آیا ترک اعتیاد در منزل ممکن است؟ (عوارض جبران ناپذیر ترک مواد در منزل )

آیا ترک اعتیاد در منزل ممکن است؟ (عوارض جبران ناپذیر ترک مواد در منزل )

در این مقاله کمپ ترک اعتیاد فرمانیه به راه های ترک اعتیاد در خانه می‌پردازیم و یک بار برای همیشه به این سوال که آیا ترک اعتیاد در منزل امکانپذیر است یا خیر پاسخ می‌دهیم. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

برخی از افراد ترجیح می‌دهند روش ترک اعتیاد در منزل را بگذرانند. دلایلی که این افراد بیان می‌کنند این است که درمان در مراکز ترک اعتیاد وقت گیر است و زمان زیادی طول می‌کشد و همین طور هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی زیادی نیاز دارد. برخی دیگر هم دلیل خود را ترس از مراجعه به کمپ ترک اعتیاد بیان می‌کنند و دلیل آن هم خبرهایی است که در مورد برخی از مراکز ترک اعتیاد بی‌کیفیت شنیده‌اند که از روش‌های نادرست مانند بستن فرد معتاد برای ترک استفاده می‌کنند. برخی هم به بهانه احساس راحتی بیشتر در خانه تمایل به ترک در منزل دارند. اما این افراد و کسانی که به دنبال راه های ترک اعتیاد در خانه هستند باید بدانند درمان اعتیاد در منزل نیاز به انگیزه درونی بسیار بالایی دارد و هر کسی نمی‌تواند این کار را انجام دهد.
ترک مواد مخدر در خانه به تنهایی برای همه افراد امکانپذیر نیست. مطالعات نشان می‌دهد آمار لغزش و بازگشت به مصرف مجدد مواد مخدر در افرادی که اقدام به ترک اعتیاد در منزل کرده‌اند نسبت به کسانی که به مراکز ترک اعتیاد معتبر مراجعه کرده‌اند و پروسه ترک خود را تحت نظر پزشکان و متخصصین این حوزه و با استفاده از روش های درمانی درست مانند روش درمانی ماتریکس گذرانده‌اند بسیار بیشتر است. بیش از 60 درصد افرادی که در خانه و به صورت خوددرمانی اقدام به ترک می‌کنند معمولا بعد از گذشت یک دهه دوباره به اعتیاد روی می‌آورند.
اما با مراجعه به مراکز ترک اعتیاد و کمک گرفتن از متخصصین این حوزه علاوه بر این که سطح انگیزه شما در سطح بالایی قرار می‌گیرید پروسه درمان بیماری اعتیاد به شکل اصولی برای شما انجام می‌شود و احتمال لغزش در آینده کمتر می‌شود. علاوه بر این بعد از ترک اعتیاد همچنان مشاوران با شما در ارتباط هستند و با برگزاری کلاس‌ها و جلسات روان درمانی آموزش های مرتبط همچنان شما را مورد حمایت قرار می‌دهند تا بتوانید سبک زندگی درستی را در پیش بگیرید.

برای مشاوره همین حالا با مرکز ترک اعتیاد فرمانیه تماس بگیرید:

 02126100813

 02126231821

 09126896964

چرا ترک اعتیاد در خانه را اصلا توصیه نمی‌کنیم؟

علاوه بر مواردی که در بالا گفتیم باید بدانید قطع ناگهانی مواد مخدر در منزل ممکن است عوارض جبران ناپذیری را برای شما داشته باشد عوارضی مانند ایست قلبی، سکته و ….
حتی دیده شده افراد در منزل به صورت خودسرانه اقدام به مصرف داروهایی مانند متادون و داروهای دیگر برای ترک می‌کنند. اما این داروها نه تنها موجب ترک اعتیاد نمی‌شوند بلکه در صورت مصرف زیاد، فرد علاوه بر اعتیاد به ماده مخدری که مصرف می‌کند دچار اعتیاد به داروها هم می‌شود.
افرادی که روش های ترک اعتیاد در خانه را انتخاب و انجام داده‌اند اما موفق به ترک نشده‌اند با مشکل دیگری هم مواجه می‌شوند. این افراد به دلیل شکست در ترک دچار ناامیدی می‌شوند و ترک اعتیاد را غیر ممکن می‌بینند و به همین دلیل دچار بیماری های روحی و افسردگی می‌شوند.
در کمپ ترک اعتیاد پزشکان برای هر فرد با توجه به شرایط جسمی و روحی فرد و همین طور نوع ماده مخدر مصرفی، مدت زمان مصرف او و فاکتورهای دیگر روند درمانی مختص او را پیشنهاد و اجرا می‌کنند.
بنابراین توصیه اکید می‌کنیم که از خود درمانی اجتناب کرده و به مراکز ترک اعتیاد برای درمان مراجعه کنید.

ترک تریاک در خانه

درصد زیادی از افرادی که به دنبال ترک تریاک در خانه هستند اقدام به خوددرمانی کرده و به صورت خودسرانه داروهای دیگری مانند متادون و قرص ب2 را جایگزین کرده و مصرف می‌کنند. اما باید بدانید که مصرف این قرص‌ها به صورت خودسرانه نه تنها اعتیاد به تریاک را درمان نمی‌کند بلکه باعث اعتیاد به خود این داروها می‌شود. این داروها باید حتما تحت نظر پزشک مصرف شود.  پیشنهاد می‌کنیم مقاله دیگر ما در رابطه با متادون که در آن به پرسش‌هایی مانند این که بی خوابی ترک متادون چند روز است  پاسخ داده‌ایم را بخوانید.
قطع ناگهانی مصرف تریاک هم مانند مواد مخدر دیگر برای فرد علائم و عوارضی را ایجاد خواهد کرد که برای فرد بسیار آزاردهنده است و حتی ممکن است برای رهایی از این علائم از ترک منصرف شده و دوباره مصرف کند. اما با مراجعه به کمپ های ترک اعتیاد و گرفتن مشاوره ترک اعتیاد تریاک در منزل از این مراکز می‌توانید راحت تر و سریع تر و به شکل اصولی تریاک را ترک کنید.

کمپ ترک اعتیاد لاکچری فرمانیه با داشتن مشاورانی حرفه ای در کنار شماس.

برای مشاوره رایگان همین حالا تماس بگیرید.

02126100813

02126231821

09126896964

ترک هروئین در خانه

ترک اعتیاد در خانه

هروئین ماده مخدر قوی است که در فرد مصرف کننده وابستگی زیادی ایجاد می‌کند. این وابستگی باعث می‌شود کار ترک آن سخت‌تر شود. به همین دلیل نیاز است تا فرد برای ترک هروئین از حمایت پزشکان و متخصصین استفاده کند تا بتواند مسیر ترک اعتیاد را راحت‌تر طی کند و در این راه انگیزه خود را حفظ نماید.
کسانی که می‌خواهند مراحل ترک هروئین در منزل را بگذرانند باید بدانند راه سخت و طولانی مدتی در پیش دارند. با ترک ناگهانی هرویین علائم ترک در این افراد ظاهر می‌شود و بسته به دوز مصرفی و مدت زمان مصرف علائم متفاوت خواهد بود.

علائم ترک هروئین در خانه

 • بیخوابی
 • عطسه
 • بی اشتهایی
 • ضعف و بیحالی
 • آبریزش بینی
 • خمیازه
 • درد عضلانی- استخوانی
 • اسهال
 • تهوع و استفراغ
 • پرش اندام‌ها
 • احساس سرما و گرما
 • لرز
 • تعریق
 • تپش قلب
 • ریزش اشک
 • شکم درد
 • بیقراری
 • هذیان گویی
 • پرخاشگری
 • وسوسه به مصرف مجدد مواد

شدت علائم در افراد متفاوت است و همه این علائم را در یک سطح تجربه نمی‌کنند. تحمل این دردها به تنهایی و بدون کمک گرفتن از امکانات درمانی بسیار سخت است و هر کسی نمی‌تواند از پس این موضوع بر بیاید. البته با گذر زمان از شدت این علائم کاسته می‌شود. دیده شده این علائم در فرد به حدی احساس ناخوشایند ایجاد کرده که فرد دوباره به مصرف هرویین روی آورده است.

قطع یکباره هروئین علاوه بر علائم جسمی روی روان فرد هم تاثیر می‌گذارد و باعث بروز علائم روانی در فرد می‌شود و در صورتی که کنترل نشود علاوه بر خود فرد برای دیگران هم خطرناک است. به همین دلیل توصیه اکید ما این است که از ترک هروئین در خانه خودداری کنید و با مراجعه به مراکز معتبر راه های ترک اعتیاد خود را تحت نظر متخصصان در این حوزه پیش ببرید.

مطلب مرتبط: عوارض آلپرازولام

ترک کوکائین در خانه

ترک کوکائین در خانه

کوکائین یک نوع ماده محرک است که مستقیما روی مغز تاثیر می‌گذارد و متاسفانه مصرف آن در بین جوانان مرسوم شده است. مصرف این ماده عوارض جسمی و روانی را در افراد ایجاد می‌کند اما عوارض روانی به مراتب خیلی بیشتر و سنگین‌تر است. از جمله این علائم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
احساس تنش، بی‌قراری، اضطراب، افسردگی، پرخاشگری افکار پارانویا، تند مزاجی، اختلالات شخصیت، مشکلات شناختی
از آنجایی که کوکائین در فرد وابستگی روانی زیادی ایجاد می‌کند برای ترک حتما به مشاوره و روان درمانی نیاز است. افرادی که کوکائین را ترک می‌کنند دچار احساس ناخوشایند از زندگی و در نتیجه افسردگی می‌شوند به همین دلیل آمار خودکشی در این افراد بالاست. به منظور جلوگیری از احتمال خودکشی لازم است حتما از روانپزشکان کمک گرفته شود و اقدامات روان درمانی برای این افراد صورت پذیرد.
از طرف دیگر این گونه افراد معمولا در خانواده زیر فشارهای روانی زیادی قرار دارند که جلسات خانواده درمانی می‌تواند به بهبود روند درمان این افراد کمک کند و حتی منجر به اصلاح رابطه‌ها در خانواده شود. علاوه بر این در جلسات خانواده درمانی، اعضای خانواده با نحوه صحیح برخود با فرد معتاد آشنا می‌شوند و می‌توانند به تسریع روند ترک مواد مخدر در خانه کمک کنند.
کسانی که دوزهای بالای کوکائین مصرف می‌کنند شدت علائم و عوارض زیادی را تجربه می‌کنند. در این موارد به دلیل این که شدت عوارض بسیار زیاد است امکان کنترل فرد و ترک کوکائین در خانه وجود ندارد و حتما فرد باید برای درمان به مراکز ترک اعتیاد مراجعه کند.
در انتها باید بگوییم که به دلیل این که کوکائین قدرت تخریب روانی بالایی دارد برای ترک آن حتما از متخصصین حوزه ترک اعتیاد کمک بگیرید. کمپ ترک اعتیاد فرمانیه با بهره گرفتن از متخصصان مجرب آماده است تا شما را در مسیر ترک اعتیاد راهنمایی کند.

برای مشاوره همین حالا با مرکز ترک اعتیاد فرمانیه تماس بگیرید:

 02126100813

 02126231821

 09126896964


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست