بهترین آمپول تقویتی برای ترک اعتیاد کدام است؟

آمپول تقویتی برای ترک اعتیاد

بیماری خانمان سوز اعتیاد ذره ذره جسم افراد را از بین می برد بدون آنکه اثر لحظه ای از خود برجای بگذارد. افرادی که برای ترک اعتیاد اقدام می کنند با ضعف جسمانی شدید همراه هستند و عموما بدن آنها تب و تحمل فشار ترک هم به صورت روانی و جسمانی را ندارد. استفاده از آمپول های تقویتی ترک اعتیاد می تواند تا حدودی خسارات وارد شده بر بدن را جبران کنند و باعث تقویت جسم فرد مصرف کننده شود.

اما از چه داروهای تقویتی برای ترک اعتیاد می توان استفاده کرد؟ آیا آمپول برای اعتیاد وجود دارد و به چه میزان روی فرد تاثیرگذار است ؟در این مقاله چند مورد از این داروهای تقویتی را معرفی خواهیم کرد فراموش نکنید که پیش از مصرف هر کدام هماهنگی با پزشک برای تشخیص نوع و دوز مصرفی ضروری و واجب است.

3 آمپول تقویتی برای ترک اعتیاد

 

1 ) آمپول نالوکسان  :

آمپول تقویتی نالوکسان به دلیل اثراتی که در افزایش هوشیاری، کاهش اثر مواد اپیونی بر روی دستگاه تنفسی دارد در بازگشت از اوردوز و بهبود درمان مواد شبه تریاک مانند مورفین و هروئین استفاده می شود. این دارو از اثر مواد مخدر بر روی مغز جلوگیری می کند.

ترک اعتیاد با آمپول نالوکسان عوارضی را به همراه دارد که موجب میشود در فرد مصرف کننده مواد احساس خماری به وجود بیاید و فرد را به مصرف مجدد مواد اعتیاد آور ترغیب می کند. تاثیر این دارو در حدود 12 ساعت در بدن باقی می ماند و بنابراین ممکن است موجب ترغیب مجدد به مصرف مواد و همچنین افزایش خطر اوردوز شود.

2) آمپول نوروبیون :

آمپول

این آمپول متشکل از گروهی از ویتامینهای b می باشد و در ترمیم و بازسازی اعصاب تاثیر به سزایی دارد. از دیگر خواصی این این آمپول دارد تسریع درد، بهبود عملکرد انتقال دهنده های عصبی، حذف حالت تهوع در بیماران مبتلا به این عارضه، کاهش ضعف عمومی و بهبود کلی حالت عمومی بدن می باشد.

آمپول نوروبیون برای ترک اعتیاد همانند هر داروی دیگری در کنار فواید و خواصی که دارد عوارضی نیز دارد که لازم است حتما در مصرف آن به آنها توجه نمایید :

  • احساس ضعف
  • افزایش اضطراب
  • خونریزی معده
  • احساس درد در گلو

ترک الکل چند روز طول میکشد ؟ پیشنهاد میشود بخوانید .

3 ) آمپول بوپرونورفین :

امپول سم زدایی ترک اعتیاد بوپرونورفین در دوران سم زدایی ترک اعتیاد برای از بین بردن اثر مواد مخدر نیز استفاده می کنند. این امپول برای تسکین در دهای متوسط تا شدید استفاده می شود. البته مصرف آن در کمپ ترک اعتیاد با توجه به نظر پزشک، نوع ماده مصرفی و شرایط بیمار تجویز می شود.

از عوارض این دارو آن است خود نیز اعتیاد آور بوده و در صورت مصرف مداوم باعث ایجاد اعتیاد می شود. عوارض امپول سم زدایی ترک اعتیاد آمپول بوپرونورفین موجب خواب آلودگی، خشکی گلو، یبوست و سردرد و سرگیجه خواهد شد.بعضی از افرادسودجو نیز برای بهبود روند درمان ترک اعتیاد پیشنهاد داروهای ضد افسردگی بعد از ترک اعتیاد را به افراد می دهند؛ ما در این مقاله به عوارض و اثرات این دارو ها پرداخته ایم .

در پایان :

آمپول های تقویتی برای ترک اعتیاد تنها در صورتی موثر است که در زمان مناسب و با توجه به وضعیت جسمانی شخص بیمار تجویز شود. بسیار از این داروها که برای تسکین دردها استفاده می شوند خود نیز موجب اعتیاد در مصرف بلند مدت خواهد شد. بنابراین خواهنمدیم که از مصرف خود سرانه این داروها (آمپول و سرم تقویتی برای ترک اعتیاد) خودداری کنید و برای مصرف آنها حتما با پزشک متخصص مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست