کمپ ترک الکل تهران ( بهترین مرکز ترک الکل vip )

کمپ ترک الکل

عموما از ماده مخدر الکل به عنوان یک ماده انرژی بخش در دورهمی ها استفاده می شود اما کمتر کسی است که از عوارض مصرف این ماده با خبر باشد و عموما آن را ماده ای اعتیاد آور نمی‌دانند. 

 مصرف هر نوع مشروبات الکلی موجب ایجاد وابستگی های جسمی و روانی در فرد مصرف کننده خواهد شد این اعتیاد هر قشری را از نوجوان تا بزرگسال و بدون در نظر گرفتن سن و یا داشتن زمینه اعتیاد درگیر خواهد شد.

 در واقع الکل ماده روانگردانی است که موجب کند شدن فعالیت های مغزی، افزایش ریسک پذیری و در نتیجه به خطر انداخت به خطر افتادن جان افراد، ایجاد روحیه خشن، ایجاد ضایعات و تومورهای مغزی، ایجاد بیماری های گوارشی و کاهش سطح هوشیاری در فرد مصرف کننده می شود. مصرف الکل سیستم ایمنی بدن را ضعیف کرده و موجب سرکوب آن خواهد شد در نتیجه احتمال ایجاد بیماری های عفونی را در فرد بالا می برد. شاید در ابتدا این عوارض زیاد به نظر برسد اما به مرور زمان فرد مصرف کننده را درگیر می کند.

کمپ ترک اعتیاد تهران فرمانیه با سابقه درخشان و طولانی در درمان انواع بیماری های اعتیاد و داشتن تیم ماهر در مسئله ترک اعتیاد اینبار برای خدمت رسانی به بیماران الکلی اعلام آمادگی کرده است. کمپ ترک اعتیاد الکل خود را متعهد می داند تا در جلب رضایت خانواده‌های بیماران و کمک به ترک  الکل در بیماران مبتلا از بهترین امکانات استفاده نماید.

روند درمان در کمپ ترک الکل

درمان پزشکی

پس از پذیرش فرد مبتلا به بیماری الکل و اقامت بیمار ابتدا پزشک متخصص کمپ ترک اعتیاد الکل با او ملاقات میکند در این مرحله وضعیت سلامت جسمانی بیمار سنجیده می شود. ابتدا شرایط فیزیکی و جسمانی توسط پزشک سنجیده می شود تا روند درمان برای بیمار مشخص شود.

درمان روان شناختی

در مرحله دوم پس از پزشک روانشناس مجموعه با فرد بیمار ملاقات میکند در این جلسه وضعیت روان شناختی بیمار بررسی می شود. بعد روانی در مسئله ترک بسیار مهم است که در این مرحله مورد بررسی قرار می گیرد.

سم زدایی

در این مرحله از روند درمان مرکز ترک الکل برای بیمار با توجه به شرایط جسمانی و حال فیزیکی و روانی و همچنین میزان مصرف الکل طول درمان مشخص می شود و داروهایی که لازم است بیمار در مرحله درمان از آنها استفاده کند نیز مشخص می شود تا میزان درد و خماری بیمار کاهش پیدا کند. 

درمان روانی بیماری اعتیاد

در این دوران بیشتر به کاهش بعد روانی و وابستگی اعتیاد به الکل تمرکز داریم در این دوارن بیمار به بخش عمومی مرکز وارد می شود و با برگزاری جلسات روان شناسی و جلسات گروهی ترک اعتیاد تلاش میشود تا مسئله ترک در کمپ ترک الکل در تهران به صورت ریشه ای انجام شود.

 

برای مشاوره در زمینه ترک با مشاوران کمپ ترک اعتیاد الکل در تهران تهران تماس بگیرید.

021-26100813

آیا برای ترک در مرکز ترک الکل از دارو استفاده می کنیم؟

با شروع دوره سم زدایی و ترک علائم خماری ترک الکل نیز آغاز می‌شود بنابراین فرد مصرف کننده بر اساس میزان دوز مصرفی دارای عوارض و دردهای جسمی می باشد. اگر این دردهای جسمانی کنترل نشود فرد مصرف کننده ممکن است از ترک پشیمان شده و به ادامه مصرف روی آورد در نتیجه در مرکز ترک الکل برای بهبود روند درمان و برای آنکه هم از نظر فیزیکی و هم از لحاظ روانی فرد مبتلا به الکل دوران بهتری را طی کند از داروهای مختلف با توجه به صلاحدید پزشک استفاده میشود.

میزان دوز استفاده از این داروها و همچنین نوع داروها به مقاومت بیمار در ترک به صورت جسمانی و روانی بستگی دارد. استفاده از داروها علاوه بر آنکه احتمال موفقیت را افزایش می دهد باعث افزایش امید به درمان و در نتیجه ادامه درمان نیز میشود. 

دوره ترک در کمپ ترک الکل در تهران چقدر طول می کشد؟

مدت زمان ترک وابستگی نسبتاً بالایی به میزان دوز مصرفی و مدت زمان مصرف فرد دارد. هرچه دوز مصرفی بالاتر باشد و فرد مدت زمان بیشتری از الکل استفاده کرده باشد در نتیجه زمان سم زدایی و خارج کردن این ماده از بدن و همچنین رفع وابستگی روانی نیز سخت تر خواهد بود.

در حدود 4 -7 روز زمان میبرد تا سم زدایی انجام شود و الکل از بدن فرد بیمار خارج شود. و در حدود 50 تا 60 روز زمان نیاز است تا به صورت روانی فرد بیمار به الکل درمان شود در این دوران در کمپ ترک الکل جلسات روان درمانی و جلسات روان شناسی سیستماتیک و همچین جلسات درمانی با خانواده برگزار می شود تا روند درمان به طور کامل پیش رود.

راهکار مرکز کمپ ترک الکل برای عدم بازگشت به مصرف

یکی از مهمترین مسائلی که یک کمپ ترک  الکل باید به آن توجه کنند عدم بازگشت فرد مصرف کننده می باشد مرکز ترک الکل باید با مراقبتهای ویژه و آموزش های خودمراقبتی، ایجاد امکانات تفریحی مانع از بازگشت فرد مصرف کننده در دوران ترک روانی شود.

 در این دوران گروه‌های حمایتی تشکیل می شود تا افراد بتوانند در آن با یکدیگر در مورد مشکلات و سختی های ترک صحبت نمایند در این دوران روانشناسان مرکز ترک الکل در تهران فرمانیه با تشکیل جلسات فردی و خانوادگی سعی در از بین بردن مشکلات روحی روانی و کاستن از دلایل بازگشت فرد به مصرف الکل دارند.

 در دوران ترک علاوه بر سم زدایی به نوع تغذیه فرد بیمار نیز توجه می شود که خود نیز عاملی در عدم برگشت فرد می باشد مصرف میوه سبزیجات، غلات و حداقل کردن مصرف قهوه، چای یا هر نوشیدنی کافئین دار می تواند مانع از بازگشت فرد شود.

مرکز فرمانیه با برگزاری کلاس های گروهی سعی میکند تا فرد مبتلا بتواند مهارت های اجتماعی و فردی خود را توسعه دهد اما نکته قابل توجه این است که ترک این ماده نیاز به صبوری و پشتکاری فرد مصرف کننده نیز دارد.

چرا بهتر است برای ترک به کمپ ترک اعتیاد الکل در تهران مراجعه کنیم؟

مصرف الکل هم دارای عوارض فیزیکی و هم عوارض روان شناختی می باشد زمانی که یک باره بیمار اقدام به ترک و قطع مصرف می کند به او فشار روانی و فیزیکی وارد می شود که باعث عدم توانایی در کنترل شرایط برای بیمار می شود در این شزرایط بیمار تعادل فیزیکی و روان شناختی ندارد و به دلیل فشار فیزیکی که بر او وارد می شود نمی تواند به روند ترک را ادامه داده و در نتیجه از موفقیت ناامید می شود.

خود ماده الکل باعث ایجاد شور و نشاطی در فرد بیمار می شود که یکی از دلایل عدم موفقیت او در طول روند بیماری می باشد و موجب ایجاد انگیزه برای مصرف مجدد است. 

در مرکز ترک اعتیاد الکل با استفاده از داروهای تجویز شده توسط پزشک دردهای خماری کاهش داده می شود و این داروها تحت نظر پزشک متخصص تجویز می شود اما استفاده خودسرانه از این داروها می‌تواند باعث اوردوز و مسمومیت بیمار شود.

برای مشاور با

متخصصان بهترین مرکز ترک الکل در تهران

با شماره های زیر تماس بگیرید 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست