هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران و در سال 1401

هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران و در سال 1401

امروزه هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی باعث شده تا بسیاری از افراد تصمیم به درمان اعتیاد در خانه یا در محیط‌های غیر استاندارد، شلوغ و کم هزینه دولتی بپردازند. اما به نظر شما امکان ترک، با حفظ سلامتی، در این کمپ ترک اعتیاد وجود دارد؟ چرا تعرفه مراکز خصوصی در مقایسه با محیط‌های دولتی بالا است؟ چه تفاوتی در بین کمپ‌های خصوصی و دولتی وجود دارد؟ در ادامه این مقاله به بررسی دقیق خدمات و هزینه کمپ VIP و دولتی خواهیم پرداخت.

عوامل موثر بر هزینه کمپ ترک اعتیاد

عوامل موثر بر هزینه کمپ ترک اعتیاد

زمان اقامت در کمپ:

زمانی که فرد مصرف کننده وارد کمپ می‌شود و تا زمانی که می‌خواهد از آن خارج شود بستگی به تعداد روز آن می‌تواند بر هزینه آن تاثیرگذار باشد.

شرایط منطقه ای:

معمولا کمپ‌هایی که در منطقه خوش آب و هوا واقع هستند و سکوت و آرامش خاصی بر منطقه حکم فرماست و همچنین سهولت دسترسی به مجموعه بسیار خوب باشد هزینه متفاوتی دارند.

شرایط و امکانات رفاهی:

امکانات رفاهی مراکز اقامتی ترک  یکی دیگر از موارد موثر در هزینه کلینیک ترک اعتیاد محسوب می‌شود. که از جمله امکانات  می‌توان از اتاق های VIP و سالن بدنسازی و استخر و دیگر موارد ورزشی آن نام برد.

نوع تغذیه:

تغذیه در ترک اعتیاد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. نوع مواد خوراکی که استفاده می‌شود کاملا فرق می‌کند. ممکن است یک کمپی در هفته از چند وعده غذایی که شامل گوشت و غلات است استفاده کند و یا اصلا از مواد غذایی که برای بدن لازم و ضروریست استفاده نکند که با توجه به قیمت مواد خوراکی این فاکتور هم قابل تغییر است و در هزینه اصلی قابل تاثیر است.

هزینه یک دوره در کمپ صرف چه مواردی می‌شود؟

مشاوره : هر کمپ ترکی باید از مشاورین و متخصصین مجرب در این حوزه بهره ببرد.

مشاوره ترک اعتیاد

مکان: کمپ خصوصی ترک اعتیاد در تهران بسته به قرار گرفتن کمپ در کدام منطقه از تهران می‌تواند هزینه کلینیک ترک متفاوت باشد. با توجه به این که هزینه‌های اجاره و یا خرید زمین در هر منطقه‌ تهران متفاوت است و این که کمپ داخل تهران و یا در اطراف تهران باشد، هزینه کمپ‌ها تغییر می‌کند.

هزینه‌های جاری (آب و برق و …): هزینه‌های کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران معمولا برای هر کسبی به صورت ثابت وجود دارد و از جمله مواردی است که باید تخمین هزینه در نظر بگیرند.

هزینه دارو (در صورت لزوم): بستگی به افراد مصرف کننده دارد. ممکن است یک فرد نیاز به دارو پیدا کند و فردی دیگر بدون استفاده از دارو کمپ را ترک کند.

هزینه تعمیرات:  نوع ساختمان، سن و سال ساختمان و وسایل به کار رفته در هزینه کلینیک ترک اعتیاد موثر است. اگر ساختمان قدیمی باشد و یا وسایل خیلی نو نباشند، با توجه به رفت و آمدی که در کمپ می‌شود خیلی زود خراب و نیاز به تعمیر پیدا می‌کنند.

هزینه های مربوط به خرید تجهیزات: در مراکز اقامتی جهت ترک مواد مخدر با توجه به امکاناتی که در اختیار مصرف کنندگان می گذارند هزینه‌ها را تعیین می‌کنند. مثل وسایل و امکانات ورزشی و یا نوع اتاق ها که VIP باشد یا نباشد.

هزینه پرسنل: حقوق و مزایای افرادی که به طور ثابت در کمپ حضور دارند و مشغول خدمت رسانی هستند یکی دیگر از فاکتورهای ثابت هزینه‌ کلینیک ترک  است.

 مطلب مرتبط: انگیزه دادن به معتادان

هزینه ترک در کمپ‌ های مختلف

همانطور که تا به حال متوجه شده‌اید، به طور کلی کمپ‌های ترک، به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می‌شود، بدیهی است که هزینه‌ی کمپ درمان دولتی در مقایسه با کمپ های خصوصی و VIP دارند؛ هزینه کمپ‌ درمانی برای اعتیاد خصوصی یا VIP تضمین سلامت روحی و جسمانی بیمار شما است؛ با شنیدن شرایط کمپ‌های دولتی به صحت این نکته خواهید رسید.

کمپ ترک اعتیاد فرمانیه

برای مشاوره همین حالا با ما تماس بگیرید:

تلفن: 0212229048402122295499

همراه: 09106886964

محیط‌ کمپ درمان دولتی

هزینه کمپ اجباری ترک اعتیاد در کمپ‌های دولتی با وجود هزینه‌های پایینی که برای ترک افراد دارند، دارای محیط‌های پر تشنج و شلوغ هستند. برای درک بهتر این محیط‌ها، خوب است بدانید که ورود تمامی افراد به این نوع کمپ‌ها مجاز است.

در این کمپ‌های دولتی معتادان جمع‌آوردی شده از پارک یا خیابان‌ نیز حضور دارد و تجربه نشان داده است به دلیل شلوغی و عدم رسیدگی درست و اصولی به بیماران، مسئله اعتیاد نه تنها درمان نشده بلکه تجربه بد و ناخوشایند آن‌ها از معقوله ترک باعث فرار و ناامیدی دو چندان افراد از درمان شده است.

اتاق‌های شلوغ و پر سروصدا، پایین بودن سطح بهداشت محیط، ضعف خدمات برای مشاوره و درمان روحی و ذهنی بیماران و برخورد نامناسب پرسنل، تنها چند مورد از مشکلات موجود در محیط‌های ترک دولتی است.

آمارهای اخذ شده از افراد مرخص شده از محیط‌های دولتی نشان داده است که در کمترین شرایط 80 درصد از افراد مراجعه‌کننده به کمپ‌های ترک دولتی، مجددا به سمت مصرف مواد مخدر روی آورده اند.

محیط و تعرفه کمپ خصوصی

محیط و تعرفه کمپ ترک اعتیاد خصوصی

شرایط و قوانین بسیار زیادی در کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران باعث شده تا این محیط‌ها به مکان‌های آرام و بسیار راحت برای ترک فرآیند اعتیاد تبدیل شوند.

برای مثال اولین و مهمترین مورد، پذیرش محدود و حساب شده بیماران برای رسیدگی به موقع و کامل به تک تک بیماران است.

از خدمات کمپ‌های خصوصی ترک مانند کمپ فرمانیه می‌توان به: داشتن سالن‌های ورزشی برای انجام فعالیت‌های بدنی اشاره کرد، سالن بدنسازی، بیلیارد، استخر، زمین فوتبال و… برخی از امکانات کمپ‌های خصوصی است، فعالیت ورزشی در طول درمان اعتیاد اگر تحت نظر پزشک باشد، باعث تقویت و افزایش مجدد قدرت جسمانی بدن فرد می‌شود.

از دیگر خدمات مراکز ترک اعتیاد خصوصی تهران می‌توان به برگزاری کلاس‌های توجیهی گروهی، انجام مشاوره و برنامه‌های افزایش امید و نشاط برای بیماران اشاره کرد.

همانطور که گفته شد سلامتی روحی و جسمی شما بیماران عزیز، مهمترین نکته در انجام مراحل ترک است؛ در حال حاضر که همه‌ ما در ایران و در سراسر جهان با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کنیم، با انجام تست‌های کرونا در کمپ ترک اعتیاد فرمانیه پیش از پذیرش بیماران، سلامتی افراد را تضمین می‌کند؛ بدیهی است کسانی که مبتلا به ویروس کرونا هستند، در این محیط پذیرفته نخواهند شد.

کمپ برای درمان اعتیاد با قیمت مناسب

قیمت کمپ ترک اعتیاد برای خیلی از افراد یک نوع دغدغه بزرگ به شمار می‌آید و خیلی افراد به دنبال کمپی برای درمان اعتیاد با قیمت مناسب هستند به همین دلیل ممکن است بیشتر به مراکز ترک دولتی مراجعه کنند. کسانی هستند که دوست دارند که ترک کنند، اما مشکل هزینه دارند. لازم است بدانید قیمت ترک در مراکز گوناگون متفاوت است و همانطور که دلیل آن می‌تواند مسائل رفاهی و امکاناتی که در آن مرکز عرضه می‌‎شود باشد و نیز نوع منطقه مرکز ترک  در قیمت موثر خواهد بود.
خیلی از این مراکز که قیمتشان پایین است قاعدتا هزینه‌ای که برای قطع مصرف افراد می‌کنند خیلی کمتر از مراکز لاکچری است. به طور مثال غذایی که برای افراد در حال ترک تهیه می‌کنند ممکن است از مواد مرغوب نباشد و یا فاقد ویتامین و پروتئین لازم برای بدن آنان باشد. همچنین ممکن است از امکانات لاکچری از قبیل استخر و سونا و زمین بازی نیز برخوردار نباشند. به علاوه متراژ هم از دیگر فاکتورهایی که در قیمت بسیار دخیل است خیلی از این مراکز، یک اتاق کوچک را برای چندین نفر اختصاص می‌دهند که حتی گاهی به زحمت برای خوابیدنشان جا می‌شوند اما کمپ‌های لاکچری با توجه به هزینه‌ای که دریافت می‌کنند به طور قطع از این دست مشکلات را ندارند و افراد در آنجا احساس راحتی می‌کنند. این نوع مراکز سعی کرده‌اند که با توجه به هزینه‌ای که دریافت می‌کنند افراد با استفاده از فضای لذت بخش، آرامش بیشتری کنند و طول روند درمانشان به آسودگی طی شود.
در نتیجه کمبود عوامل ذکر شده منجر می‌شود که هزینه در این مراکز کمتر شود و برای افرادی که به دنبال کمپ با قیمت مناسب هستند کاربرد بیشتری پیدا کند.

طبق اعلام رسمی بهزیستی هزینه کمپ هایی که به صورت دولتی اداره می شوند به شرح ذیل است:

۱ -مراکز اقامتی رتبه ۱ معادل ۰۰۰/۸۴۷/۱۴ریال

۲-مراکز اقامتی رتبه ۲ معادل ۶۰۰/۸۷۷/۱۱ ریال

۳ -مراکز اقامتی رتبه۳ معادل ۵۵۰/۶۵۰/۹ ریال

هزینه کمپ درمانی اعتیاد خصوصی  در تهران

تعرفه های جدید مراکز ترک اعتیاد 1401 برای پذیرش در کمپ‌های  تهران مشخص نشده است، هزینه کمپ در تهران بسته به دولتی یا خصوصی بودن آن و امکانات هر کدام متفاوت است.

هزینه ترک در کمپ دولتی در برخی موارد رایگان و هزینه کمپ های درمانی اعتیاد لاکچری و خصوصی از ماهی 1.020.000 تومان شروع می‌‌شود.

برای اطلاع بیشتر از قیمت کمپ ترک اعتیاد به طور دقیق و متناسب با نیازهای خود و مشاوره تلفنی در این زمینه، با ما تماس بگیرید.

هزینه یک دوره کمپ برای هر بیمار مطابق با نیاز او و با توجه امکان تحت اختیار او در نظر گرفته می‌شود.

سخن پایانی

داشتن یک زندگی ایده‌آل، سالم و با نشاط، حق و نیاز هر انسان است؛ ما در کمپ ترک اعتیاد فرمانیه در راه رسیدن به سلامت و تندرستی دوباره شما، تمام قد در کنارتان ایستاده‌ایم و در مسیر سخت و پر تنش ترک اعتیاد با تمام قوا سعی در بازگرداندن آسایش و آرامش شما به بهترین شکل ممکن خواهیم بود. شما میتوانید لیست بهترین مراکز ترک اعتیاد را در‌مقالات دیگر ما بخوانید.کمپ ترک اعتیاد فرمانیه

برای مشاوره همین حالا با ما تماس بگیرید:

تلفن: 02122290484 – 02122295499

همراه: 09106886964


2 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

  • سلام ببخشید چطور میتونم از مشاوره هاتون استفاده کنم برای برادرم دنبال کمپ می گردیم سالهاست که بیماره

    پاسخ
  • هزینه کمپ ترک اعتیاد 1401 در کمپ شما چقدر است ؟

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست