قرص lsd (ال اس دی) چیست؟ [ماده روانگردان ال اس دی و ترک آن]

قرص ال اس دی ( lsd ) چیست؟[ ماده روانگردان ال اس دی و ترک آن ]

کمپ ترک اعتیاد فرمانیه این مقاله را به معرفی مواد خیال انگیز و توهم زا مانند LSD اختصاص داده است. با این که این ماده از لحاظ فیزیکی اعتیاد آور نیست اما از لحاظ روحی و روانی مشکلات زیادی را برای فرد مصرف کننده به همراه می‌آورد. در ادامه با تاریخچه و علائم مصرف و عوارض قرص ال اس دی بر مغز و روان فرد مصرف کننده آن آشنا می‌شوید.

برای مشاوره همین حالا با مرکز ترک اعتیاد فرمانیه تماس بگیرید:

 02126100813

 02126231821

 09126896964

قرص ال اس دی چیست؟

قرص روانگردان lsd که مخفف لی سرجیک، اسید دی اتیل امید 25 است، احتمالا مشهورترین ماده تخیل آور و اوهام برانگیز مانند مجیک ماشروم ( ترک ماشروم )  می‌باشد. اما بسیاری از مواد مخدر دیگر نیز اینگونه تاثیر را دارند و بعضی از آنها به استثناء  قرص ال اس دی که در آزمایشگاه‌ها ساخته می‌شود در طبیعت بسیار یافت می‌شوند. برای مثال مس کالین از کاکتوس بدون تیغ که بومی منطقه مکزیک و برخی از مناطق جنوبی غربی ایالات متحده است گرفته می‌شود. پسی لوسی مین یکی دیگر از مواد اوهام آور است که از نوعی قارچ که در بسیاری از نقاط جهان پرورش می‌یابد بدست می‌آید. از جمله دیگر مواد تخیل انگیز اس تی پی که مخفف سکون، آرام بخش و سکوت است و دیگی دی او ام است که مخفف فرمول شیمیایی ماده 5/2 دی منکسیل -4- متیل آمفتامین است. چنانچه فردی به یک نوع قارچی که از آن ماده تخیل آور گرفته می شود و اصطلاحا «سحر» می‌گویند دست یابد می‌تواند آن را قانونا بخورد و بفروشد اگرچه مصرف نوع سمی قارچ ممکن است شخص را هلاک نماید.

مواد مخدر ال اس دی و دیگر مواد خیال انگیز و اوهام آور در سالهای 1960 و 1970 مورد استقبال بسیار مردم قرار گرفتند، اما چگونگی تاثیر و عمل این مواد ناشناخته بوده و اکنون نیز چنین است. اینگونه مواد مسلما آثار غیر معمول گوناگونی بر روان انسان دارند. بر اثر مصرف این مواد نیروی حواس پنجگانه ما افزایش می‌یابد: رنگ‌ها روشن تر جلوه می‌کند، یک تکه پارچه یا یک تابلوی نقاشی رنگ درخشان بسیار چشمگیری می‌گیرد. حواس لامسه و شنوایی نیز تحت تاثیر قرار گرفته و صدای تیک تیک ساعت به طور غیر قابل تحمل ناگهان بلند به نظر می‌آید. روند طبیعی تفکر نیز تغییر می‌یابد. حواس شنوایی و بینایی دستخوش اوهام و تخیلات می‌گردند. احساسات و ترس‌های سرکوب شده آزاد می‌شوند. محدودیت‌های اجتماعی متداول از بین می‌روند. بعضی از مصرف کنندگان این مواد تحت تاثیر وهم و خیال جان خود را از دست داده‌اند. برای مثال آن‌ها که تصور می‌کردند قادر به پرواز کردن هستند از ساختمان‌های بلند خود را به بیرون افکنده‌اند. حال که دانستید lsd چیست با ادامه این مقاله همراه باشید تا درباره اثرات مصرف آن بیشتر بدانید.

کمپ ترک اعتیاد لاکچری فرمانیه با داشتن مشاورانی حرفه ای در کنار شماس.

برای مشاوره رایگان همین حالا تماس بگیرید.

02126100813

02126231821

09126896964

 مطلب مرتبط:  عوارض مصرف کوکائین چیست و علائم اعتیاد به آن

تاثیر قرص lsd چیست؟

تاثیر مواد اوهام آور همانند LSD

مهمترین خطر مصرف این مواد این است که چون بر ذهن و شخصیت افراد اثر می‌گذارند ممکن است مشکلات جدی روانی را ایجاد نمایند.

در کتابی که در سال 1967 تحت عنوان حقایق پزشکی، روانی و اجتماعی مواد مخدر توسط شرکت پنگوئن انتشار یافت، نویسنده کتاب آقای پیتر لاری می‌گوید، مصرف کنندگان پنهانی مواد اوهام آور امکان ندارد آن را در حضور افرادی مصرف نمایند که از چگونگی آثار این مواد بر بدن و مایلند آنان را از آثار سوء آن آگاه نمایند. این عمل درست مثل آن است که فرد مصرف کننده را لباس مخصوص غواصی را پوشانیده و او را به آب بیندازید، بدون اینکه به وی چگونگی استفاده از وسایل را یاد دهند. حتی در شرایط درمانگاهی هم بیان نتایج حاصل از تجربه این مواد از نظر معتاد قابل اطمینان نمی‌باشد.

قرص روانگردان ال اس دی و دیگر مواد اوهام آور از لحاظ جسمی اعتیاد آور نیستند، اما فرد هنگامی که برای فراز از دنیای واقعی یکی از این مواد را مصرف نماید و احساس کند که دنیای جدید را ترجیح می‌دهد، در چنگال مصرف آن گرفتار می‌گردد. در صورتی که این موضوع با اعتیادهای متداول روانی و جسمانی ناشی از دیگر موادی که در این کتاب مورد بحث قرار گرفته نسبتا متفاوت است.

مطلب مرتبط : آمفتامین در چه قرص هایی وجود دارد ؟

علائم اعتیاد به LSD و سایر مواد توهم زا

مصرف کنندگان اینگونه مواد تا مدتها پس از ترک از خیالات و اوهامی که بر جای می‌ماند رنج می‌برند. خواب آن‌ها نیز معمولا دچار بی نظمی می‌شود. آن‌ها ممکن است سرگیجه، حال بهم خوردگی، تعرق و اضطراب داشته باشند. سردرد و ارتعاش در اعضای بدن نیز احتمالا اتفاق می‌افتد. مشکلات مالی نیز گاهی برای مصرف کنندگان این مواد به وجود می‌آید و همچنین به علت همراه داشتن ماده مخدر ال اس دی غالبا با مجریان قانون درگیری پیدا می‌کنند.

مواد مخدر فلاکا نیز یکی از مواد توهم زای بسیار خطرناک می باشد که در مقاله ی جداگانه ای توضیح داده شده است.

 مطلب مرتبط: معرفی هروئین + بهترین روش ترک هروئین

عوارض ال اس دی چیست؟

مصرف ال اس دی و دیگر مواد خیال انگیز و اوهام آور موجب اضطراب و دیگر مشکلات روانی در بلند مدت می شود. بعد از گذشت شش ماه از مصرف این ماده مخدر، ممکن است آثار مصرف آن مجددا باز گردد، اگرچه این آثار کوتاه مدت است اما عوارض قرص روانگردان lsd بر مغز ممکن است تا مدت ها بر جای ماند. اثرات جانبی حاصل از مصرف LSD در بلند مدت ایجاد تغییرات هیجانی و حسی در مصرف كننده است.

مطلب پیشنهادی : چگونه با فرد معتاد زندگی کنیم را در این مقاله از کمپ فرمانیه بخوانید .

عوارض ترک مواد مخدر ال اس دی چیست؟

تاثیر ال اس دی از لحاظ فیزیکی اعتیاد آور نیست و بنابراین پس از ترک آن هیچگونه آثار بدنی مشاهده نمی‌شود. تنها فرد مصرف کننده از لحاظ روانی تمایل به مصرف دوباره دارد و ممکن است تا مدتی به راحتی نتواند بین دنیای واقعی و دنیای خیالی تماییز قائل شود. بنابراین باید به فرد مصرف کننده کمک کرد تا بتواند از دنیای توهمی خودش جدا شود.

 مطلب مرتبط:  dmt چیست

ترک اعتیاد قرص ال اس دی

برای ترک، مصرف کننده فقط باید مصرف را متوقف نماید. مواد خیال انگیز و اوهام آور اعتیاد آور نیستند و ترک مصرف آن‌ها معمولا مشکلات به خصوصی ایجاد نمی‌نماید. بهتر است برای دوره‌ای آن‌ها به کمپ لاکچری مراجعه نمایند تا بتوانند به مرور به دنیای واقعی برگشته و از دنیای توهمی و خیالی خود جدا شوند.

یکی از مواد توهم زا و خطرناک مواد مخدر ام دی ام ای می باشد برای اطلاع از آن به مقاله ی دیگری از کمپ فرمانیه مراجعه کنید.

برای مشاوره همین حالا با مرکز ترک اعتیاد فرمانیه تماس بگیرید:

 02126100813

 02126231821

 09126896964


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست