بپردازند.

علاوه براین تمام کسانی که در کمپ ترک اعتیاد به نحوی فعالیت می‌کنند از پزشکان، روانشناسان، روانپزشکان، پرستاران تا خدمتکاران باید مجوزهای پزشکی و بهداشتی مربوطه را داشته باشند.

 مورد دیگری که باید بدانید این است که تمام مجوزهای کمپ‌های ترک اعتیاد مدت‌دار هستند و کمپ‌ها باید استانداردهای لازم را رعایت کنند تا موفق به تمدید مجوزهای خود شوند.

کمپ ترک اعتیاد آوای میعاد رهایی دارای مجوز رسمی از سازمان بهزیستی واقع در شهرستان شمیرانات می‌باشد. این مجموعه از سال ۱۳۸۴ در حوزه درمان اعتیاد مشغول به ارائه خدمات به مددجویان محترم و خانواده‌های آنان است.

 

مجوز کپ ترک اعتیاد فرمانیه از سازمان بهزیستی

 

امکانات درمانی و رفاهی کمپ ترک اعتیاد فرمانیه

 

کادر درمانی متخصص

 

وجود کادر درمانی متخصص و استفاده از روان‌پزشکان، روانشناسان و مشاورین متخصص و دارای مدرک در حوزه ترک اعتیاد بسیار حائز اهمیت است.

ما در مجموعه کمپ فرمانیه سعی کرده‌ایم با به کار گیری همکاران متخصص در حوزه درمان اعتیاد در جهت پیشگیری، درمان و کاهش آسیب‌های ناشی از این بلای خانمان سوز قدمی هر چند کوچک برداریم.

دیگر اعضا و پرسنل مرکز سم زدایی فرمانیه هم تحت آموزش‌های لازم قرار گرفته‌اند و می‌توانند در فرآیند ترک اعتیاد به رهجویان کمک کنند.

 

توجه به تغذیه

 

تغذیه در معتادان در حال بهبودی

اغلب افراد مبتلا به اعتیاد به تغذیه خود اهمیت نمی‌دهند در نتیجه بدن آن‌ها دچار انواع کمبودها می‌شود. اما از آنجایی که در بیماری اعتیاد تمام سیستم بدن تحت تاثیر قرار می‌گیرد در صورتی که فرد تغذیه مناسبی نداشته باشد آسیب پذیرتر خواهد بود. توجه به تغذیه علاوه بر این که از نظر جسمانی می‌تواند به فرد درگیر اعتیاد کمک کند می‌تواند از پیامدهای بعدی مثل افسردگی جلوگیری کند.

 

خدمات درمانی و بهداشتی

 

ارائه خدمات پزشکی و روانپزشکی به بیماران و برگزاری جلسات مشاوره به صورت فردی

 

اطلاع از روش‌های درمانی مورد استفاده در کمپ ترک اعتیاد

 

درمان بیماری اعتیاد با روش‌های مختلفی انجام می شود و بسته به مواد مخدری که فرد استفاده می‌کند روش درمان متفاوت است. به روز بودن و استفاده از آخرین متدهای ترک اعتیاد یکی از عوامل موفقیت در درمان اعتیاد است و باعث تسریع در رسیدن به نتیجه دلخواه می‌شود.

در مرحله اول پزشکان بیمار را معاینه می‌کنند و بررسی‌های لازم را انجام می‌دهند و بهترین روش درمان ویژه بیمار موردنظر را انتخاب می‌کنند. سعی کنید از برنامه و نوع فعالیت‌های کمپ ترک اعتیاد مورد نظر برای درمان اطلاع پیدا کنید. در کمپ ترک اعتیاد فرمانیه سم زدایی به صورت آهسته رهش انجام می‌شود.

 

امکانات رفاهی

امکانات رفاهی کمپ ترک اعتیاد فرمانیه

امکانات مرکز سم زدایی فرمانیه

  • اتاق های VIP 
  • تنیس روی میز
  • استفاده از استخر سرپوشیده آب سرد و گرم
  • باشگاه بدنسازی
  • بازیهای سرگرمی کامپیوتری
  • بیلیارد
  • فوتبال دستی

 

داشتن فضای کافی و مناسب

 

از نظر فضا هم باید استانداردهای لازم که از سوی سازمان بهزیستی تعیین شده حتما لحاظ شود. 

 

خدمات پس از ترک مرکز ترک اعتیاد فرمانیه 

 

خدمات پس از ترک و ترخیص از کمپ ترک اعتیاد برای رهجویان

 

افرادی که وارد کمپ ترک اعتیاد شده و موفق به ترک می شوند پس از ترخیص همچنان خطر لغزش و بازگشت به مصرف مواد مخدر برایشان وجود دارد.

برنامه کوتاه مدت ترک اعتیاد حدود یک ماه طول می‌کشد که بیشتر روی رفع اثرات جسمانی مصرف مواد مخدر تمرکز دارد اما می‌بایست در کنار برنامه کوتاه مدت از برنامه بلندمدت نیز به منظور بهبود اثرات روانی اعتیاد استفاده شود. اطمینان حاصل کنید که کمپ ترک اعتیاد که انتخاب کرده اید این خدمات را ارائه می‌کند.

در کمپ ترک اعتیاد فرمانیه، جلسات ماتریکس به صورت منظم برگزاری می‌شود که به رهجویان کمک می‌کند تا بعد از خروج از این مرکز با آگاهی بالا و دانش بیشتری از مصرف مواد مخدر و اعتیاد آور دور باشند.

 

خدمات آموزشی برای خانواده‌ها

 

مشاوره به خانواده بیماران به صورت برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های گروهی برای آموزش پیشگیری و درمان اعتیاد و همچنین آموزش نحوه رفتار با فرد درگیر اعتیاد به منظور جلوگیری از لغزش دوباره آن‌ها

 

داشتن نمونه‌های موفق ترک اعتیاد

 

وجود نمونه‌های موفق و کسانی که توانسته اند با موفقیت دوره درمان را با کمک کمپ مورد نظر طی کنند عامل دیگری است که می‌تواند به شما در انتخاب بهترین کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران کمک کند. 

 

هزینه کمپ ترک اعتیاد

شاید یکی از عوامل مهمی که برای افراد در انتخاب کمپ ترک اعتیاد مهم است هزینه کمپ ترک اعتیاد است. عوامل زیادی در هزینه کمپ‌های ترک اعتیاد موثر است مانند: مدت زمان اقامت در کمپ، امکانات رفاهی و ورزشی مجموعه، نوع تغذیه و ... 

 

کمپ ترک اعتیاد فرمانیه

برای مشاوره همین حالا با مرکز ترک اعتیاد فرمانیه تماس بگیرید:

تلفن: 02122290484 - 02122295499

همراه: 09106886964