هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران و در سال 1400

هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران و در سال 1400

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 

امروزه هزینه کمپ ترک اعتیاد باعث شده تا بسیاری از افراد تصمیم به درمان اعتیاد در خانه یا در محیط‌های غیر استاندارد، شلوغ و کم هزینه دولتی بپردازند. اما به نظر شما امکان ترک اعتیاد، با حفظ سلامتی، در این محیط‌ها وجود دارد؟ چرا تعرفه کمپ ترک اعتیاد خصوصی در مقایسه با محیط‌های دولتی بالا است؟ چه تفاوتی در بین کمپ‌های خصوصی و دولتی وجود دارد؟ در ادامه این مقاله به بررسی دقیق خدمات و هزینه کمپ ترک اعتیاد VIP و دولتی خواهیم پرداخت.

 

عوامل موثر بر هزینه کمپ ترک اعتیاد

 

عوامل موثر بر هزینه کمپ ترک اعتیاد

 

 

زمان اقامت در کمپ: 

زمانی که فرد مصرف کننده وارد کمپ می‌شود و تا زمانی که می‌خواهد از آن خارج شود بستگی به تعداد روز آن می‌تواند بر قیمت کمپ ترک اعتیاد تاثیرگذار باشد.

 

شرایط منطقه ای: 

معمولا کمپ‌هایی که در منطقه خوش آب و هوا واقع هستند و سکوت و آرامش خاصی بر منطقه حکم فرماست و همچنین سهولت دسترسی به مجموعه بسیار خوب باشد هزینه متفاوتی دارند.

 

شرایط و امکانات رفاهی: 

امکانات رفاهی مراکز اقامتی ترک اعتیاد یکی دیگر از موارد موثر در قیمت کمپ ترک اعتیاد محسوب می‌شود. که از جمله امکانات کمپ ترک اعتیاد فرمانیه می‌توان از اتاق های VIP و سالن بدنسازی و استخر و دیگر موارد ورزشی آن نام برد.

 

نوع تغذیه: 

تغذیه در ترک اعتیاد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. نوع مواد خوراکی که در کمپ های ترک اعتیاد استفاده می‌شود کاملا فرق می‌کند. ممکن است یک کمپی در هفته از چند وعده غذایی که شامل گوشت و غلات است استفاده کند و یا اصلا از مواد غذایی که برای بدن لازم و ضروریست استفاده نکند که با توجه به قیمت مواد خوراکی این فاکتور هم قابل تغییر است و در هزینه اصلی قابل تاثیر است.

 

هزینه دریافتی در کمپ ترک اعتیاد صرف چه مواردی می‌شود؟  

مشاوره: هر کمپ ترک اعتیادی باید از مشاورین و متخصصین مجرب در این حوزه بهره ببرد.

 

مشاوره ترک اعتیاد

 

مکان: بسته به قرار گرفتن کمپ در کدام منطقه از تهران می‌تواند هزینه کمپ ترک اعتیاد متفاوت باشد. با توجه به این که هزینه‌های اجاره و یا خرید زمین در هر منطقه‌ تهران متفاوت است و این که کمپ داخل تهران و یا در اطراف تهران باشد، هزینه کمپ‌ها تغییر می‌کند.

هزینه‌های جاری (آب و برق و ...): این هزینه‌ها معمولا برای هر کسبی به صورت ثابت وجود دارد و از جمله مواردی است که باید تخمین هزینه در نظر بگیرند.

هزینه دارو (در صورت لزوم): بستگی به افراد مصرف کننده دارد. ممکن است یک فرد نیاز به دارو پیدا کند و فردی دیگر بدون استفاده از دارو کمپ را ترک کند.

هزینه تعمیرات: نوع ساختمان، سن و سال ساختمان و وسایل به کار رفته در کمپ موثر است. اگر ساختمان قدیمی باشد و یا وسایل خیلی نو نباشند، با توجه به رفت و آمدی که در کمپ می‌شود خیلی زود خراب و نیاز به تعمیر پیدا می‌کنند.

هزینه های مربوط به خرید تجهیزات: در مراکز اقامتی جهت ترک مواد مخدر با توجه به امکاناتی که در اختیار مصرف کنندگان می گذارند هزینه‌ها را تعیین می‌کنند. مثل وسایل و امکانات ورزشی و یا نوع اتاق ها که VIP باشد یا نباشد.

هزینه پرسنل: حقوق و مزایای افرادی که به طور ثابت در کمپ حضور دارند و مشغول خدمت رسانی هستند یکی دیگر از فاکتورهای ثابت هزینه‌ کمپ ترک اعتیاد است.

 

 مطلب مرتبط: چگونه می‌توان به یک معتاد کمک کرد؟ ( 6 پیشنهاد کمپ فرمانیه )
 

هزینه ترک اعتیاد در کمپ‌های مختلف 

همانطور که تا به حال متوجه شده‌اید، به طور کلی کمپ‌های ترک اعتیاد، به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می‌شود، بدیهی است که کمپ های دولتی در مقایسه با کمپ های خصوصی و VIP هزینه کمتری دارند؛ هزینه کمپ‌ ترک اعتیاد خصوصی یا VIP تضمین سلامت روحی و جسمانی بیمار شما است؛ با شنیدن شرایط کمپ‌های دولتی به صحت این نکته خواهید رسید.

 

کمپ ترک اعتیاد فرمانیه

 

محیط‌های کمپ ترک اعتیاد دولتی  

متاسفانه کمپ‌های دولتی با وجود هزینه‌های پایینی که برای ترک اعتیاد افراد دارند، دارای محیط‌های پر تشنج و شلوغ هستند. برای درک بهتر این محیط‌ها، خوب است بدانید که ورود تمامی افراد به این نوع کمپ‌ها مجاز است.

در این کمپ‌های دولتی معتادان جمع‌آوردی شده از پارک یا خیابان‌ نیز حضور دارد و تجربه نشان داده است به دلیل شلوغی و عدم رسیدگی درست و اصولی به بیماران، مسئله اعتیاد نه تنها درمان نشده بلکه تجربه بد و ناخوشایند آن‌ها از معقوله ترک اعتیاد، باعث فرار و ناامیدی دو چندان افراد از درمان شده است.

اتاق‌های شلوغ و پر سروصدا، پایین بودن سطح بهداشت محیط، ضعف خدمات برای مشاوره و درمان روحی و ذهنی بیماران و برخورد نامناسب پرسنل، تنها چند مورد از مشکلات موجود در محیط‌های ترک اعتیاد دولتی است.

آمارهای اخذ شده از افراد مرخص شده از محیط‌های دولتی نشان داده است که در کمترین شرایط 80 درصد از افراد مراجعه‌کننده به کمپ‌های ترک اعتیاد دولتی، مجددا به سمت مصرف مواد مخدر روی آورده اند.

 

محیط و تعرفه کمپ ترک اعتیاد خصوصی  

 

محیط و تعرفه کمپ ترک اعتیاد خصوصی

 

شرایط و قوانین بسیار زیادی در کمپ‌های ترک اعتیاد خصوصی باعث شده تا این محیط‌ها به مکان‌های آرام و بسیار راحت برای ترک فرآیند اعتیاد تبدیل شوند.

برای مثال اولین و مهمترین مورد، پذیرش محدود و حساب شده بیماران برای رسیدگی به موقع و کامل به تک تک بیماران است.

از خدمات کمپ‌های خصوصی ترک اعتیاد می‌توان به: داشتن سالن‌های ورزشی برای انجام فعالیت‌های بدنی اشاره کرد، سالن بدنسازی، بیلیارد، استخر، زمین فوتبال و... برخی از امکانات کمپ‌های خصوصی است، فعالیت ورزشی در طول درمان اعتیاد اگر تحت نظر پزشک باشد، باعث تقویت و افزایش مجدد قدرت جسمانی بدن فرد می‌شود.

از دیگر خدمات برخی از کمپ‌های ترک اعتیاد خصوصی می‌توان به برگزاری کلاس‌های توجیهی گروهی، انجام مشاوره و برنامه‌های افزایش امید و نشاط برای بیماران اشاره کرد.

همانطور که گفته شد سلامتی روحی و جسمی شما بیماران عزیز، مهمترین نکته در انجام مراحل ترک اعتیاد است؛ در حال حاضر که همه‌ ما در ایران و در سراسر جهان با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کنیم، کمپ ترک اعتیاد فرمانیه با انجام تست‌های کرونا پیش از پذیرش بیماران، سلامتی افراد را تضمین می‌کند؛ بدیهی است کسانی که مبتلا به ویروس کرونا هستند، در این محیط پذیرفته نخواهند شد.

 

کمپ ترک اعتیاد با قیمت مناسب

هزینه کمپ ترک اعتیاد برای خیلی از افراد یک نوع دغدغه بزرگ به شمار می‌آید و خیلی افراد به دنبال کمپ ترک اعتیاد با قیمت مناسب هستند به همین دلیل ممکن است بیشتر به مراکز ترک اعتیاد دولتی مراجعه کنند. کسانی هستند که دوست دارند که ترک کنند، اما مشکل هزینه دارند. لازم است بدانید قیمت ترک اعتیاد در مراکز گوناگون متفاوت است و همانطور که دلیل آن می‌تواند مسائل رفاهی و امکاناتی که در آن مرکز عرضه می‌‎شود باشد و نیز نوع منطقه مرکز ترک اعتیاد در قیمت موثر خواهد بود. 
خیلی از این مراکز که قیمتشان پایین است قاعدتا هزینه‌ای که برای قطع مصرف افراد می‌کنند خیلی کمتر از مراکز لاکچری است. به طور مثال غذایی که برای افراد در حال ترک تهیه می‌کنند ممکن است از مواد مرغوب نباشد و یا فاقد ویتامین و پروتئین لازم برای بدن آنان باشد. همچنین ممکن است از امکانات لاکچری از قبیل استخر و سونا و زمین بازی نیز برخوردار نباشند. به علاوه متراژ هم از دیگر فاکتورهایی که در قیمت بسیار دخیل است خیلی از این مراکز، یک اتاق کوچک را برای چندین نفر اختصاص می‌دهند که حتی گاهی به زحمت برای خوابیدنشان جا می‌شوند اما کمپ‌های لاکچری با توجه به هزینه‌ای که دریافت می‌کنند به طور قطع از این دست مشکلات را ندارند و افراد در آنجا احساس راحتی می‌کنند. این نوع مراکز سعی کرده‌اند که با توجه به هزینه‌ای که دریافت می‌کنند افراد با استفاده از فضای لذت بخش، آرامش بیشتری کنند و طول روند درمانشان به آسودگی طی شود.
در نتیجه کمبود عوامل ذکر شده منجر می‌شود که قیمت کمپ ترک اعتیاد کمتر شود و برای افرادی که به دنبال کمپ ترک اعتیاد با قیمت مناسب هستند کاربرد بیشتری پیدا کند. 

 

هزینه کمپ ترک اعتیاد در تهران 

تعرفه های جدید مراکز ترک اعتیاد 99 برای پذیرش در کمپ‌های ترک اعتیاد در تهران مشخص نشده است، هزینه کمپ ترک اعتیاد در تهران بسته به دولتی یا خصوصی بودن آن و امکانات هر کدام متفاوت است.

هزینه ترک اعتیاد در کمپ دولتی در برخی موارد رایگان و هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی از ماهی 1.020.000 تومان شروع می‌‌شود.

برای اطلاع بیشتر از هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی به طور دقیق و متناسب با نیازهای خود و مشاوره تلفنی در این زمینه، با ما تماس بگیرید.

تمامی هزینه‌های بیمار مطابق با نیاز او و با توجه امکان تحت اختیار او در نظر گرفته می‌شود.

 

 مطلب مرتبط: مهمترین ویژگی‌های کمپ ترک اعتیاد خوب چیست؟
 

سخن پایانی

داشتن یک زندگی ایده‌آل، سالم و با نشاط، حق و نیاز هر انسان است؛ ما در راه رسیدن به سلامت و تندرستی دوباره شما، تمام قد در کنارتان ایستاده‌ایم و در مسیر سخت و پر تنش ترک اعتیاد با تمام قوا سعی در بازگرداندن آسایش و آرامش شما به بهترین شکل ممکن خواهیم بود.

 

 کمپ ترک اعتیاد فرمانیه

برای مشاوره همین حالا با مرکز ترک اعتیاد فرمانیه تماس بگیرید:

تلفن: 02122290484 - 02122295499

همراه: 09106886964