کمیکال چیست و عوارض کمیکال کدام است؟ ( فرق کمیکال و گل )

کمیکال چیست و عوارض کمیکال کدام است؟ ( تفاوت کمیکال و گل )

احتمالاً شما هم نام ماده مخدر جدید کمیکال را شنیده اید. این ماده مخدر و تاثیری که در تغییر عملکرد ذهن دارد باعث ایجاد توهم در فرد مصرف کننده می شود به همین جهت بسیار ضروری است که در مورد این ماده مخدر و عوارض آن اطلاعات خوبی را کسب کنیم همانطور که گفته شد این ماده مخدر با تغییر عملکرد ذهن باعث وابستگی روانی می شود و به دلیل ایجاد سرخوشی پس از مصرف کنار گذاشتن آن دشوار است. بنابراین بهتر است که پیش از آنکه خود یا نزدیکانتان در دام این ماده مخدر گرفتار شوند بهتر است از عوارض آن اطلاع پیدا کنیم. در این مقاله از کمپ فرمانیه به بررسی آنکه مواد مخدر کمیکال چیست و این مواد کمیکال چه عوارضی دارد می پردازیم.

کمپ ترک اعتیاد لاکچری فرمانیه با داشتن امکانات عالی همراه با پزشکان و مشاوران حرفه ای با محیطی لاکچری در آماده کمک به مصرف کنندگان محترم می باشد.

برای مشاوره رایگان همین حالا تماس بگیرید.

02126100813

02126231821

09126896964

ماده مخدر کمیکال چیست؟

در سال 1388 دختری از اسرائیل وارد ایران شد و با خود ماده اصلی سازنده کمیکال یعنی مراسوئیت را به همراه داشت. مواد کمیکال با سبزی مریم گلی پخته و مصرف می‌شود. این ماده مانند قرص ب2 ( روش ترک قرص ب۲ را در مقالات دیگر بخوانید ) یک ماده مخدر صنعتی می باشد.

کسی قبلا کمیکال را به این نام نمی‌شناخت. در چند سال اخیر مواد مخدری به نام آپولو، کوئین و آواتا که نشانه‌ای از کانابیس ( اگر نمیدانید کانابیس چیست مقاله ی دیگری از کمپ لاکچری فرمانیه را مطالعه کنید. ) بر روی آن نبود وارد ایران شد و با بسته بندی‌های زیبا و خاص به دست مشتری می‌رسید. زمانی که دیدند مورد استقبال واقع شد مراسوئیت را وارد کردند که بعد از آن مواد کمیکال شکل گرفت. شکل ظاهری کمیکال به صورت دانه هایی ریز به رنگ قهوه ای است.

از آنجایی که مواد مخدر کمیکال از انواع مخدر روانگردان است و از خانواده AM می‌باشد آن را به نام ماریجوانای صنعتی نیز می‌شناسند. اما فرق آن با ماریجوانای طبیعی در این است که نوع طبیعی آن از گیاه شاهدانه بدست می‌آید و دارای ماده THC است که خاصیت روانگردانی دارد اما نمونه صنعتی آن به مراتب تأثیرات بسیار شدیدتری دارد و بالطبع مضرات بیشتری برای مصرف کننده به همراه دارد. اگر می‌خواهید مخدر بنزای را هم بشناسید مقاله بنزای چیست را بخوانید.

 

برای مشاوره همین حالا با مرکز ترک اعتیاد فرمانیه تماس بگیرید:

 02126100813

 02126231821

 09126896964

فرق کمیکال و گل در چیست؟

عده ای مواد مخدر کیمیکال را با گل اشتباه می گیرند. تفاوت کیمیکال با گل در این است که گل نیز گیاهی طبیعی است اما مواد مخدر کیمیکال صنعتی می باشد. در ترکیبات کمیکال ماده‌ای به نام سالویا وجود دارد که جزء قویترین داروهای روان گردان است و اثراتی همچون توهم زایی شدید، سرگیجه و اختلالات بینایی در مصرف کنندگان ایجاد می‌کند. در صورتی که در دام اعتیاد به گل افتادید برای مشاوره و پذیرش در کمپ ترک گل با متخصصان برجسته با مشاوران کمپ فرمانیه تماس بگیرید.

حتما بخوانید: سورچه چیست

مواد مخدر کمیکال بیشتر توسط چه کسانی مصرف می‌شود؟

 

مواد مخدر کمیکال بیشتر توسط چه کسانی مصرف می‌شود؟

ماده مخدر کمیکال توسط افراد در رده‌های سنی مختلف استفاده می‌شود اما متاسفانه این ماده مخدر به دلیل ارزان و در دسترس بودن در بین جوانان 18 تا 25 سال مصرف بالایی دارد. این افراد دلایل و بهانه‌های زیادی برای مصرف خود می‌آورند از جمله:

 • سرخوشی
 • احساس توانمندی
 • حس کنجکاوی
 • داشتن آرامش
 • داشتن خلق و خوی بهتر

مصرف کنندگان ماده مخدر کمیکال معمولا آن را به صورت سیگار و یا اسپری کمیکال در مهمانی‌ها و دورهمی‌های شبانه استفاده می‌کنند. مرسوم است در مهمانی‌ها و حین استفاده از این ماده مخدر موسیقی سایکدلیک پخش شود که آن هم دلیلی است که جوانان بیشتر به سمت مصرف ماده مخدر کمیکال می‌روند. تا اینجا به سوال کیمیکال چیست پاسخ دادیم در ادامه عوارض کمیکال را بررسی می‌کنیم.

 

حتما بخوانید: عوارض کتامین

 

فاز کمیکال چیست؟

افراد مختلف مقدار و مدت زمان مصرفشان با هم متفاوت است و بدن آن‌ها بسته به این دو عامل واکنش‌های متفاوتی نشان می‌دهد که به آن فاز کمیکال می‌گویند. بدیهی است که هر چه مقدار و مدت زمان مصرف بیشتر باشد عوارض آن هم بیشتر خواهد بود. در ابتدای مصرف فرد احساس سرخوشی از مصرف کمیکال دارد و ایجاد توهم از آثار مصرف مواد مخدر کمیکال است.

عوارض کمیکال کدامند؟

 

عوارض مصرف کمیکال

ماده‌ مخدر کمیکال به صورت اسپری و سیگار مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسیاری به اشتباه فکر می‌کنند که عوارض مصرف کمیکال دروغ است اما مصرف یک بار ماده مخدر کمیکال مانند مواد مخدر دیگر صنعتی موجب وابستگی و اعتیاد به آن خواهد شد و در دراز مدت تاثیرات مخربی به همراه دارد.

حتی مصرف این ماده شیمیایی جدید فرد را به کمای کوتاه مدت 10 تا 15 دقیقه‌ای می‌برد و خطر مرگ در اثر مصرف آن زیاد است. گفته شده خواب پس از مصرف کمیکال بسیار لذت‌بخش است و پس از هوشیاری فرد مصرف‌کننده دوباره به فکر تهیه و مصرف مجدد آن است. چرا که عدم مصرف می‌تواند افت فشار خون و تشنج را در فرد منجر شود.

اگر مصرف مخدر کمیکال طولانی و دائمی باشد ممکن است در بدن فرد باعث تغییرات ژنتیکی شود و تمایلات مردانه و زنانه را از فرد مصرف‌کننده بگیرد و یکی از عوارض کمیکال در مردان یکه این ماده مخدر را مصرف می‌کنند آن است که هیچ گاه بچه‌دار نمی‌شوند.

کانابینوئیدهای سنتی خطر اوردوز و مرگ را به دنبال ندارند اما کمیکال یا هر ماده مخدر صنعتی دست ساز می‌توانند خطر مرگ را برای فرد داشته باشند. از مواد مخدر پر خطر دستمال می باشد اگر نمی دانید ماده مخدر کاغذ چیست به مقاله ی دیگر کمپ فرمانیه مراجعه کنید.

 

حتما بخوانید: mdma چیست 

 

دیگر عوارض مصرف کمیکال

 • سرگیجه
 • حالت تهوع
 • توهم دیداری و شنیداری
 • سفر در مکان و زمان
 • احساس سرخوشی
 • خنده‌های زیاد
 • زندگی را آرام دیدن
 • شل شدن اعضا بدن
 • خواب‌های کوتاه و بریده‌ بریده
 • عدم تعادل در صحبت و رفتار فیزیکی
 • صحبت‌های نا به‌ جا
 • افزایش فشار خون
 • کاهش قدرت حافظه
 • اختلال در به خاطر آوردن خاطرات و وقایع
 • کاهش قدرت عکس‌العمل افراد
 • اختلالات روانی و گیجی را میتوان در عوارض قرص بنزودیازپین نیز مشاهده کرد.
 • انزوا
 • عدم مسئولیت‌پذیری
 • کاهش روابط اجتماعی

ایا کمیکال کشنده است؟

به دلیل آنکه کمیکال یک ماده توهم زا می باشد مصرف آن خطرناک است اگر فردی که از کمیکال استفاده کرده در کنار افراد دیگری باشد ممکن است به دلیل توهم ناشی از مواد کمیکال حوادث ناگواری را رقم بزنند و جان خود و افراد دیگررا به خطر بیاندازد. مصرف ماده مخدر کمیکال با تغییر عملکرد ذهن موجب ایجاد سردرد و سرگیجه شده و در دوزهای بالاتر  بیهوشی و کما را به وجود می آورد. اگر فرد مبتلا به بیماریهای روانی از مواد مخدر کمیکال استفاده کند بیماری او تشدید خواهد شد.

در این مقاله سعی کردیم شما را با ماده مخدر کمیکال و عوارض مصرف کمیکال که مصرف آن که بر بدن فرد می‌گذارد آشنا کنیم. حال سوال این است که اگر فردی به کمیکال اعتیاد پیدا کرد راه رهایی و ترک کمیکال کدام است؟ در مقاله دیگری به این پرسش مهم خواهیم پرداخت.

جهت مشاوره با کارشناسان ما در کمپ درمان اعتیاد خصوصی فرمانیه و با شماره 09126896964 تماس حاصل نمایید.

برای مشاوره همین حالا با مرکز ترک اعتیاد فرمانیه تماس بگیرید:

 02126100813

 02126231821

 09126896964

 


9 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • تروخدا سمت هرچیزی تو دنیا برید سمت کیمیکال نرید ۲ساله میکشم ۱سال کلا کشیدم بعدش پام به کمپ باز شد تو ۱ سال ۹ بارم کمپ رفتم پیشترین پاکیم ۱۳روز بود بدم میاد ازش اما نمیدونم چه کرمیه به اسمش اعتیاد دارم انگار کاری کرده تو ۱۷ سالگی ۹ بار کمپ رفتم ۱۰ روز پیش پوکوx5 pro خریدم ۲ روز پیش ازم گرفتن نتونستم کاری کنم واقعا فلج میشی ولی الان که خودم این حرفو میزنم حتا ۱درصدم مهم نیست فقط به این فکر میکنم فردا برم بکشم ۳تا گوشی ازم دزدین هیچ ابروم رفته پسره منو کتک زده بود جلو مادرم من یادم نمیومد فیلم گرفته بودن ازم یادم نمیومد جون هرکیو دوست داری نکش کیمیکال البته به مرگ خواهرتم قسم بخوری بازم نمیتونی یادت میره قسمت قولت

  پاسخ
 • مسعود نیک ابدی
  21 فروردین 1403 21:12

  از دولت و مسئولین که در فکر جوانان این کشورند عاجزانه تمنا میکنم فکری برای ریشه کن کردن این ماده مخدر بشدت خطرناک بکنند طوری چند بار افراد جوان را دیدم طوری بیهوش افتاده بودند که فکر میکردی سنکوپ کردن اگر به این روال مصرفش عادی بشه چیزهای صنعتی جدیدی برای نابودی نسل جوان در راه خواهیم داشت من ایثارگر جانباز جنگ عراقم سالها برای حفظ نام ایران جنگیدم بخاطر نظامی بودنم با ۶۵ سال از کمترین حق وحقوق حتی بیمه درمان محرومیم برای ندیدن زجر مردم مشکلات معیشت جامعه از خدا طلب مرگ میکنم خدا ایران ایران را نجات بده از فقر و نداری اجاره نشینی بیکاری نسل جوان کشورمان ایران

  پاسخ
 • معتاد شیشه ای بن بست زده
  24 دی 1402 21:09

  منم یه پک پیدا کردم زدم تو سیگار واسه نیم سات فلج افتاده بودم خرپشته. خیلی نافرمه بسازین، بسازین تا بزنیم زودتر خلاص شیم ازین داذ مکافاتی که بش میگین زندگی.

  پاسخ
 • آیدین
  9 دی 1402 19:25

  سلام من گل زیاد میکشم یه روز از یکی یه رول گرفتم بهم گفت گله ولی خیلی قوی منم کشیدم شب اول فقط توهم زده بودم و خیلی بالا بودم اما وقتی شب دوم کشیدم بشدت حالم بد شد سه بار بالا آوردم سرگیجه شدید داشتم تمام بدنم سر و بی حس شده بود مغزم قفل کامل بود و به مدت سه ساعت من شدید بالا بودم و همه این علائم هارو داشتم هنوز هم نفهمیدم چی کشیدم آیا کمیکال بود؟ پس چرا شب اول اثر خاصی بهم نکرد

  پاسخ
 • کمپ و قطع‌های ناگهانی سیستم اعصاب مرکزی را دچار شوک شدید می‌کنند و می‌توانند عوارض مخربی داشته باشند.
  شخصاً روش درمان تدریجی را توصیه می‌کنم.

  پاسخ
  • ابراهیم
   19 بهمن 1402 17:15

   درود بر شما منظور شما سندروم ترک میباشد ولی از آنجایی که در اکثر موارد در کشور ما دارو دست بیمار میباشد و در بازار نیز وجود دارد باعث می‌شود مصرف فرد بیشتر به اضافه اینکه به دارو نیز وابسته خواهد شد متاسفانه

   پاسخ
 • لطفا و خواهشا اگر اعتیاد پیدا کردین برین کمپ ترک کنید به یکی از عزیزانتون بگین کمکتون کنن

  پاسخ
 • چگونه می تونم مواد مخدر کمیکال را ترک کنم؟ سالهاست اتفاقی به این ماده مبتلا شدم

  پاسخ
  • ابراهیم
   19 بهمن 1402 17:11

   درود بر شما داداش زودتر به یکی از مراکز ترک اعتیاد (کمپ) بروید تا دیر نشده. چون فقط مصرفش نیست به زودی اثرات مخربی روی ذهن میزاره که شاید قابل درمان نباشه

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست