مواد مخدر دستمال چیست ؟ [ عوارض مصرف مواد مخدر کاغذ ]

مخدر دستمال چیست [ عوارض مصرف مواد مخدر کاغذ ]

معضل مصرف مواد مخدر در جهان به یکی از مشکلاتی اساسی در هر کشوری تبدیل شده است و هر روز شاهد ورود مواد مخدر جدید با نام‌ها و شکل‌های گوناگون به جامعه هستیم که لازم است اقدامات جدی از سوی دولت‌ها صورت گیرد و حتی خانواده‌ها هم در این زمینه آموزش ببینند و هشیارتر عمل کنند.
همچنین در سال‌های اخیر شاهد افزایش مصرف مخدرهای صنعتی نسبت به مخدرهای سنتی مثل تریاک هستیم. قصد داریم در این مقاله کمپ ترک اعتیاد فرمانیه (بهترین کمپ ترک اعتیاد ) شما را با مواد مخدر جدید دستمال  یا NPS آشنا کنیم و به سوال مواد مخدر دستمال چیست پاسخ دهیم و همچنین عوارض مواد مخدر جدید کاغذ و نحوه ترک آن را هم توضیح دهیم.

برای مشاوره همین حالا با مرکز ترک اعتیاد فرمانیه تماس بگیرید:

 02126100813

 02126231821

 09126896964

 

مواد مخدر دستمال چیست؟

برخی از افراد که هیچ گونه اطلاعاتی از مواد مخدر دستمال ندارند تصورات اشتباهی از این مواد در ذهن خود دارند و این سوال به اشتباه برایشان پیش امده که چه موادی را با دستمال کاغذی میکشند ؟ باید بگوییم که دستمال مخدر نوعی ماده مخدر صنعتی است که شامل ترکیبی از آمفتامین و شیشه می‌باشد. دستمال جزء دسته‌ای از مواد مخدر به نام NPS ها است. NPS ها موادی هستند که به دستمال اضافه می‌شوند و به آن خاصیت توهم‌زایی می‌دهند.
ماده توهم زای NPS می‌تواند به راحتی با مواد دیگر مانند دستمال، قند، عطر و… استفاده شود. حتی ممکن است آن را در مهمانی‌ها و پارتی‌های شبانه با روش بخوردهی به همه افراد بدهند بنابراین باید بسیار هشیار و مراقب باشید.
این ماده مخدر که به آن دستمال مرطوب هم می‌گویند از طریق پوست جذب بدن می‌شود. در پاسخ افرادی که می‌پرسند مواد دستمال کاغذی چیست باید بگوییم که مخدر دستمال بسیار شبیه دستمال کاغذی است. به دلیل شباهت زیادی که به دستمال کاغذی دارد تشخیص آن کار دشواری است.
مخدر دستمال ساختاری شبیه ماریجوانا دارد و در انواع مختلف تولید و عرضه می‌شود بطوریکه تاکنون حدود 700 نوع از این ماده مخدر کشف شده است. این ماده 20 تا 80 درصد اثر تخریبی و توهم زایی بالاتری نسبت به حشیش دارد و اثرات بسیار مخربی بر مغز می‌گذارد. اما برای این که بدانید حشیش چیست و چه عوارضی دارد مقاله دیگر ما را مطالعه نمایید.

کمپ ترک اعتیاد لاکچری فرمانیه با داشتن مشاورانی حرفه ای در کنار شماس.

برای مشاوره رایگان همین حالا تماس بگیرید.

02126100813

02126231821

09126896964

طریقه مصرف مواد مخدر کاغذ

نحوه مصرف دستمال

همان طور که گفتیم دستمال مواد مخدری است که از طریق پوست جذب می شود و می‌تواند وارد بدن فرد شود. حتی بو کردن آن هم حالت نشئگی کوتاهی در فرد ایجاد می‌کند. مواد مخدر دستمال در اندازه نیم سانت نیم سانت به شکل مربع و شبیه دستمال مرطوب است. این مربع ها را به ماده توهم زا آغشته می‌کنند و افراد با قرار دادن سیگار خود روی این کاغذها از آن استفاده می‌کنند. در روش دیگر آن را با توتون سیگار مخلوط کرده و می‌کشند.
البته مواد دستمال به شکل قرص و اسپری هم وجود دارد و حتی احتمال عرضه آن در آینده به شکل عطریات و بخوریات وجود دارد.

عوارض مواد مخدر دستمال

شاید در ابتدا به نظر بیاید که این ماده مخدر ارزان قیمت عوارضی ندارد اما همان طور که گفتیم مواد مخدر دستمال مرطوب تاثیری به مراتب مخرب‌تر از حشیش و مارجوانا دارد و مصرف آن باعث بروز عوارضی مانند بالا رفتن تپش قلب، خنده زیاد، خشکی دهان و فراموشی، تحريک قوای جنسی و توهم کاذب در دختران می‌شود بنابراین باید عوارض مصرف مواد مخدر کاغذ را جدی بگیرید. یکی از مشکلاتی که بعد از ترک اکثر مواد مخدر برای افراد پیش می‌آید بی حالی است. درمان بی حالی بعد از ترک اعتیاد را در مقاله دیگر ما در این رابطه بخوانید.

مطلب مرتبط : عوارض کوکائین چیست ؟

ماده مخدر کاغذ توسط چه کسانی بیشتر مصرف می‌شود؟

دستمال مواد مخدریست که بسیار ارزان است و با هزینه‌ای برابر با 1000 تومان می‌توان این ماده را به راحتی تهیه کرد. قیمت پایین و در دسترس بودن این مواد باعث شده مصرف این ماده مخدر در بین جوانان و خصوصا دختران رواج پیدا کند.
فروشندگان مواد مخدر جدید کاغذ را به عنوان موادی لاکچری و بی‌ضرر معرفی می‌کنند و به این ترتیب جوانان را به سمت مصرف این مواد می‌کشانند. حتی برخی از آن‌ها با تبلیغاتی مبنی بر این که استفاده از دستمال مرطوب مخدر باعث زیبایی و جوان سازی پوست می‌شود باعث شده‌اند دختران جوان هم به مصرف این مواد خطرناک روی بیاورند.

قرص نالتروکسون چیست را در این مقاله بررسی کرده ایم که پیشنهاد میشود آنرا مطالعه کنید .

مواد مخدر شبیه دستمال

در واقع جوانان که آینده‌سازان هر کشوری هستند مورد هجوم و نشانه سوداگران اعتیاد قرار دارند و هر روز یک ماده مخدر صنعتی جدید تولید و توسط این افراد سودجو عرضه می‌شود. مصرف این ماده مخدر در بین گروه سنی 16 تا 25 سال گزارش شده است. بنابراین لازم است خانواده‌ها بیش از پیش مراقب جوانان خود باشند و اطلاعات خود را در زمینه شناخت انواع مواد مخدر مخصوصا ماده ی مخدر دستمال مرطوب بروز نگه دارند تا در صورت دیدن موارد مشکوک بتوانند سریعا اقدام مناسب را انجام دهند.

این ماده اولین بار در سال 1395 در یکی از استان های کشور دیده شد. خوشبختانه طبق آماری که ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کرده است تاکنون مخدر دستمال بصورت مستقیم وارد کشور نشده و کشفیاتی از آن گزارش نشده است و تنها در حد موارد محدود و شخصی بوده است.

مطلب مرتبط: علائم اعتیاد به مورفین

ترک مخدر دستمال

باید بدانید حتی با یک بار مصرف دستمال، فرد به آن اعتیاد پیدا می‌کند و وابستگی شدیدی نسبت به این مخدر در او شکل می‌گیرد.
زمان اثرگذاری آن برخلاف قدرت اثرگذاری‌اش بسیار کوتاه است به همین دلیل شخص مجبور است به دفعات در روز مصرف کند که همین افزایش تعداد دفعات مصرف باعث اعتیاد فرد به ماده مخدر دستمال کاغذی می‌شود.
روند ترک دستمال مشابه ترک مارجوانا و حشیش است. وابستگی جسمی و روانی که در اثر مصرف دستمال در فرد ایجاد می‌شود کار ترک آن را بسیار سخت می‌کند بنابراین نیاز است تا شخص برای ترک مخدر به کمپ ترک اعتیاد مراجعه کند تا کار سم زدایی و ترک جسمانی در کنار خدمات روان درمانی برای او انجام شود تا بتواند با موفقیت این ماده مخدر را ترک کند.

افسردگی بعد ترک اعتیاد چقدر طول میکشد؟ میتوانید در این مقاله کمپ ترک اعتیاد فرمانیه بخوانید .

در صورتی که خود و یا یکی از عزیزانتان این ماده مخدر را مصرف می‌کنید و تصمیم به ترک دارید با ما تماس بگیرید تا کارشناسان کمپ ترک اعتیاد درباره روند ترک اطلاعات بیشتری در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

برای مشاوره همین حالا با مرکز ترک اعتیاد فرمانیه تماس بگیرید:

 02126100813

 02126231821

 09126896964

 


3 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

  • همش خودتون.درس میکنید

    پاسخ
  • مواد مخدر جدید دستمال تازه اومده به بازار این همه مواد مخدر هست حالا باید بابت دستمال کاغذی تو جیب چه هام نگران باشیم.

    پاسخ
  • این مخدر دستمال درواقع یک روش مصرف مواد مخدر با دستمال کاغذیه یا خودش یک ماده ی مخدر جدید محسوب میشه؟

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست