روش ترک متادون در کمپ ( متادون چیست + ترک متادون چند روز طول میکشد؟ )

متادون چیست و مدت زمان لازم برای ترک متادون چقدر است؟

در چند سال گذشته تعداد افرادی که به در دام اعتیاد به متادون افتاده اند بسیار افزایش یافته است. این ماده مخدر به دو دلیل ممکن است توسط پزشکان تجویز شود اولین مورد مربوط به تسکین درد در جراحات عمیق و در مورد دوم برای ترک مواد مخدر دیگر. اما عده ای برای حال خوب بعد از مصرف از آن استفاده می کنند اما لازم است بدانید مصرف بیش از حد متادون باعث ایجاد اعتیاد و وابستگی در فرد مصرف کننده می شود. به دلیل آنکه ترک متادون بیشتر ترک روانی است تا ترک جسمانی بنابراین گذراندن مراحل ترک این قرص تا حدودی بسیار سخت و دشوار می باشد. بخش زیادی از اوردوز هایی که منجر به مرگ فرد معتاد شدند مر بوط به اوردوز متادون می باشند.

در این مقاله از کمپ فرمانیه ابتدا یک توضیح کلی از روند ترک این ماده را بررسی کرده و سپس بیشتر در مورد آنکه قرص متادون چیست و چه عوارضی دارد میپردازیم و در نهایت روش های ترک قرص متادون را توضیح می‌دهیم.

کمپ ترک اعتیاد لاکچری فرمانیه با داشتن مشاورانی حرفه ای در کنار شماس.

برای مشاوره رایگان همین حالا تماس بگیرید.

02126100813

02126231821

09126896964

مراحل ترک متادون

روشی که در مراحل اولیه برای ترک قرص متادون استفاده می‌شود روش سم‌زدایی است. سم زدایی بدن از متادون به دلیل علائم ترک و دشواری‌های ترک قرص متادون نسبت به دیگر دارو پیچیده‌تر است. عواملی مثل سلامت فیزیکی، ژنتیک، دوز مصرفی و مدت زمان اعتیاد بر طول دوره سم‌زدایی تاثیرگذارند. بعد از آنکه دوران سم زدایی تمام می شود. و متادون از بدن بیمار خارج می شود کار تمام نشده و لازم است تا بیمار از لحاظ روانی نیز درمان شود و بر وسوسه های مصرف مسلط شود. در ادامه با قرص متادون و روش های ترک آن بیشتر آشنا می شویم.

متادون چیست؟

به دلیل این که متادون خاصیت ضد درد دارد معمولا برای درمان اعتیاد بعضی مخدرها مثل هروئین و مورفین استفاده می‌شود و مصرف آن به سه صورت پودر، قرص (سفید رنگ) و شربت رایج است. این قرص مخدری صنعتی است که از تریاک بدست می‌آید. نام تجاری این ماده Dolophine است و در سالی که جنگ جهانی دوم رخ داد توسط پزشک آلمانی به عنوان مسکن دردهای شدید استفاده شد. امروزه برای مهار اعتیاد و قطع وابستگی به آن از پودر متادون که در نوشیدنی میوه‌ای حل می‌شود به صورت خوراکی روزی یکبار قابل استعمال است و خیلی کم از آن به صورت تزریقی استفاده می‌کنند.

متادون خواصی شبیه به مورفین دارد (اگر نمی دانید مورفین چیست این مقاله را بخوانید) و اثرات مشابهی با مخدرهایی مانند کدئین، هیدروکودون، هروئین و مورفین دارد به همین دلیل بیش از 50 سال است که از این دارو در درمان ترک اعتیاد استفاده می‌کنند.

برای مشاوره همین حالا با مرکز ترک اعتیاد فرمانیه تماس بگیرید:

 02126100813

 02126231821

 09126896964

 

آیا متادون اعتیادآور است؟

متادون به شدت اعتیادآور است و از آن به عنوان یک ماده شبه مخدر یاد می‌کنند اما متاسفانه بسیاری از افراد که تحت متادون درمانی هستند بدنشان نسبت به اثرات آن مقاوم شده و در صورت عدم مصرف آن علائمی از خود نشان می‌دهند که نشانه‌های قطع داروست.

معمولا استفاده از متادون با تجویز پزشک به عنوان درمان اعتیاد به مواد افیونی انجام می‌شود. به جهت جایگزینی مواد مخدر خیابانی مثل هروئین و مشکلات ناشی از آن؛ متادون درمان مناسبی است چون این افراد را از مصرف و وسواس دائمی رها می‌کند و تمرکز برای بهبود زندگیشان را فراهم می‌کند. از آنجایی که عملکرد متادون شبیه به هروئین و مورفین است و اثر آن طولانی‌تر از آنهاست، اگر فرد زیر نظر پزشک نباشد به جای اعتیاد به ماده اولیه، به متادون اعتیاد پیدا کرده است.

عوارض مصرف قرص متادون

عوارض مصرف قرص متادون

به طور کلی استفاده از هر ماده مخدر و شبه مخدری اثرات سوئی در جسم و روح دارد. این عوارض بسته به میزان مصرف و مدت آن گوناگون است و در هر فرد با توجه به قدرت بدنی به شکل‌های مختلف ظاهر می‌شود. مصرف بدون تجویز داروهای اعتیادآور مثل متادون در هر شکلی که باشد قرص یا شربت متادون می‌تواند باعث تخریب اعضای داخلی بدن شود و جزو آن دسته از مواردی است که به کبد آسیب وارد می‌کند. مصرف قرص متادون آنزیم‌های کبد را بالا می‌برد و در نتیجه ممکن است فرد دچار سرطان کبد شود.

 • پوسیدگی دندان
 • ضربان نامنظم قلب
 • کاهش میل جنسی
 • سرگیجه و سردرد
 • تهوع و استفراغ
 • بی‌اشتهایی
 • کاهش فشار خون
 • تنگی نفس
 • کهیر زدن و خارش پوست
 • یبوست و تعریق زیاد
 • کبودی لب‌ها
 • کند شدن تنفس
 • افسردگی و احساس نارضایتی از خود
 • اضطراب
 • بیقراری
 • اختلال شخصیت و عدم ثبات آن
 • میل به خودکشی

 

بیشتر بخوانید: dmt چیست

 

عوارض متادون بر کبد

متادون تاثیر قابل توجهی بر اعضای بدن می گذارد از جمله عوارض آن بر روی کبد است که موجب افزایش آنزیم های کبدی شده و باعث انسداد در کبد می شود که بروز آن موجب ایجاد زردی در چهره فرد مصرف کننده می شود.

نشانه‌ های اعتیاد به متادون

همانطور که در مقاله قرص ب2 هم اشاره کردیم، معمولا نشانه و علائم ظاهری اعتیاد به داروهایی که برای ترک اعتیاد استفاده می‌شوند شبیه به همدیگر هستند. با آگاهی از این نشانه‌ها می‌توانیم علائم مصرف متادون را تشخیص داده و به موقع به عزیزان و اطرافیان خود کمک کنیم.

متادون هم مانند مواد مخدر دیگر بسته به میزان مصرف نشانه‌های متفاوتی را در بدن فرد بروز می‌دهد. این علائم خیلی شبیه به عوارض ترک هروئین و تریاک است که عبارتند از :

 • اختلال در خواب
 • کاهش دمای بدن
 • کاهش فشارخون
 • اختلال جنسی
 • گرفتگی یا همان اسپاسم ماهیچه
 • خشکی دهان
 • سرگیجه و تهوع و ضعف
 • احساس خارش در بدن
 • ضعف اعصاب و پرخاشگری
 • کم شدن حافظه
 • نامنظم شدن ریتم تنفس

 

بیشتر بخوانید:  ترک قرص ب۲ 

 

بهترین روش ترک متادون بدون درد

عده ای به دنیال داروی ترک اعتیاد متادون میگردند و میپرسند روش ترک قرص یا شربت متادون چیست؟ در این قسمت روش های ترک قرص متادون را نام می بریم البته هیچ روشی وجود ندارد که بدون درد و علائم این ماده را از بدن شما خارج کند. و تا زمان خارج شدن متادون از بدن علائم آن ادامه دارد در مقاله متادون چند روز در ادرار میماند در مورد مدت زمان ماندگاری این ماده صحبت کرده ایم.

داروهای ترک اعتیاد متادون

بعضی از داروها که برای ترک اعتیاد متادون استفاده می شوند تا حدود بسیار زیادی از دردهای دوران ترک می کاهند اما به تنهایی نمی توانند موجب ترک اعتیاد به این ماده شوند. و مصرف بیش از حد آنها موجب ایجاد اعتیادی دیگر در شما می شود.

بوپرنورفین: دارویی شبیه متادون که برای کاهش اثرات سم زدایی توصیه می‌شود. در این روش بعد از 36 ساعت پس از آخرین مصرف متادون مصرف قرص بوپرنورفین برای کاهش علائم ترک قرص متادون در مراحل اولیه می‌تواند استفاده شود و فرد بیمار ترک قرص متادون بدون درد را تجربه کند.
سومیوکسون: نوعی داروی نیمه مخدر است که به طور موقت برای کاهش اثر سایر مواد مخدر استفاده می‌شود. این قرص می‌تواند علائم ترک اعتیاد را تا 3-2 روز کاهش دهد اما چون هیچ سندی در مورد جوابدهی این دارو در دراز مدت وجود ندارد در نتیجه توصیه نمی‌شود.

کلونیدین: این دارو همزمان با این که عوارض فیزیکی ترک اعتیاد را کاهش می‌دهد، باعث می‌شود که میل به مصرف متادون در فرد کمتر شود اما مصرف آن خطرات و مشکلات زیادی برای فرد مصرف کننده دارد.

کمپ ترک اعتیاد متادون

روش ترک متادون در کمپ های ترک اعتیاد کمی متفاوت است و طی یک سری از مراحل جلو می روند که بسیار زیاد به میزان دوز و مدت زمان استفاده شما بستگی دارد. در کمپ ترک متادون ابتدا پزشکان متخصصان و روانشناسان کمپ با شما ملاقات می کنند سپس با ارزیابی شرایط شما فرآیند سم زدایی انجام می شود. سم‌زدایی فرایندی است که مخدر و داروهای اعتیادآور را از بدن خارج می‌کند. زمانی‌ که بدن به مصرف این داروی شبه مخدر وابسته می‌شود با کاهش مصرف واکنش نشان می‌دهد. اگر روش سم‌زدایی درست و صحیح انجام شود عوارض قطع مصرف متادون به حداقل می‌رسد. سم‌زدایی یک روش تدریجی و طولانی است تا نتیجه مطلوب حاصل شود. اگر این روش به درستی انجام نگیرد اختلالات تنفسی و قلبی و حتی تشنج را ممکن است به همراه داشته باشد.

مرحله بعد از سم زدایی مرحله ی ترک به صورت روانی می باشد. در این زمان بیماران دیگر دردهای ترک را ندارند و فقط باید از لحاظ روانی مصرف متادون و حالت روانی بعد از آن را فراموش کنند در صورتی که این مرحله به خوبی انجام نشود احتمال بازگشت فرد بسیار زیاد می باشد.

در این دوران در کمپ ترک اعتیاد متادون جلسات روان شناسی ایجاد می شود تا به خوبی وضعیت بیمار بررسی شود و به مرور زمان ترک روانی متادون انجام شود. در این مراکز بهترین رژیم غذایی را در زمان ترک قرص متادون در کمپ رعایت می کنند.

اولین نکته‌ی عامل موثر در ترک، خواست بیمار و پذیرش قلبی او برای ترک اعتیادش است. انگیزه می‌تواند به بیمار قدرت دهد تا دوره سم‌زدایی را با موفقیت طی کند. عامل بعدی که در ترک قرص‌های اعتیادآور می‌تواند موثر باشد انتخاب یک مرکز معتبر و مورد اعتماد که دارای متخصصین و مشاور ترک اعتیاد است. شما می‌توانید با مراجعه به کمپ ترک متادون فرمانیه و یا تماس با شماره تلفن 09126896964 تمامی اطلاعات مربوط به مراحل ترک و فرایند سم‌زدایی را از مشاوران ما دریافت کنید.

ترک متادون در خانه

به طور کلی ترک اعتیاد خودسرانه در خانه می‌تواند به اندازه خود اعتیاد عوارض داشته باشد عموما در ترک متادون در منزل فرد با علائم خماری متادون به صورت شدید مواجه می شود که در اغلب موارد منجر به باز گشت از مسیر ترک می شود. روش ترک دیگری که برای رهاشدن از متادون و سم زدایی آن توصیه می‌شود کم کردن دوز مصرف آن است احتمال جواب دادن این روش نیز تا حدودی به خود بیما و حفظ انگیز او بسگی دارد اما عموما افراد در میانه راه پشیمان شده و قول کاهش مصرف را می شکنند.

 

بیشتر بخوانید: مواد مخدر کاغذ چیست

 

درد ترک متادون چند روز است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت درد ترک متادون در سم زدایی کوتاه مدت بین 7 تا 30 روز و سم زدایی بلند مدت تا 180 روز طول میکشد تا زمانی که بدن پاکسازی شود درد خماری در بدن فرد مصرف کننده وجود خواهد داشت.

 

ترک متادون چند روز طول میکشد؟

در پاسخ به سوال ترک قرص متادون چند روز طول میکشد؟ باید گفت اگر نخواهیم از دارو استفاده کنیم باید از همان روش سنتی که کاهش تدریجی مصرف متادون است بهره ببریم. روش سنتی بین 7-5 هفته است زمان می‌برد که ترک  اتفاق بیفتد. در این روش فرد معتاد از همان ابتدا مصرف خود را تا 30 میلی گرم در روز کاهش داده و مصرف خود را تا حدود 5 میلی گرم در هفته می رساند و به همین ترتیب بعد از 6 ماه با کاهش تدریجی متادون ترک آن بدون درد اتفاق می‌افتد.

 

درمان بی خوابی بعد از ترک متادون

درمان بی خوابی بعد از ترک متادون

اختلال خواب بی حالی و کسلی هم به عنوان عوارض مصرف و هم به عنوان عوارض ترک اعتیاد محسوب می‌شود و از مواردی است که افراد را بعد از ترک اعتیاد آزار می‌دهد. بی‌خوابی برای افراد معمولی هم اذیت‌کننده و دشوار است و از موارد شایع بعد از ترک اعتیاد به حساب می‌آید؛ در واقع از اصلی‌ترین مشکلات افرادی که ترک کرده اند، بی‌خوابیست. بی خوابی چنان آزار دهنده است که ممکن است فرد برای درمان آن به مواد مخدر، الکل و یا قرص های آرام‌بخش روی بیاورند.

دارو درمانی راهی است که معمولا برای درمان بی‌خوابی بعد از ترک اعتیاد استفاده می‌شود اما برای درمان آن حتما باید دلیل بی‌خوابی را ریشه یابی کرد چون گاهی ممکن است مواردی مثل افسردگی و استرس و اضطراب دلیل بی‌خوابی باشد. اگر دوره درمان ترک اعتیاد را گذرانده اید و داروهای مربوط به ترک اعتیاد را مصرف کرده‌اید بی‌خوابی شما به دلیل ترک اعتیاد نیست و دلیل دیگری دارد و راه حل آن روان درمانی است.

بنزو دیازپام و ربیتورات‌ها از جمله قرص‌های درمان بی‌خوابی است ولی باید تحت نظر پزشک مصرف شود. چون حتی ممکن است به این دارو هم اعتیاد پیدا کنید. اما موارد زیر می‌تواند به بهبود درمان بی خوابی در زمان ترک به فرد معتاد کمک کند.

 • رژیم غذایی و ورزش مناسب
 • برنامه وقت خواب ثابت
 • شرایط مناسب اتاق خواب به منظور بهبود در فرایند خوابیدن
 • داشتن پشتیبانی محکم در اطراف
 • استفاده از تکنیک های رفتار درمانی

در رابطه با آیا ورزش برای ترک اعتیاد خوب است  در مقاله دیگر ما بخوانید.

بی ‌خوابی ترک متادون چند روز است؟

مدت زمان اختلال خواب در این دوران به فاکتورهایی مثل میزان دوز و نوع ماده مصرفی و همچنین شرایط جسمی بیمار بستگی دارد و در نتیجه می‌تواند از چند روز تا چند سال متغیر باشد. برای درمان اختلالات خواب که بسیار آزاردهنده است توصیه می‌شود زیر نظر متخصص و مشاورین ترک اعتیاد انجام شود تا سرعت درمان افزایش و مدت درمان کاهش یابد. زمانی که خواب بیمار پیوسته شد و کیفیت آن بهبود پیدا کرد می‌توان گفت سم زدایی نیز کامل شده است.

اما زمانی که بیمار مصرف مواد مخدر را ترک می کند، به طور معمول یک هفته طول می‌کشد تا روال خوابیدن فرد به حالت عادی برگردد.

عوارض ترک متادون

افراد پس از قطع مصرف با عوارض ترک متادون روبرو می‌شوند. این عوارض ناخوشایند ممکن است کار ترک اعتیاد را مشکل کند. اما در صورتی که ترک قرص متادون در کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران و معتبر صورت گیرد این عوارض قابل کنترل شده و به کمترین حد ممکن می‌رسد. از جمله مهمترین عوارض ترک متادون می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
تب و لرز، تهوع، سرگیجه، انقباض‌های شکمی، تپش قلب، افزایش وزن، بی‌خوابی، اختلالات جنسی، تحریک‌پذیری، افسردگی، توهم، پارانویا، تمایل شدید به مصرف متادون.

عوارض ترک متادون چند روز است؟

در جواب سوال کسانی که می پرسند خماری ترک متادون چند روز است باید گفت بعد از آخرین مصرف (تقریبا تا سه روز) کم کم نشانه‌های ترک اعتیاد ظاهر می‌شود و در یک هفته به بیشترین حد خود می‌رسد. متادون تا سال‌ها بعد از ترک ممکن است بر روی فرد اثرش را نشان دهد؛ مواد شیمیایی فعال در متادون در چربی‌های بدن می‌ماند و زمانی که بدن بخواهد از این چربی برای سوخت و ساز استفاده کند تغییرات خلق و خویی ناشی از مصرف قبل متادون هویدا می‌شود.

همان‌طور که قبلا هم گفتیم ترک ناگهانی مواد مخدر خطرناک است. متادون هم از این قاعده مستثنی نیست و حتما باید به شیوه تدریجی ترک آن ادامه پیدا کند.

کلونازپام برای چیست؟ اطلاعات مورد نیاز در مورد این قرص را در مقالات دیگر بخوانید.

 

علائم ترک متادون

 

علائم ترک متادون

علائم ترک متادون بعد از 4-3 روز پس از قطع مصرف شروع شده و در روز ششم به اوجش می‌رسد و پس از دو الی سه هفته این علائم تمام می‌شود.

 • تعریق و لرزش
 • بی خوابی
 • بی اشتهایی
 • ضعف در دیدن
 • اضطراب و بیقراری
 • پرخاشگری
 • سردرد
 • درد معده
 • احساس سردی و یا داغی بیش از حد
 • دلپیچه و اسهال

آیا ترک اعتیاد با متادون امکان‌پذیر است؟

اثری که متادون در بدن می‌گذارد و یا خماری و وابستگی که برای بیمار ایجاد می‌کند، بسیار شدیدتر از مواد دیگر است و حتی علائم آن مانند شیشه نیست در مقالات دیگر کمپ فرمانیه به این موضوع پرداخته ایم که خماری شیشه چه علائمی دارد . افرادی که شروع به مصرف قرص متادون برای ترک اعتیاد خود می‌کنند بیشتر در معرض وابستگی قرار می‌گیرند چون قبلا سابقه اعتیاد به مواد دیگر را داشتند و به خاطر مدتی زمانی که مواد متادون در بدن فرد می‌ماند تاثیرات مهلکی به قسمت‌های مختلف بدن وارد می‌کند و سبک زندگی بیمار را تغییر می‌دهد. اگر مایلید در مورد ترک شیشه بیشتر بخوانید می توانید مقاله ی ترک شیشه چند روز طول میکشد را مطالعه نمایید.

به همین علت جایگزین کردن متادون برای درمان ترک اعتیاد توصیه نمی‌شود. در مرگ و میرهایی که ناشی از مصرف مواد مخدر است، متادون یک سوم از آن سهم دارد.

 

چگونه متادون را از بدن خارج کنیم؟

 

ترک متادون چند روز طول میکشد؟

باید گفت ترک ناگهانی متادون بسیار خطرناک است و مدت زمان لازم برای ترک متادون متفاوت است. اگر ترک قرص متادون اصولی و با روش‌های صحیح انجام شود و مرحله سم‌زدایی به صورت کامل و موفق طی شود برای کسی که سابقه مصرف دوز بالا و طولانی‌مدت دارد بین ۱ تا دو ۲ سال است و برای افراد تازه‌کار که مدت زیادی نیست که مصرف آن را شروع کرده‌اند. تقریبا ۲ الی ۳ هفته طول می‌کشد که این ماده را از بدن خود خارج کنند و به آن وابستگی نداشته باشند. اما در بازه طولانی مدت می‌توان نتیجه بهتری گرفت.

 

خماری ترک متادون چند روز است؟

بسیاری از بیماران که قصد ترک متادون را دارند به دلیل دردهای مربوط به خماری متادون نگران هستند و می پرسند خماری متادون چند روز است؟ البته که با توجه به شرایط و مدت زمان مصرف متفاوت است اما به طور میانگین می‌توان گفت تا زمان رفع خماری متادون 3 روز بعد از قطع مصرف متادون باید بگذرد و در روز ششم به اوج خود خواهد رسید.

یکی از داروهای مورد استفاده در ترک اعتیاد استفاده از نالتروکسان است اگر نمی دانید قرص نالتروکسان چیست در مقاله ی جداگانه ای از کمپ فرمانیه در این موضوع صحبت شده است.

 

 

برای مشاوره همین حالا با مرکز ترک اعتیاد فرمانیه تماس بگیرید:

 02126100813

 02126231821

 09126896964

 


23 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • سلام دوستان منم ۸سال متادن مصرف میکردم ولی الان ۱۰ماه ترک کردم ولی هنوز کبد بدنم یاری نمیکنه بدترين چیزی که تاحالادیدم ولی یکم اراده میخواد انشاالله پاکی همتون

  پاسخ
 • سلام حق دارید من 3 سال ترامادول خوردم 2 بارتشنج کردم چون مشگل قلبی دارم دکترگفت یکباردیگه تشنج کنی امکان بازگشتت کمه اومدم خدابرای این مراکز ترک اعتیاد نسازه که بهم یه شیشه متادون داد اومدم ازاون خلاص بشم افتادم تواین الان بعداز9 سال متادون ترک کردم الان 25 روزه متادون نمیخورم نبایدیکدفعه ترک کردم رعشه وبدن درد نخوابی عرق سرد شکم درد استخوان دردوخیلی چیزهای دیگه فقط تنها ترسم تشنجه که سابقه ترامادول وتشنج دارم وبخاطرمشگل قلبی که دارم ولی همه جوره تحمل میکنم 20 شبه نخوابیدم همسرمم خبرنداره تنهام ولی بااراده وتوکل بخدا بتونم بذارم کنار فقط بتونی عرق کنی وبعدروزی یکباردوش بگیری وخودتو سرگرم کنی برات راحت میشه لبنیات وترشی هم مطلقا نخورفقط مایعات زیاد بخور بااینکه هیچکی خبرنداره باز جوری خودم ونشون میدم که من سالم سالمم تموم کارهای خونه ومهمونو کارهای بیرونم بامنه انسان هرچی که اراده کنه میتونه بدست بیاره چه شبهایی که خوابم نبرده وبیقراربودم گفتم بکش حقته 9 سال نعشگی وخواب داشتی من روزی 40 سی سی متا میخوردم من اراده دارم واول بخداتوکل کن چه شبهایی که تاصبح ازدرد فقط پتووگازگرفتم وگریه کردم که همسرم نفهمه فقطمیترسم این ضربان شدید قلب ورعشه های توسرم ودردوتیر کشیدن قلبم بلایی سرم نیاد الانم باگریه ودرد دارم مینویسم….

  پاسخ
  • ملت ایران
   22 فروردین 1403 21:02

   ایوالله مررررد، به ارادت غبطه خوردم به حق علی انشاالله پاکی همه ره جوها اللخصوص شما ✌✌✌

   پاسخ
 • سلام همسر من مصرف متادونش روزانه ۴ سی سی بود برای درد دیسک کمر و الان بعد از ۱۲ سال زیر نظر دکتر ترک کرده و سم زدایی کرده از روز سم زدایی ۵ روز میگذره و هرروز. درد دست و پا و کلافگیش بیشتر میشه و دکتر فقط براش نوروبیوم داده و قرص کترولاک و ب ۱ میخاستم ببینم این درد تا کی ادامه داره امروز خیلی درد کشید و تب و لرز کرد و چند بار خواست دوباره برگرده و شربت بخوره ولی خودشو کنترل کرد آیا این درد تمام میشه یا قراره هر روز بیشتر بشه و اینکه زمان تمام شدن درد کی هست

  پاسخ
  • سلام شربت چربه تا ۲۸روز تا ۶۰روز طول میکشه تا پاک بشه اگ واقعا میخاد ترک کنه بره کمپ اونجا خودشون میدونن چطور ترکش بدن. اگرم توی خونه میخاد ترک کنه چربی ب هیچ وجه نباید بخوره. قرص ب۲بگیره مورفین کشتس هر موقع ک دردش زیاده زیر زبونیه بخوره اونم ب اندازه. یعنی باکم شدن دردش ب۲رم کم کنه چون خود ب۲ اعتیاد داره برای خواب و درد ماهیچهاش قرص گاباپنتین ۳۰۰با قرص باگلوفن۲۵بخوره. در صورتی ک ب۲نخاد بخوره این قرصا اعتیادم نداره. و مهم از همه دوش اب سرد ادمی ک خماره سرما نمیخوره دوش بگیره اب بدنشو خشک نکنه. اگ حال نداره دوش بگیره از ساق پا ب پایین و دستاش وسرشو بگیره زیر اب سرد. اون نوروبیم براش عالیه کمکش میکنه بی حال نشه فشارشو تنظیم میکنه

   پاسخ
 • میلاد زارعی
  27 مرداد 1402 16:04

  سلام من با امروز سی یک روز متادون ترک کردم باز باهمین حال بازی وقت میخوم برم جای نمیتونم خواستم ببینم از این حالت کی دارمیام

  پاسخ
 • محمد زارع
  26 تیر 1402 15:41

  سلام و خسته نباشید خدمت شما..بنده الان چهل و دو روز هست متادون رو گذاشتم کنار هنوزم درد میکشم میتونین بگین علتش چیه؟یا کلا چقدر درد و خماویش ممکنه طول بکشه؟

  پاسخ
  • سلام بستگی ب دوز مصرفت داره اگ مصرف شربت داشتی چربه باید بری تا سه ماه ایشالا اوکی میشی اگ قرصه ۶۰روز ب بعد بدنت مورفینو میده بیرون.این دردایی ک بعضی وقتا حتی وقتی خوابت تنظیمه میاد سراغت باهات هست ی ۴ماه. وسوسه نشی جلو خودتو بگیر پاک میشی صددرصد

   پاسخ
 • سلام ، امروز روز چهارم که دوز متادون مصرف نکردم ، ب2 رو با متادون جایگزین کردم و یه روز که از فروشنده قرص تقلبی گرفتم تصمیم به ترک گرفتم الان فقط کمی بی خوابی ، عطسه و کمی درد توی پاهام دارم که عطسه رو دوست دارم و فکر میکنم بدنم داره دفع مواد می‌کنه پا درد رو اوایل با استامینفون کدیئن و بعد با استامینفون 500 تحمل کردم و الان روز دوم که این دوتا رو هم نخوردم ، خدا رو شکر میکنم ، و از شما هم ممنونم بخاطر مقاله های کاملی که گذاشتین ، دوستان اولین لازمه ترک خواستن و دومین داشتن یه همراه هست که بهتون کمک کنه ، ترک در منزل هر کاری کنید مشکلات خودش رو داره و باید مثل کوه قوی بود چون خماری داره . به پاکی فکر کنید .

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید من از تهران مزاحم میشم من ۳روزه از ترک شربت متادون میگذره فردا ب چهارمین روز میرسم انقدر درد پا و دست سردرد دارم کم مونده بترکن ایا بعد ۶روز امکان کم شدن درد وجود داره هرچن میگن اوج شربت ششمین روزه بعد گذر ب ۷ روز درد بدن کم میشه یا هم شکل روز اول هست لطفا کمکم کنید

  پاسخ
  • دکتر سعید جلیلی نیکو
   16 اردیبهشت 1402 15:18

   سلام روز بخیر
   بابت اقدامتون به ترک تبریک میگم
   معمولا درد و خماری متادون از روز دوم شروع میشه و تا 10 روز ادامه داره و از روز 10 تا روز 20 درد خفیف دارید و کم کم از بالا به پایین درد از بدن خارج میشه به طور کلی بستگی به میزان مصرف هر فرد داره
   یکی از دلایلی که شما درد شدیدی رو تجربه میکنید به این دلیل است که ترک متادون باعث بی خوابی میشه و زمانی که خواب کافی نداشته باشید از نظر جسمی و عصبی بهم میریزید که این موضوع باعث بروز چنین مشکلاتی در فرد میشه

   پاسخ
  • سلام دوست عزیز
   ببین ترک متادون هیچ کاری ندارع و فقط هفت الی ده روز اول هست که یکم علائمش شدید میشع و بعد از ده روز خعلی از علایم ازبین میره اما بیخوابیش ممکنه یکم بیشتر باشه که اونم با مراجعه به پزشک به راحتی قابل حله
   درکل میخام نظرمو به عنوان یه آدمی که تجربه کرده بگم ،
   بنظر من اگر خدمون بخایم میتونیم به راحتی کنار بگذاریم و به زندگی عادی برگردیم اما فقد باید بخای مهم هم نیس یه سال باشه مصرفت یا ده سال اگه بخای به راحتیییی میتونی بذاری کنار

   پاسخ
   • سلام من تا یک سال مصرف قرص متادون داشتم الان 7روز که مصرف نمیکنم درد داره ولی هیچ دردی از بی ابروی شدن پیش خانواده نیست پس یک زره مردونگی واراده میخواد انشالله که همه دوستان از این بیماری زوتر خلاصه بشن وبه زندگی خوب خوشی داشته باشن

    پاسخ
 • هیچی قوی تر از اراده انسان نیست
  من بعد از ۳ سال مصرف با دوز بالا با ایجاد هدف برای خودم الان یک ماهه که هیچ متادونی مصرف نکردم
  هیچ حالی بهتر از حال طبیعی و سلامتی نیست دوستان
  انگار یه آدم کور بودم که بینا شدم
  همتون میتونید کافیه اراده بکنید و نگذارید تا ۱۰ روز اول وسوسه بشید
  منم فکر میکردم خیلی سخته ولی آسون تر از چیزیه که فکر میکنید
  واسه همتون آرزوی پاکی دارم

  پاسخ
  • رضاپاشا
   21 آذر 1402 12:48

   سلام دوستان من سیزده سال پیش مصرف شیره داشتم رفتم کمپ تا۲۱روز‌کمپ بودم وتاسه ماه پاهام دردداشت بعدسیزده سال درباره مصرفوشروع کردم ۸روزمتادون خوردم ۹روزه نخوردم ولی هروزدارم بدترمیشم فقطتنها چیزی که نمیزاره توترک بمونم اوضاع بد مالیم هست کارنکنم نمی تونم اجاره مغازه اجاره خونه وخرجی خونه رودربیارم دوباره مجبورشدم سه میل متادون بخورم برم سرکار موندم چکارکنم دوست دارم ترک کنم ولی نمیشع

   پاسخ
 • روح الا مرادی
  28 مرداد 1401 16:22

  سلام من دوسالی هست متادون مصرف دارم ولی دیگه خسته شدم میخوام ترک کنم چند باری تو ی خونه سعی کردم ولی نمیشه درد بی خوابی بدی داره

  پاسخ
  • دکتر سعید جلیلی نیکو
   29 مرداد 1401 10:45

   درود بر شما پیشنهاد ما به شما مراجعه به یک کمپ یا کلینیک برای ترک است . تا در محیط قرنطینه بتوانید دوران ترک اعتیاد را به درستی و با کمترین آسیب پشت سر بگذارید

   پاسخ
 • افسانه مرگدری
  24 مرداد 1401 22:20

  سلام من خیلی ساله از مواد مخدر استفاده کردم ولی خسته شدم چون از بچه های مرده م خجالت میکشم هر بار سر خاکشان میروم هیچی ندارم بگویم وای حال که تصمیم گرفتم ترک کنم حرف برایشان دارم دو پسر ۱۷ و ۱۸ ساله ام وقتی مرحوم شدن و رفتن من داغن شدم امید وارم با راهنماهی شما بتوانم پاک بمانم افسانه فقط من مشگل خواب دارم البته این بی خوابی قدیمی است

  پاسخ
  • دکتر سعید جلیلی نیکو
   27 مرداد 1401 09:47

   سلام دوست عزیز کمپ فرمانیه فقط پذیرش بیمار آقا داره لطفا به کمپ های ترک زنانه مراجعه کنیدتا به درستی کمک دریافت کنید.

   پاسخ
 • حمیدرضا
  7 مرداد 1401 11:21

  سلام من الان ۴۸روزه شربت متادونا ترک کردم،چند سال میخوردم ۲بار ترک کردم ولی الکل خوردم و دوباره لغزش کردم،ولی اینبار رفتم کمپ خوابیدم۲۱روز کمپ بودم ولی بعد که اومدم تازه دردم ازبعد۱ماه شروع شد،الان بعداز۴۸روز هنوز درد دارم لرز دارم ولی خوابم بد نیست میخوابم گاهی،میخوام بدونم چقدر دیگه طول میکشه بخدا درد و لرز دیوونه ام کرده یچیزی بیخ گلوم گیر کرده انگار،بعضی مواقع حتی چونه ام میلرزه،توراخدا راهنمائیم کنید نمیخوام دوباره برگردم.ممنونم

  پاسخ
 • محمدرضا
  24 تیر 1401 09:23

  باسلام،دوستان توروخداهیچ وقت سمت متادون نرید،من هشت سال مصرف کردم واین اواخرروزی هفت قرص چهل میخوردم،یکسال پیش برای ترک رفتم کلینیک وurodشدم وخونم روشستشو دادن،اما بازتا دوماه پادردامانم روبریده بود،واسه ماه خاب حرام بود برمن،الانم بعدازیکسال پاهام هنوزگز گز داره،دکتره میگفت تودوزهای مصرف بالا امکان داره در تاسه سال هم طول بکشه،فقطخداروشکرتاالان جلسات انجمن معتادان گمنام که کمکم کرده دارم پاکی روادامه میدم..

  پاسخ
 • سخت ترین روز ترک متادون چه وقتی میشه؟ من سه سال متادون مصرف میکنم اما از درد ترکش میترسم خیلی از هم سفره ایام گفتن رفتن تا ترک اما نتونستنو برگشتن دوباره سمت مواد. ترکش خیلی سخته؟من نمیخوام تنهایی ترک کنم میخوام برم کمپ که صد در صد مطمئن بشم از ترک اما میترسم حقیقتش. میشه کمکم کنید و بگید متادون چند روز خماری داره؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست