ترک تریاک بدون درد و خماری ( ترک تریاک چند روز طول میکشد؟ )

ترک تریاک چند روز طول میکشد؟ ( خماری تریاک چند روز است؟ )

شاید جزء افرادی باشید که ماده مخدر تریاک مصرف می‌کند و حالا تصمیم قطعی برای ترک گرفته‌اید که سوالاتی در ذهن شما به وجود می آید که ترک تریاک چند روز طول میکشد؟ درد ترک اعتیاد چند روز است ؟ شاید هم فردی را در اطرافیان خود دارید که تصمیم دارد برای همیشه مصرف تریاک را کنار بگذارد و می‌پرسیدسریع ترین راه ترک تریاک برای کمک به او چیست؟ با ما در این مقاله از کمپ فرمانیه همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را در مورد ترک این ماده اعتیاد آور بدست آورید.

کمپ لاکچری فرمانیه با داشتن مشاورانی حرفه ای در کنار شماس.

برای مشاوره رایگان همین حالا تماس بگیرید.

 02126100813

 02126231821

 09126896964

ترک تریاک چند روز طول می کشد؟

ترک تریاک چند روز طول میکشد؟

در ابتدا باید بدانید نمی‌توان مدت زمان مشخصی را تعیین کرد چرا که این موضوع به وضعیت هر فرد بستگی دارد. اینکه ترک تریاک چند روز طول میکشد به عوامل متعددی بستگی دارد. پزشک حاضر در کمپ ترک اعتیاد در تهران با پرسش سوالاتی همچون چه مدت زمان تریاک مصرف کرده است؟ نحوه مصرف چگونه بوده؟ مقدار مصرف در روز به چه میزان بوده است؟ وضعیت جسمانی بیمار، وزن و سن بیمار و اینکه آیا مبتلا به بیماری دیگری می‌باشد یا خیر؟ می‌تواند برای هر شخص مدت زمان مناسبی را برای ترک تعیین نماید. در واقع پزشک با توجه به اطلاعاتی که از بیمار بدست می آورد مناسب ترین روش جهت ترک را به وی پیشنهاد می‌دهد تا بیمار بتواند با کمترین عوارض دوران ترک را طی کند.
تمام کسانی که تصمیم قطعی برای ترک گرفته‌اند می‌خواهند در سریع ترین زمان این کار را انجام دهند و سوال اکثریت این افراد این است که درد ترک اعتیاد چند روز است ؟ اما این افراد باید بدانند برای اینکه بتوانند به صورت قطعی تریاک را ترک کنند و احتمال لغزش آن ها به صفر برسد باید طبق نظر پزشک و مدت زمانی که او براساس عواملی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم اقدام به ترک کنند تا درمان اعتیاد طبق جدول ترک تدریجی تریاک اصولی انجام شود و بتوانند به زندگی عاری از اعتیاد بازگردند.

یکی از بهترین روش های درمان مراجعه به مرکز ترک اعتیاد است.
البته عامل مهم دیگری که در مدت زمان آن موثر است روش ترک آن است که در ادامه به بررسی روش ها می پردازیم.

اگر قصد ترک در منزل را دارید این مطلب را بخوانید : ترک اعتیاد درخانه چند روز طول می کشد؟

برای مشاوره همین حالا با مرکز ترک اعتیاد فرمانیه تماس بگیرید:

 02126100813

 02126231821

 09126896964

 

روش های ترک تریاک

قدم اول، اراده کردن برای قطع مصرف ماده مخدر است. بعد از آن روش‌های انتخابی برای ترک مهم‌ترین نقش را ایفا می‌کند. زیرا با انتخاب روش‌های درست شما می‌توانید بدون بازگشت و موفقیت آمیز را تریاک را کنار بگذارید. رایج‌ترین شیوه ترک به دو روش زیر است که هر کدام مدت زمان مخصوص به خودشان را دارند.

مطلب مرتبط : هروئین چیست ؟

ترک تدریجی تریاک

اولین مرحله، سم‌زدایی نام دارد که حدود 15 روز طول می‌کشد. در این روش فرد با کمک متخصصان در طی یک روند مشخص علاوه بر کاهش تدریجی ماده مخدر از روش‌هایی مانند روان درمانی هم استفاده می‌کند. روش تدریجی یکی از اصولی‌ترین روش‌هایی است که در طی یک فرآیند مرحله به مرحله به بیمار کمک می‌شود تا بتواند وابستگی روحی و جسمی‌اش به ماده مخدر را از بین ببرد. طی این زمان اثرات این ماده از جسم فرد برطرف می‌شود. در روزهای ابتدایی قطع مصرف، افراد ممکن است دچار علائم ترک شوند که بسیار دردناک است و باعث ایجاد علائمی مانند عرق سرد، تپش قلب، اسهال، دل پيچه، استفراغ، درد عضلانی، بی‌خوابی، بی‌اشتهایی، اضطراب، تندخویی و بی‌قراری می‌شود.
بسیاری از معتادان در این مرحله ممکن است ترک را رها کنند. اما باید توجه داشت كه علائم خماری موقتی است و پس از مدتی از بين می‌روند. این مرحله با وجود سختی‌های خود، ابتدای مسیر ترک است و در ادامه خانواده فرد باید به کمک او بیایند تا مهم‌ترین بخش، که همان رفع وابستگی روانی است رخ دهد.
در ضمن مدت زمان لازم برای ترک کامل و اطمینان از عدم بازگشت فرد با توجه ویژگی‌های جسمانی و میزان دوز مصرفی، می‌تواند از ۵ ماه تا ۱ سال متفاوت باشد.

همه ی اطلاعات مورد نیاز در مورد ماده ی مخدر کانابیس را در مقاله ی دیگری از کمپ فرمانیه مطالعه کنید.

 روش سنتی، سریع ترین راه ترک تریاک و خطرناکترین

سریع ترین راه ترک تریاک همان روش قدیمی یا اصطلاحا ترک یابویینام دارد، که در این روش احتمال بازگشت بیمار به مصرف دوباره تریاک بسیار بالاست. عمدتا افراد مبتلا به مصرف تریاک حداقل یک بار این روش را امتحان کرده و با شکست مواجه شده‌اند. در روش سنتی ترک، بدن برای ترمیم و سازگاری خود با فقدان تریاک به زمان زیادی نیاز دارد.
بطور کلی این روش اصولی نیست و به دلیل شوک ناگهانی که به بدن ایجاد می‌کند نه تنها فرآیند خماری و سم زدایی را دشوارتر می‌کند بلکه باعث از دست دادن انگیزه بیمار نیز می‌شود. در نظر داشته باشید که به طور طبیعی مدت زمان دفع تریاک از بدن به تنهایی ۱۲ روز طول می‌کشد.

ترک تریاک با متادون چند روز طول میکشد؟

یکی از رایج‌ترین راه های ترک تریاک، استفاده از قرص متادون است؛ اما آیا واقعا ترک تریاک با متادون امکان پذیر است؟ عمدتا استفاده از متادون برای مخدرهای افیونی مانند هروئین و تریاک کاربرد داشته و میل به مصرف را کمتر می‌کند. اما همان طور که قبلا در مقاله ترک متادون گفته شد متادون خود یک ماده اعتیادآور است و استفاده خودسرانه آن به تنهایی برای درمان وابستگی به تریاک به هیچ عنوان منطقی و عملی نیست چرا که در بسیاری از موارد فرد پس از درمان به جای تریاک به متادون اعتیاد پیدا خواهد کرد و در بهترین حالت با نظارت پزشک متخصص، صرفا وابستگی جسمانی فرد با این دارو کنترل خواهد شد اما وابستگی روانی به مصرف تریاک را باید با روش‌های پزشکی دیگر درمان کرد.
در نظر داشته باشید که مصرف خودسرانه این دارو و یا قطع مصرف آن بدون نظارت متخصص به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود و می‌تواند عوارض بسیار خطرناکی را برای بیمار به همراه داشته باشد.

ترک تریاک با بی دو چند روز طول می کشد ؟

گاهی اوقات افرادی که تصمیم به ترک می گیرند فکر می کنند با مصرف قرص های b2 می توانند به راحتی اینکار را انجام دهند. این تفکر بسیار اشتباه می باشد. قدرت قرص بی2 ( ترک قرص ب2چند روز طول میکشد )بسیار بالاست و هیچ کمکی نمی کند فقط  نوع ماده ی مخدر مصرفی آنها عوض می شود. مدت زمان ماندگاری تریاک در بدن را در محتوای دیگری از کمپ فرمانیه مطالعه کنید.

ترک تریاک با اسپند

ترک تریاک با اسپند

یکی از روش‌هایی که برای ترک معرفی می‌کنند، استفاده از دود اسپند یا خوردن دانه‌های آن است که این روش از نظر پزشکی مورد تایید نیست و تضمینی هم وجود ندارد که به کمک این روش مصرف کننده موفق به کنار گذاشتن تریاک شود.
شخص هنگام ترک اعتیاد با اسپند دچار علائم ترک می‌شود ولی به دلیل این که متخصصی پیش او وجود ندارد، دچار لغزش در ترک اعتیاد شده و مجدد به مصرف تریاک روی می‌آورد و یا در صورت عدم مصرف دوباره، علائم آن می‌تواند عوارض خطرناکی را برای بیمار داشته باشد.

مطلب مرتبط: عوارض ماشروم

علائم ترک تریاک

عوارض ترک تریاک علاوه بر این که باعث دردهای جسمانی زیادی در فرد می‌شود از لحاظ روانی هم مشکلاتی را برای فرد ایجاد می‌کند و گاها باعث بروز فشارهای عصبی می‌شود. علائم بعد از قطع مصرف در افراد بروز می‌کند عبارتند از:

 • لرزش بدن
 • تعریق زیاد
 • احساس بی قراری
 • احساس بی حالی
 • دردهای عضلانی
 • حملات هیجانی
 • تغییر در خلق و خو و پرخاشگری
 • بی‌حوصلگی

علائم ترک تریاک

عوارض ترک تریاک چند روز است ، سوالی است که برای بیشتر افراد پیش می آید در اکثر موارد علائم ترک تریاک برای بیمار غیرقابل تحمل است و لازم است برای کنترل این علائم به متخصصان مراجعه نمایید. در این مراکز روانپزشکانی حضور دارند که به کنترل درد و عوارض ناشی از قطع مصرف تریاک کمک می‌کنند.

مطلب مرتبط: قرص ب 2 مرفین دارد

خماری تریاک چند روز است ؟

زمانی که فرد مصرف کننده تریاک در یک بازه زمانی کوتاه میزان موادی که به صورت روزانه مصرف می‌کرد را قطع کند و مواد به بدن او نرسد و یا میزان مواد مصرفی خود را کم کند علائم خماری تریاک در فرد ظاهر می‌شود.
مصرف همه مواد مخدر از جمله تریاک علائمی دارد که البته علائم برحسب نوع ماده مصرفی متفاوت است. به دلیل این که مصرف مواد مخدر در فرد نهادینه شده است عدم دسترسی به تریاک عوارض و علائمی را در پی خواهد داشت. البته علائم خماری تریاک قابل کنترل می‌باشد.
علائم خماری تریاک شامل موارد زیر می‌شود:
ترک و خماری تریاک هم علائم ذهنی دارد و هم علائم جسمی اما علائم جسمانی زودتر بروز می‌کند. اولین علائم در چهره و ظاهر فرد نمایان می‌شود. همین طور بر روی خصوصیات رفتاری فرد تاثیر می‌گذارد.

 • سیاهی لب و دندان‌ها
 • تنگ شدن مردمک چشم
 • تغییر در رنگ طبیعی پوست
 • خشکی در دهان
 • ایجاد یبوست
 • لرز
 • درد عضلانی

درد خماری تریاک چند روز است؟

بسیاری از افراد نگران عوارض بعد از ترک هستند و برای مشاوره می پرسند دوره خماری تریاک چند روز است ؟ یا دوره سم زدایی تریاک چند روز طول می کشد؟  برای درمان اعتیاد به تریاک باید مرفین که ماده اصلی تشکیل دهنده تریاک است از بدن فرد مصرف کننده دفع شود. به طور معمول دفع مرفین از بدن 12 روز به طول می‌انجامد. در عین حال خیلی از افراد غیر متخصص روش هایی مانند ترک تریاک بدون درد و خماری را به افراد پیشنهاد میدهند که روش با استفاده از داروی ترک اعتیاد بدون درد و خماری غیر اصولی و غیر ممکن است زیرا به سلامت جسمانی فرد آسیب میرساند ، به این ترتیب درمان خماری تریاک و مدت زمان سم زدایی تریاک از بدن 12 روز است و توصیه میکنیم که برای ترک تریاک از روش تدریجی و سالم بهره ببرید. در این دوران باید از تغذیه مناسبی استفاده نمایید در مقاله برای ترک تریاک چه بخوریم درد نکشیم به طور کامل به شرح این موضوع پرداخته ایم

 

شیره تریاک چیست؟ در مقاله ی دیگری در این باره بخوانید.

 

عوارض ترک تریاک چند روز است؟

فردی که تریاک را ترک می‌کند در روز اول ترک تریاک بعد از قطع مصرف دچار عوارضی مانند بیقراری، بی‌خوابی، تعرق شدید، دردهای عضلانی و اضطراب می‌شود اما در روز دوم و سوم و حتی چهارم عوارض ترک تریاک به صورت دل درد، حالت تهوع و استفراغ، گشاد شدن مردمک‌ها، بالا رفتن فشار خون و تپش قلب در فرد بروز پیدا می‌کند. البته درمان بی حالی بعد از ترک با روش هایی ممکن است.
اما بعد از قطع عوارض تریاک ممکن است فرد در برابر محرک‌هایی که باعث ولع مصرف می‌شود، وسوسه شود و حتی میل شدید به مصرف مشتقات تریاک می‌تواند هفته‌ها، ماه‌ها یا حتی سال‌ها ادامه پیدا کند.

مطلب مرتبط: عوارض کشیدن تریاک

بهترین روش ترک تریاک چیست؟

بهترین روش ترک اعتیاد به تریاک چیست؟

اگر به دنبال سریعترین راه ترک تریاک هستید باید بدانید تنها راه ترک یابویی و یک باره با روش های سنتی مانند به تخت بستن است که بسیار سریع اما خطرناک می باشد. اکثر راه ها بیشتر به جنبه فیزیکی فرد مصرف کننده می‌پردازند یعنی از لحاظ علمی سعی می کنند به مرور عادت فرد به ورود حجم زیاد Opioid را از بین ببرند. اما این پایان ماجرا نیست. از نظر کمپ فرمانیه ترک جنبه دیگری نیز دارد. فرد مصرف کننده باید در محیطی قرار بگیرد تا آموزش های ذهنی و روانی ببیند و نسبت به اعتیاد و نقطه مقابل آن آگاهی پیدا بکند.

در مجموعه سم زدایی فرمانیه برای هر معتادی که قصد ترک مصرف دارد برنامه ویژه ای در نظر می گیریم. ابتدا به آن ها کمک می‌کنیم مرحله فیزیکی ترک تریاک بدون درد و خماری را به راحتی پشت سر بگذارند. بعد از آن از طریق گفتگوهای صمیمانه فرد با مشاورین متخصص کمپ و همچنین کلاس‌های گروهی کمک می‌شود تا فرد از لحاظ ذهنی و روانی کاملا آماده ورود به اجتماع و از سرگیری زندگی عاری مصرف مواد مخدر شود. به همین دلیل مناسب ترین مکان برای درمان اعتیاد کمپ می باشد و به شدت با ترک تریاک در منزل مخالف هستیم.

جدول ترک تدریجی تریاک در کمپ

تمام مواردی که در بالا ذکر شد از روش های قطعی ترک مخدر تریاک به حساب نمی‌آید و بعضی از آن‌ها غیر اصولی بود. اما روش تدریجی ترک تریاک که از همه بهتر و اصولی تر بود به تنهایی و در خانه امکان پذیر نیست. برای گذراندن مراحل پاکسازی همیشه باید زیر نظر متخصص و تحت یک برنامه مدون پیش رفت تا ترک بدون بازگشت باشد. همچنین شخص باید انگیزه لازم را برای درمان اعتیاد خود داشته باشد که به تنهایی نمی‌تواند این انگیزه را در خود ایجاد کند و وجود یک همراه مثل مشاور و متخصص در کنارش کاملا حس می‌شود.
کمپ به صورت تخصصی، علمی و اصولی، برای جلوگیری از بی‌خوابی ترک، کنترل درد خماری تریاک، جلوگیری از بازگشت مجدد به مصرف و… با ارائه راهکارهای نوین امکان پذیر است. سیر درمان در کمپ فرمانیه با روش های اصولی انجام می‌گیرد و دارای متخصصین مجرب در این امر است که شما می‌توانید با شماره 09106886964 تماس بگیرید و با صحبت با مشاورین ما اطلاعات کافی را کسب کنید.

برای مشاوره همین حالا با مرکز ترک اعتیاد فرمانیه تماس بگیرید:

 02126100813

 02126231821

 09126896964

 


9 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • عبدالله هوت
  1 آبان 1402 12:28

  سلام برادر عزیز مگ میشه یعنی آدم میتونه با کم کردنش ترک کرد

  پاسخ
 • امیر ابراهیمی
  19 فروردین 1402 19:32

  سلام
  خسته نباشین من الان ۱۲روزه از مصرفم میگذره ولی هنوز درد دارم چند روز دیگه ادامه داره این دردا
  ممنون که جواب میدین

  پاسخ
  • دکتر سعید جلیلی نیکو
   16 اردیبهشت 1402 15:27

   سلام دوست عزیز
   خب در هر فردی تاثیر مواد متفاوت هستش و امکان داره اون احساس رضایت و سرخوشی رو نداشته باشید ممکنه تا 10 روز همچنان درد فیزیکی و روانی داشته باشید ولی در نهایت بعد از 1 تا 2 ماه بدن فرد به مواد عادت میکنه

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر همسرم ۱۰روزه ک ترک مصرف کرده امروز ک روز دهم هست خیلی دردشدیدی داره.میخوام بدونم باچه روش هایی میشه دردشو کنترل کرد و اینکه تا چندروزدیگ این دردا ادامه داره و بدنش پاک میشه؟؟
  ممنون

  پاسخ
 • روز اول ترک تریاک چقدر درد داره؟

  پاسخ
  • دکتر سعید جلیلی نیکو
   1 آذر 1401 13:44

   درود بر شما بستگی به شیوه ترک داره در ترک یابویی به شدت درد بدن و خماری بالاست ه در کمپ ها با تجویز دارو و قرص با تشخیص پزشک سعی می شود تا حدوی این درد را کاهش داد

   پاسخ
   • باسلام دوستان عزیز معتاد اصلا نترسید فقط اراده به ترک کنید ودر یه دوره ۲۰روزه شروع به ترک کنید وهر روز از روز قبل به مقدار کمی از مصرفتون کم کنید من روزی ۴گرم شیره میزدم تو یک دوره۴۵روزه رسوندمش به روزی یک چهارم گرم ودر اونقطه کلا قطعش کردم هیچگونه عوارضی هم نداشتم شکر خدا الانم خداوند وشاکرم که خلاص شدم

    پاسخ
    • درود برهمه پاکان کشور.بنده 2هفتس شیره رو ترک کردم با کمک و عنایت خدای مهربونم ک کمک بزرگی بم کرد ک بتونم این مریضی عوضی رو بذارم کنار جز تباهی ضررمالی،روحی،جسمی،و غیره چیزی برام نداش خدایا ب همه اونای ک تواین موادلعنتی گیرکردن ی انرژی درونی و انگیزه قوی بده تا بتونن بذارنش کنار خدایا بابت همه چیت شکر
     بله دوستان بعداز ترک حتما روزی ی لیوان شیربخورید،موز،آب فراوان روزی 4لیوان،ماهی تازه،گوشت تازه تخم مرغ زینک،کلسیم،روی،آهن ویتامینd3وcو b
     امروزجمعه 10آذر1402

     پاسخ
 • ابوالقاسم
  25 خرداد 1401 13:19

  چند روز طول می کشد تا تریاک از بدن خارج شود و بدن پاک شود؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست