علائم خماری شیشه ( نشانه‌های اعتیاد به ماده مخدر شیشه چیست؟ )

علائم خماری شیشه و نشانه‌های اعتیاد به ماده مخدر شیشه چیست؟ اگر فردی با نشانه اعتیاد دیدم برای کمک به او چه کاری انجام دهم؟

آیا می‌دانید یک فرد مبتلا به شیشه دارای چه نشانه‌های رفتاری و جسمی است؟در واقع علائم خماری شیشه در او چگونه است؟ اولین وظیفه خانواده‌ها در قبال فرزندان معتاد به شیشه چیست؟ آیا فردی که شیشه مصرف می‌کند قادر است شیشه را ترک کند و سراغ آن نرود؟ بهترین راه برای شناسایی فرد معتاد به شیشه چیست؟ چطور فرد مبتلا به شیشه را از فرد غیر مبتلا تشخیص دهیم؟ همه اینها سوالاتی است که متخصصین کمپ ترک اعتیاد در تهران در ادامه این مقاله به آن‌ها پاسخ می‌دهند.

کمپ ترک اعتیاد لاکچری فرمانیه با داشتن مشاورانی حرفه ای در کنار شماس.

برای مشاوره رایگان همین حالا تماس بگیرید.

02126100813

02126231821

09126896964

ابتدا سعی کردیم توضیحاتی در مورد خماری شیشه صحبت کنیم چون بیشتر مورد سوال شما عزیزان قرار گرفته و بعد در طول این مقاله می‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که با مصرف شیشه چه نشانه‌هایی در فرد مصرف کننده ظاهر می‌شود و چه اثراتی در کوتاه مدت و بلند مدت به دنبال خود دارد. طبیعیست که علائم مصرف شیشه در افراد مصرف کننده متفاوت است و به یک شکل بروز پیدا نمی‌کند. همچنین نوع روش مصرف شیشه و دز مواد مخدر می‌تواند در بروز علائم ظاهری فرد معتاد مختلف تاثیر بگذارد.

بوی مواد مخدر شیشه

این ماده مخدر به صورت کریستال سفید و شفاف، بی بو، و تلخ مزه است بنابراین بوی مواد مخدر شیشه قابل تشخیص نیست و قابل حل در آب یا الکل است و به همین دلیل قابلیت تزریق در بدن دارد و بلافاصله بعد از مصرف حالتی به نام  flashدر فرد رخ می‌دهد.

برای مشاوره همین حالا با مرکز ترک اعتیاد فرمانیه تماس بگیرید:

 02126100813

 02126231821

 09126896964

 

خماری شیشه چیست؟

خماری شیشه چیست؟ و فرد معتاد چگونه می‌تواند دردهای ناشی از  این خماری را کاهش دهد؟ خماری شیشه چند روز طول میکشد ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم در واقع خماری حالت ناخوشایندی است که در اثر ترک ماده مخدر ظاهر می‌شود که در طولانی مدت مانند هر ماده مخدر دیگری در بدن انسان با علائمی از قبیل خشکی دهان، حالت تهوع، سر درد و سرگیجه، تپش قلب لرزش بدن و به خصوص دست را به همراه دارد.

مطلب مرتبط : خماری الکل چند روز طول می کشد ؟

خماری شیشه چه علائمی دارد؟

خماری شیشه چه علائمی دارد؟

شاید بپرسید علائم خماری شیشه چگونه است؟ باید بگوییم اعتیاد به مواد مخدر مثل هروئین ( علائم ترک هروئین )، تریاک، مورفین و یا شیشه وابستگی روانی و جسمی ایجاد می‌کند؛ زمانی که فرد معتاد تصمیم می‌گیرد که مصرف شیشه خود را قطع کند یا میزان مصرف آن را کم کند علایم خماری خماری در او هویدا می‌شود. ابتدا نشانه‌های ترک و خماری شیشه ضعیف است اما بعد از مدتی و به تدریج بیشتر می‌شود. تحمل نشانه های خماری بسیار سخت و دشوار است و یکی از عواملی است که فرد وسوسه می‌شود که دوز مصرف خود را بالا ببرد.

افرادی که از مواد توهم زا استفاده می‌کنند ممکن است به حالات روانی ناشی از آن وابستگی پیدا کنند. این مسئله باعث می‌شود میل شدید به مصرف مجدد در آن‌ها به وجود بیاید.

علامت ترک رایجی که با کنار گذاشتن مواد توهم‌زا اتفاق می‌افتد، حالت روانی است که به آن فلش بک گفته می‌شود. در فلش بک عوارض روانی ناشی از مصرف توهم‌زا نظیر توهم‌های بینایی، شنوایی و هذیان‌ها به طور ناگهانی و حتی ماه پس از ترک ماده برای فرد اتفاق می‌افتند.

بهترین بهترین روش ترک شیشه یا هر ماده مخدر دیگری برای فرد مصرف کننده این است که در کلینیک‌های تخصصی و یا مرکز ترک اعتیاد تحت نظر باشد تا تحمل این علائم ناخوشایند تا حد زیادی آسان شود.

معمولا چه کسانی به مصرف شیشه روی می‌آورند؟

ماده مخدر شیشه یا کریستال برخلاف مواد مخدر دیگر که آرامش‌بخش هستند، موجب افزایش انرژی و تحرک هیجان می‌شود. در نتیجه افرادی به این ماده مخدر روی می‌آورند که نیاز به افزایش لذت و هوشیاری و یا تمرکز زیاد برای انجام فعالیت‌های خود دارند. ولی معمولا برای اهداف تفریحی استفاده می‌شود.

البته امروزه تناسب اندام و لاغری در خانم‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. از آنجایی که فرایند لاغری طولانی مدت و سخت است بسیاری افراد برای اینکه راه صد ساله را یک شبه طی کنند به مصرف شیشه گرایش پیدا می‌کنند تا در مدت زمان کوتاهی به وزن دلخواهشان برسند.

همچنین مصرف شیشه در بسیاری از نوجوانان و جوانان شایع شده و دلیلش می‌تواند این تفکر باشد که مصرف شیشه تمرکز را افزایش می‌دهد و انجام اموری مثل درس خواندن را تسهیل می‌کند و باعث می‌شود که ذهن باز شود و در درس یا شغل خود بهترین عملکرد را داشته باشند اما واقعیت این نیست.

مطلب پیشنهادی : تجربه لغزش مواد مخدر در افراد معتاد چونه است ؟

علائم مصرف شیشه برای اولین بار

پس از مصرف شیشه دو نوع ماده شیمیایی دوپامین و نوراپی نفرین آزاد می‌شود و باعث ایجاد تغییرات شیمیایی در سیستم عصبی مغز می‌گردد. اگر فردی شیشه را در دوزهای پایین مصرف کند حالت سرخوشی و افزایش هوشیاری و رفع خستگی را به صورت کوتاه مدت تجربه می‌کند. دقت داشته باشید قبل از کاهش غلظت ماده شیشه در خون، آثار خوشایند خود را که معمولا بعد از سه ساعت هست از دست می‌دهد، یعنی فرد مصرف کننده شیشه سعی می‌کند تا حالت سرخوشی خود را حفظ کند و در شبانه روز به صورت مکرر یعنی 8 بار مصرف کند و به مصرف این ماده احتیاج پیدا می‌کند. اما فردی که دوز بالایی از شیشه را مصرف می‌کند رفتارهای غیر معمول از خود بروز می‌دهد و در موارد شدید تر دچار هذیان گویی و توهم می‌شود.

مطلب مرتبط : برای شناخت انواع مواد مخدر سنتی پیشنهاد میشود این مقاله را مطالعه کنید .

علائم اعتیاد به شیشه

در پاسخ سوال علائم کسانی که شیشه مصرف می کنند باید بگوییم که با مصرف شیشه علائم و نشانه های مختلفی در فرد بروز پیدا می‌کند که برخی از آن‌ها در جسم او ظاهر می‌شود و برخی هم در رفتار او نمایان می‌گردد که در اینجا به برخی از آن‌‌ها اشاره می‌کنیم.

علائم افراد شیشه ای و نشانه های رفتاری اعتیاد به شیشه

 • پرحرفی
 • پرخاشگری
 • سوءظن
 • خشم
 • بدبینی (پارانویید)
 • عدم تمرکز
 • سوءبرداشت از رفتار دیگران
 • بی‌قراری
 • توهم و هذیان گویی

مطلب پیشنهادی : علائم اعتیاد به سیگار در افراد چگونه است ؟

علائم و نشانه های رفتاری اعتیاد به شیشه

علائم و نشانه های اعتیاد به شیشه

 • احساس انرژی زیاد
 • فعالیت بیش از حد
 • افزایش دمای بدن
 • افزایش ضربان قلب
 • افزایش فشارخون
 • لرزش دست‌ها
 • خشکی دهان
 • بوی بد دهان
 • خراب شدن دندان‌ها
 • گشاد شدن شدید مردمک چشم
 • گود رفتگی زیر چشم

اگر نشانه های اعتیاد به شیشه را در اطرافیانمان دیدیم چه کنیم؟

با توجه به علائم فرد معتاد به شیشه بر همه واجب است که برای نجات خود فرد مصرف کننده و یا اطرافیانش حواس خود را جمع کرده و به اطرافیانمان بیشتر توجه کنیم تا به محض بروز علائم و شناسایی آن، آن‌ها را به ترک تشویق و به کمپ‌های ترک اعتیاد معتبر معرفی کنیم تا با بهترین و سریعترین روش ترک اعتیاد از این بیماری نجات یابند. امروزه روش های مختلفی برای ترک شیشه وجود دارد روش ماتریکس برای ترک شیشه یکی از روش های جهانی و به روز می باشد.

“تا زمانی که نشانه اعتیاد به شیشه را ندانید نمی توانید به فرد مبتلا کمک کنید”

پیشنهاد کمپ ترک اعتیاد لاکچری فرمانیه این است در صورتی که علائم اعتیاد به شیشه را در اطرافیان و عزیزان خود مشاهده کردید، قبل از هرگونه اقدامی با مشاوران و متخصصان این مرکز اعتیاد با شماره 09126896964 تماس بگیرید. مشاورین متخصص ما به شما کمک می‌کنند تا با توجه به شرایط فرد معتاد بهترین روش برای ترک شیشه را انتخاب کنید.

برای مشاوره همین حالا با مرکز ترک اعتیاد فرمانیه تماس بگیرید:

 02126100813

 02126231821

 09126896964

 


11 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • گمنامی
  5 دی 1402 16:24

  سلام دوستان نظرهمگی روخوندم چ کسانی ک تمایلی تصمیم ب قطع مصرف گرفتن و چ کسانی ک دستگیری ب قطع مصرف هدف هردو ب قطع مصرف ختم میشه کسانی ک دستگیری هستن رنجش نداشته باشند چون لازمه ک گاهی کسانی ک میشه گفت ازطرف خدا مامور میشن ک کمک کنن پس تا میتونی از این پاکی استفاده کن پاک شدن راحته پاک موندن سخته البته سخت نیست باید بیماری ک درگیری هستید رو جدی بگیرید برای همتون پاکی همیشگی رو آرزو میکنم

  پاسخ
 • علائم معتاد شیشه ای چیه ؟خماری شیشه چطور است ؟

  پاسخ
  • دکتر سعید جلیلی نیکو
   16 اردیبهشت 1402 15:50

   با سلام و وقت بخیر
   شیشه بیشتر اثرات روانی داره تا فیزیکی
   افرادی که شیشه مصرف میکنن بدبینی، توهم، لاغری، قرمزی چشم، هذیون، کم اشتها، کم خواب، پر حرفی میکنن و خماری شیشه طولانی مدت نیست بدن درد، تعرق و بی خوابی به همراه دارد ولی با شدت خیلی پایین تر نسبت به مواد های مخدر دیگر

   پاسخ
  • سلام ،قبل مصرف شیشه خستگی دارم،ولی بعد مصرفش بجای اینکه خماری رفع بشه خستگیم زیاد میشه که تقریبا باعث میشه بخوابم،همانطور که کم اشتهایی یکی از عوارض شیشه هست،من همچنان بعد مصرف شیشه هم اشتهای خوبی دارم،و کمر درد 24 ساعتها دارم که خوب نمیشه چه با مصرف چه بی مصرف!

   پاسخ
 • سلام بنده خودم مصرف کنندم بودم و خانوادم متوجه اعتیادم شدن و منم مثل پسر شما انکار میکردم اما یه روز که خواب بودم خانوادم با کمپ ترک اعتیاد تماس گرفتند و اونا چند نفری اومدن منو از توی رخت خواب بردند کمپ (دستگیری)،،،،، مشکل شما هم فقط اینطور حل میشه چونکه کمپ برای تکمیل فرم اول از همه از بیمار تست ادرار چند کاره میگیرند و اونجا هرچیزه دیگری هم مصرف داشته باشد نشان میدهد

  پاسخ
 • علایم خماری شیشه رو توی پسرم دیدم. اما قانع نمیشه و انکار میکنه چطور باید بیارمش کمپ برای ترک 25 سالشه.

  پاسخ
  • سلام بنده خودم مصرف کنندم بودم و خانوادم فهمیدم و منم مثل پسر شما انکار میکردم اما یه روز که خواب بودم خانوادم با کمپ ترک اعتیاد تماس گرفتند و اونا چند نفری اومدن منو از توی رخت خواب بردند کمپ (دستگیری)و مشکل شما هم فقط اینطور حل میشه چونکه کمپ برای تکمیل فرم اول از همه از بیمار تست ادرار چند کاره میگیرند و اونجا هرچیزه دیگری هم مصرف داشته باشد نشان میدهد

   پاسخ
  • دکتر سعید جلیلی نیکو
   16 اردیبهشت 1402 15:56

   سلام وقت بخیر
   خب به طور مستقیم نباید بهشون بگید که برای ترک قرار هست اقدام کنید بگیدبرای یه دوره روان درمانی به روانشناس مراجعه کنیم و به مرکز ما بیارید و در اونجا مشاوران و روانشناسان ما با ایشون صحبت میکنن و ایشون رو مجاب به درمان میکنیم.

   پاسخ
   • توکه مصرف کننده بودی زوری ترک نمیدن ترک زوری دوباره مصرف پس زرنزن دستگیری

    پاسخ
    • درود ب شرفت من 22سالمه 5بار کمپ رفتم چه تمایلی چه اجباری خداشاهده نهایت پاکیم 10روز بوده تو جامعه توی کمپ و چهار دیواری مواد نیست ما جوونا چیکار کنیم بخدا عاجزانه ازتون کمک میخام الانم 5روزه از کمپ اومدم لغزش کردم چیکار کنم که توی جامعه پاک بمونم هفت اصول رعایت کردم جلسه NAرفتم راهنما داشتم

     پاسخ
     • گمنامی
      5 دی 1402 16:24

      سلام دوستان نظرهمگی روخوندم چ کسانی ک تمایلی تصمیم ب قطع مصرف گرفتن و چ کسانی ک دستگیری ب قطع مصرف هدف هردو ب قطع مصرف ختم میشه کسانی ک دستگیری هستن رنجش نداشته باشند چون لازمه ک گاهی کسانی ک میشه گفت ازطرف خدا مامور میشن ک کمک کنن پس تا میتونی از این پاکی استفاده کن پاک شدن راحته پاک موندن سخته البته سخت نیست باید بیماری ک درگیری هستید رو جدی بگیرید برای همتون پاکی همیشگی رو آرزو میکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست