قرص بی دو چند روز در بدن میماند؟ (آیا قرص b2 تست اعتیاد را مثبت میکند؟)

قرص بی دو چند روز در بدن میماند؟ (قرص ب 2 در تست اعتیاد)

قرص ب 2 در برخی مراکز ترک اعتیاد به منظور ترک مواد مخدری همچون مرفین، کدئین و هروئین به کار می‌رود. همچنین برخی افراد به صورت خودسرانه این قرص را مصرف می‌کنند. قرص بی دو در صورتی که خودسرانه و بدون نظارت پزشک استفاده شود باعث وابستگی و اعتیاد به آن می‌شود. برای تشخیص مصرف این قرص معمولا از آزمایش هایی استفاده می‌شود که یکی از مهمترین آن‌ها آزمایش ادرار است. بسیاری از افراد می‌پرسند آیا قرص ب 2 مرفین دارد؟ قرص ب۲ چند روز در بدن میماند، قرص b2 چه مدت در ازمایش ادرار باقی میماند؟ در این مقاله کمپ لاکچری فرمانیه همراه ما باشید تا پاسخ این سوالات را بیابید.

آیا قرص ب 2 مرفین دارد؟

آیا قرص ب 2 مرفین دارد؟

در پاسخ به سوال آیا قرص ب 2 مرفین دارد؟ بهتر است در ابتدا بدانیم مواد تشکیل دهنده قرص بوپرنورفین چیست. قرص ب 2 از تبائین مشتق شده است و حاوی مشتقات مرفین است که دارای خاصیت اعتیادآور است. ساختار شیمیایی تبائین شبیه به مرفین است. در واقع عملکرد قرص b2 در بدن شبیه مرفین است. مصرف این قرص خطرات و عوارض زیادی دارد که در مقاله دیگری به طور کامل عوارض قرص ب2 را بررسی کرده‌ایم که توصیه میکنیم حتما مطالعه نمایید.

مطلب مرتبط: زندگی با فرد معتاد

اثر قرص b2 چند روز در بدن میماند؟

به طور کلی میزان باقی ماندن انواع مواد مخدر در بدن به عواملی مانند نوع مواد مصرفی، میزان مصرف، سن و وزن فرد مصرف کننده و متابولیسم بدن او بستگی دارد. قرص b2 حدود 24 تا 48 ساعت زمان نیاز دارد تا در بدن تجزیه شود. قرص ب 2 توسط کبد تجزیه شده و از طریق صفرا و کلیه از طریق ادرار دفع می‌شود. مصرف این قرص را می‌توان از طریق آزمایش خون، ادرار و یا تست مو تشخیص دارد. مدت زمان تشخیص قرص ب 2 از طریق هر یک از موارد بالا به صورت زیر است:

  • تست ادرار: 6 روز
  • تست خون: 2 روز
  • تست مو: بیشتر از 90 روز
  • بزاق: حداکثر 3 روز

آیا قرص b2 تست اعتیاد را مثبت می کند؟

 

قرص ب 2 در آزمایش خون

در حالی که آزمایش خون به دلیل تهاجمی بودن و هزینه‌های بیشتر معمولا کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، بوپرنورفین با تجزیه و تحلیل خون حداکثر تا دو روز پس از آخرین دوز قابل تشخیص است.

قرص ب 2 چند روز در ادرار می ماند؟

قرص b2 مثبتی دارد و تا شش روز پس از آخرین استفاده در ادرار قابل تشخیص است. پس در این بازه قرص b2 تست اعتیاد را مثبت می کند.

مو

تحقیقات همچنین نشان داده است که بوپرنورفین در نمونه‌های مو قابل تشخیص است. قرص بی دو تا سه ماه پس از آخرین استفاده در نمونه‌های فولیکول موی سر قابلیت تشخیص دارد.

بزاق

تحقیقات نشان داده که آزمایش بزاق می‌تواند ابزاری سریع و دقیق برای تشخیص وجود قرص ب ۲ در بدن باشد و حداکثر تا 3 روز مصرف بی دو را تشخیص دهد. این آزمایش به راحتی قابل انجام است.

 مطلب مرتبط: متادون چند روز در بدن میماند

قرص b2 در آزمایش ازدواج نشان می دهد؟

زمانی که فرد مصرف کننده قرص بی دو برای آزمایش ازدواج مراجعه می کند عموما در آزمایش نشان می دهد که فرد اعتیاد ندارد. بنابراین اگر پیش از ازدواج نگران این موضوع هستید بهتر است درخواست آزمایش مشتقات مورفین داده شود تا خیالتان راحت شود.

قرص b2 چند روز در ادرار میماند؟

قرص b2 چند روز در ادرار میماند؟

در مواردی مانند ازدواج و یا استخدام لازم می‌شود که فرد آزمایش عدم اعتیاد انجام دهد. یکی از رایج‌ترین انواع تست اعتیاد، تست ادرار است که بوسیله آن می توان به اعتیاد یا پاکی فرد پی برد. معمولا در تست اعتیاد وجود مواد مخدری مانند آمفتامین، ماری جوانا کوکائین، نیکوتین، متادون و … مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

همان طور که قبلا هم گفتیم قرص ب2 در تست اعتیاد شش روز پس از آخرین مصرف در ادرار تشخیص داده می‌شود. از آنجا که این دارو اغلب برای جلوگیری از علائم ترک مواد مخدر استفاده می‌شود برای آزمایشگاه‌ها مهم است که بتوانند بین استفاده از بوپرنورفین با نسخه و استفاده از بدون نسخه تفاوت قائل شوند.

در صورتی که فرد معتاد قبل از انجام آزمایش عدم اعتیاد از قرص b2 استفاده کند اعتیاد او در آزمایش مشخص نخواهد شد. بسیاری این قرص را برای منفی شدن تست اعتیاد تبلیغ می‌کنند.

هنگامی که فرد این قرص را مصرف می‌کند نتیجه تست اعتیاد او منفی خواهد شد اما با انجام آزمایشات دقیق‌تر مصرف قرص بی 2 مشخص می‌شود.

اگر می‌خواهید این ماده را از بدن خود خارج کنید اولین قدم قطع مصرف دارو است. اگر ناگهان استفاده از بوپرنورفین را متوقف کنید دچار علائم ترک می‌شوید. همیشه قبل از قطع دارو با پزشک خود مشورت کنید. اگر می‌خواهید سریع‌تر این دارو از بدن شما خارج شود باید به طور منظم ورزش کنید، رژیم غذایی سالمی را داشته باشید، آب زیاد بنوشید و حتما تحت نظر متخصصین ترک اعتیاد قرار بگیرید.

اگر شما یا یکی از عزیزانتان با اعتیاد به قرص b2 دست و پنجه نرم می‌کنید بهتر است سریعتر برای درمان کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از روند درمان و ترک قرص بی دو همین حالا با کمپ فرمانیه تماس بگیرید.

بخوانید: درمان تنگی نفس در ترک اعتیاد

کمپ ترک اعتیاد فرمانیه

برای مشاوره همین حالا با مرکز ترک اعتیاد فرمانیه تماس بگیرید:

تلفن: 0212229048402122295499

همراه: 09106886964


1 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

  • سلام ممنون میشم جواب سوالم رو بدید که قرص b2 در آزمایش ازدواج نشان می دهد یا خیر؟

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست