برچسب نیکوتین چیست؟ (راهکار برای ترک سیگار+عوارض چسب نیکوتین)

درباره چسب ترک سیگار اطلاعی دارید؟

یکی از بهترین محرک های ترک سیگار همان برچسب نیکوتین بوده که مصرف کننده با خیالت راحت می تواند از آن استفاده کند. این برچسب روش بسیار ساده ای جهت ترک سیگار محسوب می شود و فرد معتاد به سیگار بدون هیچ مشکلی می تواند آن را ترک کند. البته این روش جهت ترک سیگار از طریق یک برچسب با زمینه گیاهان دارویی صورت می گیرد و تنها لازمه آن تصمیم گیری فرد برای ترک سیگار است. پس مصرف این برچسب موجب پیشگیری از تجربه دردهای شدید ترک در مصرف کننده شده و نیکوتین به صورت پیوسته و آرام از بین خواهد رفت.

برچسب نیکوتین در واقع یک برچسب عادی بوده که از گیاهان دارویی و نیکوتین تشکیل شده است. پس برچسب را باید روی مچ مصرف کننده چسبانده تا در بازه زمانی کوتاه از طریق پوست مقداری نیکوتین جذب شود و به داخل خون انتقال یابد. درنتیجه این فرآیند به فرد سیگاری تضمین می دهد که برای ترک نیکوتین شوک شدید را تجربه نکند. بنابراین به آرامی و بدون دردسر اعتیاد خود را به ماده نیکوتین ترک نماید.

کمپ ترک اعتیاد لاکچری فرمانیه با داشتن مشاورانی حرفه ای در کنار شماس.

برای مشاوره رایگان همین حالا تماس بگیرید

02126100813  – 02126231821

09126896964

چسب ترک سیگار

چسب نیکوتین جزء عوامل محرک در حذف و ترک سیگار بوده که ترکیبات اصلی آن گیاهانی دارویی و نیکوتین می باشد. این چسب ترک اعتیاد با قرارگیری روی مچ دست و لمس پوست، نیکوتین را از پوست داوطلب عبور داده و وارد خون می کند. همین فرآیند باعث می شود که فرد شوک ترک نیکوتین را تجربه نکند و بودن مصرف حتی یک نخ سیگار به طور پیوسته و آرام عادت بدنی خود را تغییر دهد. همچنین بازه زمانی مصرف این چسب حدود 30 الی 50 روز می باشد که بسته به نیاز فرد می تواند افزایش یابد. البته هر بسته چسب حاوی 14 ورق یکبار مصرف بوده که فرد سیگاری باید تا پایان دوره و حتی زمانی که نیاز به مصرف نیکوتین ندارد ادامه دهد. درنتیجه برای تکمیل پروسه درمان به مصرف 5 ورقه از این چسب ها نیاز است.

 

برای اطلاع از امکانات کمپ ترک اعتیاد لاکچری فرمانیه در تهران بر روی صفحات دیگر کلیک کنید.

چسب ترک نیکوتین چگونه موجب ترک سیگار می شود؟

چسب ترک اعتیاد سیگار

چسب نیکوتین روش مناسبی برای ترک سیگار است. زیرا نیکوتین داخل توتون و جذب آن از طریق بدن از دلایل اصلی اعتیاد به سیگار می باشد. البته سطح نیکوتین با اجرای پروسه ترک سیگار به سرعت در بدن کاهش می یابد و افت این ماده موجب بروز عوارضی همچون مختل نمودن فعالیت روزانه فرد، افزایش وزن، سردرد و عصبانیت می شود. ترک سیگار پروسه زمانبر و دشواری بوده که موفقیت در آن هنگامی به وقوع می پیوند که فرد معتاد آمادگی لازم را برای ترک داشته باشد. همچنین بخشی از فرایند ترک سیگار به جایگزین نیکوتین اختصاص دارد که شامل مشاوره، تغییر رفتار و پشتیبانی است.

همچنین بعضی از افراد جامعه برای ترک سیگار از ویپ (سیگار الکترونیک)به عنوان جایگزین استفاده میکنند. ما در این مقاله به ضرر عوارض ویپ پرداخته ایم که می توانید آن را مطالعه کنید.

عوارض استفاده از چسب سیگار چیست؟

از عوارض چسب نیکوتین می توان  اختلال در خواب و تحریک پوستی را نام برد. پس به محض قرارگیری برچسب ترک اعتیاد روی پوست، دز کم ولی ثابتی از ماده نیکوتین را در بازه زمانی 16 الی 24 ساعت آزاد می نماید. افرادی که مقدار مصرف سیگارشان کم یا متوسط است باید از برچسب های 16 ساعته استفاده کنند. همچنین افرادی که در روز مصرف بیشتری دارند باید برچسب های 24 ساعته را تهیه نمایند. بنابراین بیماران با سابقه فشارخون یا بیماری قلبی مجاز به استفاده از این برچسب نیستند. مبتلایان به زخم معده، بیماری های کبدی، کلیوی و دیابت نوع یک نیز از این قاعده مستثنی نیستند. زیرا مصرف این محصول موجب افزایش تپش قلب، سردرد، درد قفسه سینه و سایر واکنش ها می شود.

تحریک پوست یکی دیگر از عوارض جانبی رایج مصرف چسب نیکوتین بوده که 20% افراد سیگاری بعد از مصرف این محصول به التهاب پوستی دچار می شوند. همچنین خواب مصرف کننده را مختل کرده که در طول شب رؤیاهای غیرمعمول را به دنبال دارد. نیکوتین دارای مواد اعتیادآوری همچون سروتونین و دوپامین بوده که فرد با مصرف آن حس خوبی خواهد داشت. البته در طول روز غلظت پلاسمای نیکوتین در نوسان بوده و صبح ها در پایین ترین حالت قرار می گیرد. درنتیجه این نوسانات انتقال دهنده های عصبی موجود در مغز را تحت تأثیر گذاشته و موجب اختلال در ساعت داخلی بدن می شوند. ناگفته نماند که مصرف این برچسب بیماری مربوط به کم خوابی و آسم را تشدید می کند.

مطلب مرتبط  : عوارض قرص دتا چیست ؟

مواد تشکیل دهنده چسب نیکوتین چیست؟

یکی از سؤالات رایج در مورد چسب نیکوتین به مواد تشکیل دهنده آن بر می گردد. این برچسب به صورت عمده از مواد فشرده ای تشکیل شده اند که هر کدام خواص ویژه ای دارند و شامل موارد زیر هستند.

گیاه درخت گنه گنه (مسکن درد، تنظیم کننده ضربان قلب)
گیاه بلغم آوری یا تنباکو هندی (خواص آرام بخشی)
گیاه لوبیا
گیاهان تسکین دهنده همچون Staphysagria Phosphoricum, Nux Vomica, Calcarea Phosphorica Inflata

مطلب پیشنهادی : خماری الکل چند روز طول می کشد ؟

زمان و نحوه مصرف چسب ترک اعتیاد نیکوتین

چسب ترک نیکوتین

اگر چسب نیکوتین بدون نسخه پزشک خریداری شده باید قبل از مصرف، کلیه دستورالعمل های داخل بسته مطالعه شود. سپس از معدوم سازی و نحوه مصرف دارو بعد از مصرف باید اطمینان حاصل کرد. همچنین در صورت وجود هر نوع سؤالی در مورد نحوه، مقدار مصرف و موارد این چنین می توان از پزشک داروخانه یا پزشک خود پرسید. البته مصرف این برچسب بایستی با ترک سیگار هم‌زمان بوده و آن را روی ناحیه خشک، تمیز و بدون موی بازو یا بالا تنه قرار داد. بنابراین برچسب را از جعبه خارج کرده و نوار محافظ آن جدا شود و بدون معطلی روی ناحیه مدنظر چسبانده شود. ناگفته نماند که در بازه زمانی 10 الی 20 ثانیه برچسب را فشار داده تا در جای خود قرار گیرد.

همچنین میتوانید ترک اعتیاد شیشه در این مقاله از کمپ فرمانیه بخوانید.

بهترین دوز چسب نیکوتین برای هر شخص دوزی می باشد که میل به مصرف سیگار را بدون نشان دادن هیچ گونه عوارض جانبی حاصل از مصرف نیکوتین کم نماید. پس دستورالعمل های داخل جعبه برچسب یا پزشکی رعایت شده و دوز مصرفی هماهنگ با نیاز هر شخص همچون شرایط پزشکی و سابقه مصرف سیگار تنظیم می گردد. انواع برندهای متعدد این برچسب ها از مقادیر متفاوتی نیکوتین با دستورالعمل های گوناگون برخوردار بوده که میزان ماندگاری برچسب را تعیین می نمایند. همچنین نوع برچسب بر حسب نیاز و تجویز پزشک می تواند به صورت 24 ساعته یا فقط زمان بیداری مصرف شود.

 

حتما بخوانید: قرص دراگون چیست؟

 

تأثیر چسب نیکوتین در ترک سیگار چقدر است؟

همه افراد جامعه در طول زندگی برای یک بار با افراد فرصت طلب و سودجو روبرو شده اند که جهت دستیابی به منافع شخصی، ضررهای بی شماری برای دیگران به وجود می آورند. همچنین افراد سیگاری مدام به دنبال راهی جهت ترک آن هستند و با این وجود اطمینان چندانی به این محصول ندارند. البته این تفکر کاملاً غلط بوده و چسب ترک سیگار روش مصرف ساده ای دارد. بنابراین با آزاد کردن نیکوتین در مقدار مشخص و در بازه زمانی منظم در طول شب یا روز، حذف شوک ناشی از ترک سیگار را برای داوطلب به همراه دارد. بنابراین با ورود نیکوتین به خون، داوطلب حجم آن را کنترل کرده و دیگر به مصرف سیگار نیاز نخواهد داشت.

مطلب پیشنهادی : مصرف چه مواد مخدری باعث خواب زیاد میشود ؟

آیا استفاده از برچسب نیکوتین روند ترک سیگار را تسریع می بخشد؟

روند سرعت ترک سیگار با استفاده از برچسب نیکوتین به داوطلب بستگی دارد. زیرا اگر فرد عزم جزمی جهت ترک داشته باشد با استفاده از این برچسب می تواند علائم ترک را کنترل کرده و سرعت این فرایند را افزایش دهد. ولی اگر داوطلب فقط به فکر نجات و رهایی باشد و زمان را در نظر نگیرد، مسلماً پروسه طولانی تر خواهد شد. درنتیجه فرد با تصحیح ذهنیت خود بایستی مسیر درست را یافته و بر سرعت آن بیفزاید. بنابراین اعتیاد معضلی است که برای نجات از آن فرد نیازمند پیگیری مستمر و تلاش زیاد می باشد. پس فردی در پروسه ترک سیگار به موفقیت می رسد که سخت های راه را تحمل کرده و جا نزند. حال با تصمیم گیری مصمم و قاطع جهت ترک سیگار، مهیاسازی شرایط محیطی و تهیه وسایل کمک کننده همچون بهترین برچسب ترک سیگار می تواند به هدف نهایی خود برسد.

 

برای مشاوره همین حالا با مرکز ترک اعتیاد فرمانیه تماس بگیرید:

 02126100813

 02126231821

 09126896964

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست