عوارض قرص دراگون چیست؟ ( همه چیز در مورد قرص دراگون و اعتیاد به آن )

قرص دراگون برای چیست؟

اگر به مراکز ترک اعتیاد سرزده باشید یا از طریق اینترنت از آنجا اطلاعاتی کسب کرده باشید خواهید دید اولین پیام آنها عدم مصرف خودسرانه داروهایی از جمله قرص ترک اعتیاد دراگون است. متأسفانه امروزه داروهای بسیاری با نام داروی ترک اعتیاد در بازار موجود است. بیشتر آنها از نظر علمی فاقد اعتبار هستند. گاهی هم با وجود اعتباری که دارند مصرف خودسرانه و بیش از حد آن شخص را دچار مشکلات زیادی می کند‌. برخی از سودجویان با نام داروی ترک اعتیاد قرص دراگون را به فروش می رسانند و سبب عوارض جبران ناپذیری در مصرف کننده می شود.

قرص دراگون چیست؟

قرص ترک اعتیاد دراگون یکی از داروهایی است که امروزه در مراکز ترک اعتیاد های غیر مجاز استفاده می شود. گاهی افراد سودجو به دلیل تأثیر شادی و ضد اضطرابی که دارد آن را به عنوان داروی ترک اعتیاد مانند قرص دتا به افراد ساده لوح می فروشند.

پایه تولید این دارو از گیاهی به نام کراتوم است. هر چند این گیاه یکی از گیاهان مواد مخدری است که هنوز به صورت قانونی در دسترس است. اما به دلیل تأثیر بالقوه آن بر روح و جسم، طرفداران زیادی دارد. این گیاه اولین بار برای معتادان جهت ترک تریاک استفاده شد. دلیل اصلی استفاده از قرص دراگون گیاهی حس شادی و قابلیت روان گردانی آن بود‌. اما بر اثر گذشت زمان محققان به این نتیجه رسیدند این گیاه (مواد مخدر دراگون ) علاوه بر آنکه نمی تواند به عنوان داروی ترک اعتیاد استفاده شود بلکه خود نیز اعتیادآور است.

ماده اولیه ساخت قرص دراگون گیاهی می تواند سبب وابستگی جسمی، خماری و نیاز به استفاده مکرر آن می شود. برخی از افراد برای تبلیغ مصرف آن می گویند وابستگی به دارو به معنی اعتیاد به آن نیست. اما باید دقت کرد با مصرف مداوم این دارو بدن به مرور زمان به آن وابسته خواهد شد و برای تسکین این احساس مصرف کننده مجبور می شود آن را استفاده کند.

کمپ ترک اعتیاد لاکچری فرمانیه با داشتن مشاورانی حرفه ای در کنار شماس.

برای مشاوره رایگان همین حالا تماس بگیرید

02126100813  – 02126231821

09126896964

مطلب مرتبط : قرص دتا هندی چیست ؟

 

برای مشاوره همین حالا با مرکز ترک اعتیاد فرمانیه تماس بگیرید:

 02126100813

 02126231821

 09126896964

قرص دراگون برای چیست؟

 

عوارض قرص چاقی دراگون

 

به صورت معمول و عادی قرص دراگون مانند قرص ب 2 ( ترک قرص ب 2 )  را برای ترک اعتیاد بکار می برند. هرچند این ذهنیت که این دارو برای ترک اعتیاد است توسط کلاه برداران و افراد سودجو در ذهن مردم پرورش داده اند. همچنین این افراد در هنگام فروش ادعا می کنند این دارو علاوه بر کاهش حالات و دردهای ترک اعتیاد میل به استفاده از مواد مخدر را می کاهد. اما در حقیقت باید گفت دلیل اصلی تولید این دارو همان ترک اعتیاد است. همچنین برخی از افراد سودجو به دلیل حس فعال و شاد بودن آن را به عنوان داروی زود انزالی به افراد بی سواد می فروشند.

هر چند شواهد و دلایل منطقی و با ارزشی از استفاده از قرص دراگون برای ترک اعتیاد و درمان زود انزالی وجود ندارد. خریداران باید آگاه باشند برای درمان ترک اعتیاد باید به مراکز معتبر مراجعه نمایند نه به دلالان سر جاده. جالب است بدانید این دارو برای تسکین دردهای عضلانی بسیار مؤثر است. در گذشته از این دارو برای درمان دردهای عضلانی استفاده می شود. اما باید دانست FDA این دارو را راهی برای درمان درد عضلانی نمی شناسد و آن را تجویز نخواهد کرد.

مطلب مرتبط : قرص آمفتامین چیست ؟

عوارض قرص دراگون چیست؟

اولین بار قرص دراگون یا همان برگ درخت کراتوم توسط کارگران و افراد منطقه فیلیپین و تایوان در جهت افزایش نیرو در انجام کار استفاده می شود. اما بعدها بر اثر تأثیرات شادابی، آن را به شکل داروهایی در جهت ترک اعتیاد از آن استفاده شد. چرا که سبب حس شادی و اخلاق نیکو می شود و دردها را تسکین خواهد داد. تأثیر این دارو می تواند کوتاه مدت یا بلند مدت باشد. کوتاه مدت آن از ۵ دقیقه شروع می شود و تا ۱۰ دقیقه ادامه خواهد داشت. اما بلند مدت تا ۶۰ دقیقه حس خماری با فرد خواهد بود.

با مصرف قرص ترک اعتیاد دراگون امکان بروز حساسیت در فرد بسیار بالا است. در عوارض دراگون باد بگوییم که اگر از دوز کم استفاده کنید همانند مواد مخدر کوکائین عمل می کند. یعنی فرد حس انرژی زیاد را در خود احساس می کند و بسیار برخوردی اجتماعی خواهد داشت. اما اگر از دوز زیاد استفاده شود همانند مواد مخدر هروئین عمل می کند. در این حالت این دارو با اوپیویید مغز بدن مصرف کننده هماهنگ می شود و سبب داشتن یک روحیه آرام و تسکینی برای جسم مصرف کننده خواهد بود.

با مصرف این دارو از عوارض دیگری چون موارد زیر که می تواند کوتاه مدت باشد در شخص ایجاد می شود:

خشک شدن دهان
حالت تهوع
حالت یبوست با مصرف این دارو
کم شدن وعده های غذایی
تعریق
بدن در برابر خورشید تابان از خود واکنش نشان می دهد.
خارش بدن
ضربان قلب تندتر می شود.
فشار خون بالا می رود.
حالت روان پریشی وجود دارد اما به میزان بسیار کم.
باید توجه شود این دارو با داروهای زیادی در تضاد است. هرچند خود سبب مرگ نمی شود اما با ترکیب شدن با داروهای دیگر احتمال مرگ را افزایش می دهد.همچنین این عوارض در مواد مخدر سورچی نیز دیده میشود. اگر با این ماده آشنایی ندارید می توانید در یک مقاله دیگر در مورد این ماده و  بهترین روش ترک سورچه بیشتر بخوانید.

عوارض قرص دراگون چاقی چیست ؟

دلایل مصرف قرص دراگون

قرص دراگون برای درمان چاقی می تواند عوارض زیادی داشته باشد. از جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

وابستگی جسمانی با مصرف این دارو
با مصرف قرص دراگون بدن حالتی شبیه به کشیدن تریاک را به خود می گیرد.
کم خونی
بی خوابی
اگر در مصرف این دارو زیاده روی شود به احتمال زیاد فرد دچار تشنج، کما و حتی مرگ مغزی می شود این را میتوان در قرص mdma مشاهده کرد .
باید توجه شود اگر عوارضی چون تشنج با مصرف قرص دراگون را داشتید. هرگز مصرف مجدد این دارو را ادامه ندهید. چرا که با مصرف آن احتمال مرگ را در خود افزایش خواهید داد. بروز اختلالات کبدی یکی از عوارض قرص دراگون چاقی می باشد که میتواند تاثیرات جبران ناپذیری را بر روی بدن بگذارد ، چرا که تشنج و وضعیت کبد با یکدیگر ارتباط مستقیمی دارد. با مصرف زیاد این دارو فرد به اوردوز دچار خواهد شد.

محتویات قرص دراگون

ماده اصلی و پایه قرص دراگون برگ درخت کراتوم است. در این دارو علاوه بر این گیاه از ترکیبات تسکین دهنده ای چون دیفنوکسیلات نیز استفاده می شود. استفاده از این ترکیبات در دارو، قابلیت تسکین درد برگ درخت کراتوم را افزایش می دهد.

جالب است بدانید در قرص دراگون برخی از سودجویان با بکار بردن آویشن و رزماری سعی می کنند آن را شبیه به داروی گیاهی سازند. در نهایت آنها این دارو را یک داروی کاملاً گیاهی اعلام می کنند. استفاده کنندگان به دلیل عطر و بوی رزماری و آویشن گمان می کنند این دارو گیاهی است و آن را به اشتباه همانند یک داروی بی خطر گیاهی مصرف می کنند.

مطلب مرتبط : عوارض قرص نالتروکسان چیست؟

دلایل مصرف قرص دراگون

اگر شما هم برای درمان و ترک اعتیاد از قرص دراگون استفاده می کنید باید به این نکته توجه کنید خود این دارو بجای درمان، اعتیاد آور است و سبب وابستگی جسمانی شما می شود. استفاده از این دارو علاوه بر اینکه سبب درمان شما نمی شود سبب عوارض جبران ناپذیری نیز می شود‌. حتی در برخی موارد احتمال مرگ را در شما افزایش خواهد داد.

تنها افراد کلاه بردار برای افزایش سود و منفعت خود در جهت افزایش فروش، تبلیغاتی نادرستی را انجام می دهند. آنها با افزایش ترکیبات به این دارو آن را یک داروی کاملاً گیاهی به بازار عرضه می کنند. افراد ساده لوح و اشخاصی که همیشه در پی استفاده از داروهای گیاهی هستند گمان می کنند کاملاً بی خطر است. آنها با مصرف این دارو علاوه بر ترک نکردن اعتیاد خود، خود را گرفتار بیمارهای دیگری نیز می کنند. یک شخص آگاه هیچ گاه بدون تجویز پزشک گول تبلیغات ناسالم را نخواهد خورد. برای درمان ترک اعتیاد یا درمان تسکین درد بهترین گزینه استفاده از روش های علمی است.

مطلب مرتبط : داروهای ضد افسردگی بعد از ترک اعتیاد

عوارض پس از مصرف دراگون

بیشتر داروهایی که اعتیاد آور هستند و پیامدهای را به همراه دارد. قرص دراگون نیز از این قاعده مستثنی نیست. این دارو به دلیل اعتیادی که در مصرف کننده ایجاد می کند وابستگی جسمانی را در او ایجاد می کند. به نحوی که اگر فرد تصمیم به ترک آن کند همیشه او خمار خواهد بود. خماری قرص دراگون همانند تریاک است و کاملاً مشخص و واضح میباشد.

تشنج یکی دیگر از عوارضی است که فرد با مصرف قرص دراگون به او دست می دهد که یک حالت بسیار شایع است. با مصرف بیش از حد این دارو فرد علاوه بر تشنج علائم مرگ را در خود افزایش خواهد داد. توصیه می شود اگر مجبور به مصرف آن شدید اگر فقط یک بار دچار تشنج شدید هرگز برای بار دیگر آن را مصرف نکنید. افرادی که با مشکل کبد مواجه هستند از مصرف این دارو پرهیز کنند. چرا که پس از مصرف این دارو همانند این است که فرد سم را روانه بدن خود کرده است.

مطلب مرتبط : عوارض مواد مخدر ناس بر چهره

ترک اعتیاد دراگون

هرگز خود را گرفتار قرص دراگون نکنید چرا که همانند این است خود را گرفتار مواد مخدر کرده اید. اگر به مصرف زیاد این دارو گرفتار شده اید باید بدانید ترک ناگهانی این دارو سبب درد شدید اعضای بدن، لرزش، از دست دادن تعادل بدن و اخلاق و رفتار شما به کلی به هم می ریزد. برای افراد گرفتار به این دارو بهترین کار این است برای ترک آن حتماً زیر نظر یک روانشناس در کمپ لاکچری تهران باشند. همچنین بسته به درجات اعتیاد به این دارو امکان دارد مراجعه به یک مرکز ترک اعتیاد خالی از لطف نباشد.

برای مشاوره همین حالا با مرکز ترک اعتیاد فرمانیه تماس بگیرید:

 02126100813

 02126231821

 09126896964

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست