روش‌های ترک سریع و فوق سریع اعتیاد

روش‌های ترک سریع و فوق سریع اعتیاد

روش‌های سریع برای قطع مصرف چگونه‌اند؟

 اکثر افرادی که درگیر با مساله بیماری اعتیاد هستند و به کمپ فرمانیه (بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران)  مراجعه می‌کنند به دنبال سریع ترین مسیر و روش برای ترک اعتیاد خود هستند. در این مسیر بسیاری از رسانه‌ها و تبلیغات به ذهن آن‌ها نفوذ کرده و باعث شده تا به دنبال روش‌های جادویی و فوق سریع برای ترک دائمی اعتیاد باشند.

شاید برای کاهش هزینه‌ ترک اعتیاد و رسیدن سریع به نتیجه این روش‌ها را انتخاب کنید اما باید بگوییم که کمپ فرمانیه به هیچ وجه این روش‌های ترک سریع را تایید نمی‌کنید. زیرا از نظر ما این نوع اداعاهای درمان سریع و دائمی اعتیاد یا ریشه در ناآگاهی دارد یا برگرفته از تبلیغات نادرست رسانه هاست. 

 

 

روش نادرست ترک اعتیاد با داروی نالترکسون

 

 روش نادرست ترک اعتیاد با داروی نالترکسون

 

در روش ترک اعتیاد با داروی نالترکسون، سعی می‌شود تا فرآیند ترک فیزیکی فرد بیمار تسریع شود. در ابتدا توضیحی در مورد داروی نالترکسون بدهیم.

معمولا در برنامه‌های سم زدایی به اصلاح سریع برای تسریع فرآیند خماری و ترک فیزیکی دارویی به نام نالترکسون تجویز می‌شود. این دارو باعث می‌شود تا علائم ترک زودتر بروز پیدا بکند. در این شرایط معمولا علائمی که باید در طی یک تا دو هفته در شخص بیمار برای ترک اعتیاد ایجاد شود، به یکباره نمایان می‌شود. یعنی فرد در حال ترک درد خماری شدیدی را تجربه می‌کند.

مرکز ترک اعتیاد فرمانیه به هیچ وجه این روش را توصیه نمی‌کند چون بسیار خطرناک است. ممکن است دردها و عوارض ناشی از ترک فیزیکی آنقدر شدید باشد که بیمار مجبور به بستری شدن در بیمارستان گردد. همچنین خطراطی حتی در حد مرگ ممکن است برخی افراد را تهدید کند.

برخی ادعا می‌کنند که می‌توان برای اجرای روش فوق سریع ترک اعتیاد همزمان به بیمار داروی خواب آور و نالترکسون داد. آن‌ها اعتقاد دارند که با این کار می‌توان مراحل ترکی که باید طی دو تا سه هفته انجام شود را در طی چند روز انجام داد. البته تجربه نشان داد که این روش از دو جنبه مشکل ساز است.

 اول این که بیمار در این حالت حتی با وجود مصرف داروهای خواب آور، حالت خوشی را تجربه نمی کند. دوم این که ممکن است به داروهای خواب آور عادت کند و فقط نوع اعتیادش تغییر پیدا کند.

راه دیگری که برخی از پزشکان و محققان آن را پیشنهاد داده‌اند استفاده از داروی بیهوشی به همراه نالترکسون است. که این روش نیز عوارض خودش را دارد و همچنین بسیار پر ریسک بوده و هزینه بالایی دارد.

همچنین این دارو ممکن است برای عدم بازگشت فرد بیمار به اعتیاد و به اصطلاح لغزش کردن نیز تجویز شود که البته این کار بعد از 2 تا 3 هفته از ترک فیزیکی انجام می‌شود. مصرف نالترکسون موجب شده تا گیرنده‌های مغز اشغال شوند و فرد با مصرف ماده مخدر دیگر حسی در درون مغزش ایجاد نشود و به اصطلاح نئشه نشود.

 

روش نادرست ترک اعتیاد با تعویض خون

 

روش نادرست ترک اعتیاد با تعویض خون

 

در این روش نیز بیمار بیهوش شده و به اصطلاح خون وی تعویض می‌شود. این روش نیز روش پر ریسک و خطرناکی است به علاوه این که بسیار پر هزینه است. باز هم تاکید می‌کنیم که این روش‌ها به هیچ وجه مورد تایید کمپ فرمانیه نیستند. در نظر داشته باشید مشکل فرد مصرف کننده خون آلوده نیست بلکه الگوهای ذهنی و روانی اوست. پس با تعویض خون که نمی‌توان این الگوها را تغییر داد.

 

 
 مطلب مرتبط: چگونه می‌توان به یک معتاد کمک کرد؟
 

چرا روش‌های ترک اعتیاد سریع معمولا شکست می‌خورند؟

همانطور که در مقالات قبلی کمپ فرمانیه (کمپ ترک اعتیاد لاکچری و VIP ) اشاره کردیم، در برنامه ترک اعتیاد ما هدف فقط ترک فیزیکی ماده مخدر نیست. بسیاری از افراد که به دنبال ترک سریع اعتیاد هستند فقط قطع مصرف مواد مخدر را هدف خود قرار می‌دهند و زمانی که دیگر درد فیزیکی و علائم خماری ندارد، اعتیاد خود را تمام شده می‌داند.

باید خاطر نشان کنیم که تا زمانی که فرد بیمار الگوهای ذهنی و روانی اش تغییر نکند، هر لحظه احتمال لغزش دارد و ممکن است دوباره مصرف مواد مخدر را شروع کند.

 

مبنای درمان در کمپ ترک اعتیاد فرمانیه

در این مرکز سم زدایی و قطع مصرف، مبنای درمان بیماری اعتیاد علاوه بر ترک فیزیکی، تغییرات رفتاری و اخلاقی است. در این مرکز با کمک مددیاران و مشاوران مجرب سعی می‌شود تا الگوهای روانی فرد شناسایی گردد و در جهت اصلاح به وی کمک شود.

 

بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران

برای مشاوره همین حالا با مرکز ترک اعتیاد فرمانیه تماس بگیرید:

تلفن: 02122290484 - 02122295499

همراه: 09106886964