قرص بی دو چند روز در بدن میماند؟

قرص بی دو چند روز در بدن میماند؟

قرص ب 2 در برخی مراکز ترک اعتیاد به منظور ترک مواد مخدری همچون مرفین، کدئین و هروئین به کار می‌رود. همچنین برخی افراد به صورت خودسرانه این قرص را مصرف می‌کنند. قرص بی دو در صورتی که خودسرانه و بدون نظارت پزشک استفاده شود باعث وابستگی و اعتیاد به آن می‌شود. برای تشخیص مصرف این قرص معمولا از آزمایش هایی استفاده می‌شود که یکی از مهمترین آن‌ها آزمایش ادرار است. بسیاری از افراد می‌پرسند قرص ب۲ چند روز در بدن میماند، قرص b2 چه مدت در ازمایش ادرار باقی میماند؟ در این مقاله کمپ ترک اعتیاد لاکچری فرمانیه همراه ما باشید تا پاسخ این سوالات را بیابید.

 

اثر قرص b2 چند روز در بدن میماند؟

به طور کلی میزان باقی ماندن انواع مواد مخدر در بدن به عواملی مانند نوع مواد مصرفی، میزان مصرف، سن و وزن فرد مصرف کننده و متابولیسم بدن او بستگی دارد. قرص b2 حدود 24 تا 48 ساعت زمان نیاز دارد تا در بدن تجزیه شود. قرص ب 2 توسط کبد تجزیه شده و از طریق صفرا و کلیه از طریق ادرار دفع می‌شود. مصرف این قرص را می‌توان از طریق آزمایش خون، ادرار و یا تست مو تشخیص دارد. مدت زمان تشخیص قرص ب 2 از طریق هر یک از موارد بالا به صورت زیر است:

  • تست ادرار: 6 روز
  • تست خون: 2 روز
  • تست مو: بیشتر از 90 روز
  • بزاق: حداکثر 3 روز

 

ادرار

بوپرنورفین تا شش روز پس از آخرین استفاده در ادرار قابل تشخیص است. 


خون

در حالی که آزمایش خون به دلیل تهاجمی بودن و هزینه‌های بیشتر معمولا کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، بوپرنورفین با تجزیه و تحلیل خون حداکثر تا دو روز پس از آخرین دوز قابل تشخیص است. 

 

مو

تحقیقات همچنین نشان داده است که بوپرنورفین در نمونه‌های مو قابل تشخیص است. قرص بی دو تا سه ماه پس از آخرین استفاده در نمونه‌های فولیکول موی سر قابلیت تشخیص دارد. 

 

بزاق

تحقیقات نشان داده که آزمایش بزاق می‌تواند ابزاری سریع و دقیق برای تشخیص وجود قرص ب ۲ در بدن باشد و حداکثر تا 3 روز مصرف بی دو را تشخیص دهد. این آزمایش به راحتی قابل انجام است.

 

 مطلب مرتبط: متادون چند روز در بدن میماند

 

 

قرص b2 چند روز در ادرار میماند؟

قرص b2 چند روز در ادرار میماند؟

 

در مواردی مانند ازدواج و یا استخدام لازم می‌شود که فرد آزمایش عدم اعتیاد انجام دهد. یکی از رایج‌ترین انواع تست اعتیاد، تست ادرار است که بوسیله آن می توان به اعتیاد یا پاکی فرد پی برد. معمولا در تست اعتیاد وجود مواد مخدری مانند آمفتامین، ماری جوانا کوکائین، نیکوتین، متادون و ... مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

همان طور که قبلا هم گفتیم قرص ب 2 شش روز پس از آخرین مصرف در ادرار تشخیص داده می‌شود. از آنجا که این دارو اغلب برای جلوگیری از علائم ترک مواد مخدر استفاده می‌شود برای آزمایشگاه‌ها مهم است که بتوانند بین استفاده از بوپرنورفین با نسخه و استفاده از بدون نسخه تفاوت قائل شوند.

در صورتی که فرد معتاد قبل از انجام آزمایش عدم اعتیاد از قرص b2 استفاده کند اعتیاد او در آزمایش مشخص نخواهد شد. بسیاری این قرص را برای منفی شدن تست اعتیاد تبلیغ می‌کنند.

هنگامی که فرد این قرص را مصرف می‌کند نتیجه تست اعتیاد او منفی خواهد شد اما با انجام آزمایشات دقیق‌تر مصرف قرص بی 2 مشخص می‌شود.

اگر می‌خواهید این ماده را از بدن خود خارج کنید اولین قدم قطع مصرف دارو است. اگر ناگهان استفاده از بوپرنورفین را متوقف کنید دچار علائم ترک می‌شوید. همیشه قبل از قطع دارو با پزشک خود مشورت کنید. اگر می‌خواهید سریع‌تر این دارو از بدن شما خارج شود باید به طور منظم ورزش کنید، رژیم غذایی سالمی را داشته باشید، آب زیاد بنوشید و حتما تحت نظر متخصصین ترک اعتیاد قرار بگیرید.

اگر شما یا یکی از عزیزانتان با اعتیاد به قرص b2 دست و پنجه نرم می‌کنید بهتر است سریعتر برای درمان کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از روند درمان و ترک قرص بی دو همین حالا با کمپ فرمانیه تماس بگیرید. 

 
کمپ ترک اعتیاد فرمانیه

برای مشاوره همین حالا با مرکز ترک اعتیاد فرمانیه تماس بگیرید:

تلفن: 02122290484 - 02122295499

همراه: 09106886964