دی ام تی چیست؟ (عوارض و علائم ماده مخدر dmt چیست ؟)

دی ام تی (DMT) چیست؟ ( همه چیز در مورد مولکول روح )

دی ام تی چیست؟

در پاسخ مواد dmt چیست باید بگوییم دی ام تی یک ماده توهم زا است که به طور طبیعی در بسیاری از گیاهان وجود دارد. به دلیل تجربه شدید روانگردان به آن “مولکول روح” نیز می‌گویند. برخی افراد معتقدند این ماده بعد از مرگ در بدن انسان ترشح می‌شود. اگرچه این ماده کمتر از سایر داروهای روانگردان مانند LSD یا قارچ های جادویی شناخته شده است اما یک تجربه توهم زا بینایی و شنیداری کوتاه اما شدید ایجاد می‌کند. می‌توان گفت دی متیل تریپتامین (N-Dimethyltryptamine) قویترین ماده توهم زای دنیا است که متاسفانه مصرف آن در بین جوانان بالاتر است.
مواد مخدر DMT یک ماده کنترل شده در ایالات متحده است. به این معنی که ساخت، خرید و در اختیار داشتن یا توزیع آن غیرقانونی است. این ماده پتانسیل بالایی برای سوء مصرف دارد و هیچ کاربرد پزشکی تایید شده‌ای در ایالات متحده ندارد.
علیرغم وضعیت غیرقانونی آن در برخی مراسم مذهبی برای “بیداری” یا به دست آوردن بینش معنوی عمیق استفاده می‌شود.

برای مشاوره همین حالا با مرکز ترک اعتیاد فرمانیه تماس بگیرید:

 02126100813

 02126231821

 09126896964

 

ماده دی ام تی در چه گیاهانی یافت می شود؟

ماده مخدر دی ام تی یک پودر کریستالی سفید است . گیاهان حاوی دی ام تی که در مکزیک، آمریکای جنوبی و بخش‌هایی از آسیا یافت می‌شوند مانند Psychotria viridis و Banisteriopsis caapi می باشد.
نام‌های خیابانی آن عبارتند از:

 • دیمیتری
 • سفر تاجر
 • ویژه تاجر
 • فانتزی
 • روان پریشی چهل و پنج دقیقه‌ایدی ام تی در چه گیاهانی وجود دارد

روش مصرف دی ام تی

این ماده معمولا به روش‌های زیر مصرف می‌شود:

 • دود کردن و کشیدن
 • dmt مخدریست که در موارد نادری آنرا تزریق می‌کنند
 • بصورت خوراکی در دم کرده‌هایی مانند چای آیاهوآسکا (ayahuasca) مصرف می‌شود

روش مصرف دی ام تی

ترشح دی ام تی در مغز

شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد ماده dmt به صورت درون زا نیز تولید می‌شود. به عبارت دیگر به طور طبیعی در بدن ترشح ماده dmt از غده صنوبری در مغز تولید می‌شود. این ماده احتمالا تنها روانگردان شناخته شده‌ای است که به طور طبیعی در مغز وجود دارد. این ماده در مغز به عنوان یکی از مواد شیمیایی که عملکرد بهینه مغز را حفظ می‌کند، نقش مهمی دارد.
یکی دیگر از مواد توهم زا موجود در بازار ماده مخدر فلاکا می باشد که بسیار خطرناک است.

کمپ ترک اعتیاد لاکچری فرمانیه با داشتن مشاورانی حرفه ای در کنار شماس.

برای مشاوره رایگان همین حالا تماس بگیرید.

02126100813  – 02126231821

09126896964

ترشح دی ام تی در مغز

زمانی که دود می‌شود شروع اثر آن تقریبا بلافاصله احساس می‌شود. اثرات به مدت 3 تا 5 دقیقه به اوج خود می‌رسد و به تدریج کاهش پیدا می‌کند و مدت اثر در مجموع 30 تا 45 دقیقه است.
هنگامی که به عنوان دم کرده مصرف می‌شود، دوز آن بین 35 تا 75 میلی گرم است و اثرات، پس از 30 تا 45 دقیقه شروع می‌شود، پس از 2 تا 3 ساعت به اوج خود می‌رسد و در 4 تا 6 ساعت برطرف می‌شود.

تاریخچه دی ام تی

تجربه استفاده از دی ام تی را می‌توان در صدها سال پیش ردیابی کرد و اغلب با اعمال یا مناسک مذهبی همراه بوده است. این ماده عنصر فعال در آیاهواسکا (ayahuasca) یعنی همان چای دم کرده سنتی آمریکای جنوبی است.
ماده dmt به دلیل اثرات روانگردان و توهم زا به طور غیرقانونی استفاده می‌شود. طبق تحقیقاتی که در سال 2016 انجام شد، 2.24 درصد از افراد در 12 ماه گذشته از آن استفاده کردند. در ادامه این مقاله از کمپ وی آی پی تهران فرمانیه  همراه ما باشید تا با اثرات دی ام تی بر بدن فرد مصرف کننده آشنا شوید.

اثرات قرص DMT چیست؟

اثرات دی ام تی (DMT)

اثر اولیه قرص dmt  مانند سایر مواد روانگردان مثل مجیک ماشروم تجربه توهمات شدید است که درک فرد از دنیای اطراف خود را تغییر می‌دهد. اما اثر اصلی آن بر روی روان فرد مصرف کننده است شامل توهمات شدید بینایی و شنیداری، سرخوشی و تغییر حس فضا، زمان.
اثرات روانی آن منجر به روان پریشی و تجربه فلش بک های مداوم در فرد می‌شود که با علائمی همچون اختلالات رفتاری، افکار مشوش، رفتار و افکار پارانویایی خود را نشان می‌دهد. بسیاری از مصرف کنندگان تجربیات عمیق و تغییر دهنده زندگی مانند دیدن دنیای دیگر، صحبت با موجودات بیگانه معروف به “الف های DMT” یا “الف های ماشینی” و تغییرات کلی در درک هویت و واقعیت را توصیف می‌کنند. همچنین آن‌ها تصور می‌کنند که بیگانگان یا افراد فضایی، افراد مقدس و روحانی را می‌بینند.
هنگامی که مانند سیگار مصرف می‌شود، توهمات کوتاه و در عین حال شدید بینایی و شنوایی ایجاد می‌کند که توسط افراد به عنوان یک واقعیت جایگزین، تجربه‌ای نزدیک به مرگ توصیف شده است.

عوارض قرص دی ام تی

در مقایسه با سایر داروهای روانگردان مانند ال اس دی ( قرص ال اس دی چیست ؟)، کتامین و قارچ جادویی، مصرف‌کنندگان تفریحی آنرا دارای کمترین عوارض جانبی می‌دانند.
عوارض جانبی احتمالی قرص دی ام تی عبارتند از:

 • افزایش ضربان قلب
 • افزایش فشار خون
 • درد یا سفتی قفسه سینه
 • تحریک
 • مردمک های گشاد شده
 • حرکات ریتمیک سریع چشم
 • سرگیجه
 • اختلال و تحریف در درک زمان و مکان
 • مشکلات مربوط هماهنگی بدن

در صورت مصرف خوراکی می‌تواند باعث تهوع، استفراغ و اسهال شود.
بسته به هر فرد، تجربه مصرف ماده dmt می‌تواند از بسیار هیجان انگیز تا بسیار ترسناک متغیر باشد. این تجربه می‌تواند آنقدر قدرتمند باشد که افراد در پردازش و ادغام “سفر” در زندگی واقعی خود با مشکل مواجه شوند.
همچنین عوارض جانبی ذهنی ممکن است برای چندین روز یا چند هفته پس از مصرف باقی بماند.

مطلب مرتبط:  کتامین چیست 

خطرات مصرف دی ام تی

DMT از نظر ساختاری با انتقال دهنده عصبی سروتونین مرتبط است و به همین دلیل، وضعیتی به نام سندرم سروتونین یک خطر بالقوه کشنده برای سلامتی مرتبط با استفاده از آن است. افرادی که داروهای ضدافسردگی مصرف می‌کنند در معرض خطر این عارضه هستند.
سندرم سروتونین زمانی رخ می‌دهد که بدن مقدار بیش از حد سروتونین را انباشته می‌کند. این بیماری اغلب در اثر مصرف ترکیبی از داروهای مختلف ایجاد می‌شود.
سروتونین بیش از حد در بدن منجر به طیف وسیعی از علائم می‌شود. علائمی مانند:

 • تحریک
 • گیجی
 • فشار خون بالا
 • از دست دادن هماهنگی عضلات
 • سردرد

در دوزهای بالاتر، ماده مخدر دی ام تی می‌تواند باعث تشنج، ایست تنفسی و کما شود. همچنین مصرف این ماده می‌تواند عواقب نامطلوب جدی برای افرادی داشته باشد که از قبل مشکلات روانی یا یک بیماری روانی مانند اسکیزوفرنی دارند.

بهترین آمپول تقویتی برای ترک اعتیاد کدام است؟ در مقاله ی دیگری با انواع آمپول های تقویتی اشنا شوید.

DMT اعتیادآور است؟

با توجه به داده‌های تحقیقاتی محدودی که انجام شده، DMT به‌ عنوان وابستگی فیزیکی یا اعتیاد شناخته نشده است. اگرچه در مصرف‌کنندگان مکرر مواد مخدر دی ام تی ممکن است وابستگی روانی ایجاد شود. برخلاف سایر مواد توهم زا، استفاده از آن به نظر نمی‌رسد که باعث ایجاد تحمل شود. اما اگرچه DMT به عنوان یک ماده اعتیادآور در نظر گرفته نمی‌شود اما خطرات متعددی برای سلامتی دارد و می‌تواند توهمات وحشتناکی ایجاد کند و منجر به وابستگی روانی شود. برای مشاوره در زمینه ترک انواع مواد مخدر با کارشناسان ما در کمپ ترک اعتیاد فرمانیه تماس بگیرید.
یکی دیگر از قرص های توهم زای به شدت خطرناک قرص ام دی ام ای یا مخدر mdma  می باشد.

برای مشاوره همین حالا با مرکز ترک اعتیاد فرمانیه تماس بگیرید:

 02126100813

 02126231821

 09126896964

 


1 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • مواد مخدر دی ام تی چه عوارضی بر روی مغز داره؟ من شنیدم که به طور کلی ذهن رونابود می کنه درسته؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست