ترک اعتیاد و رابطه زناشویی (آیا زود انزالی بعد از ترک از بین میرود؟)

مشکلات جنسی اعتیاد + راهکارها و درمان پس از ترک اعتیاد

چه مشکلات جنسی پس از ترک اعتیاد ایجاد می‌شود؟ آیا اعتیاد باعث زودانزالی می شود؟ در مورد تأثیر مواد مخدر بر عملکرد جنسی چه می‌دانید؟ درباره ترک اعتیاد و رابطه زناشویی اطلاعاتی دارید؟ آیا زود انزالی بعد از ترک از بین میرود ؟ اینها سوالاتیست که باید قبل از شروع به مصرف مواد مخدر پاسخش را بدانید تا با انگیزه افزایش میل جنسی وارد دام اعتیاد نشوید. از سوی دیگر عدم وجود آموزش صحیح در مورد روابط جنسی باعث می­شود بسیاری از زوج­‌ها همین اطلاعات ساده را نداشته باشند و باعث از هم پاشیدگی زندگیشان شود و همچنین کسانی‌که اقدام به ترک نمودند از مشکلات بعد از آن بی‌اطلاع باشند و خود را به طور کامل آماده ترک اعتیادشان نکرده باشند.

اعتیاد به موادمخدر می­‌تواند منجر به مشکلات فراوانی در یک فرد شود. بیشتر افرادی که مواد مخدر استفاده می­‌کنند معمولا کنترل جنبه­‌های دیگر زندگی خود را از دست می‌­دهند و ممکن است اقدام به انجام کارهایی کنند که در حالت عادی انجام نمی‌دهند. اعتیاد، می­‌تواند روابط جنسی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. مواد مخدر قابلیت استفاده بدن از کلسترول را محدود می­‌کند. کلسترول متشکل از واحدهای ساختاری هورمون­‌هایی نظیر استروژن، تستوسترون و سایر هورمون‌­های جنسی است. بدون شک مواد مخدر در تولید چنین هورمون­‌هایی مداخله ایجاد می‌کنند. موادمخدر علاوه­ بر تاثیر مستقیمی که روی هورمون‌های جنسی و اندام‌های بدن دارد ممکن است روابط جنسی و زناشویی را نیز تحت تاثیر قرار دهد. به علاوه، در ایران نیز یک باور غلطی وجود دارد و آن اینکه مصرف مواد مخدر برای افزایش توانایی و تمایلات جنسی و درمان زود انزالی بسیار خوب است.

کمپ ترک اعتیاد لاکچری فرمانیه با داشتن مشاورانی حرفه ای در کنار شماس.

برای مشاوره رایگان همین حالا تماس بگیرید.

02126100813

02126231821

09126896964

تأثیرات مصرف مواد مخدر بر عملکرد جنسی

واقعیت این است که اگر از هر نوع مواد اعتیادآور مانند آرام بخش‌ها، مواد محرک و مواد توهم‌زا استفاده شود، عملکرد جنسی مختل خواهد شد. تاثیر مصرف مواد مخدر بر رابطه جنسی و زناشویی را می‌توان به طور کلی از دو نظر تاثیر جسمی و روانی مورد بررسی قرار داد.

مطلب مرتبط : مواد مخدر چسب چیست ؟در مقاله به طور مفصل بررسی شده پیشنهاد میشود آنرا مطالعه کنید .

تأثیر جسمی مواد مخدر بر عملکرد جنسی

برخی از افراد بر این باورند که مصرف مواد مخدر دردهای جسمی آنان را کاهش می‌دهد و این سبب بالا رفتن عملکرد آنان در زمان برقراری رابطه جنسی می‌شود. این در حالی است که مصرف این مواد به هر بهانه‌ای بر روی مسائل جنسی آن‌ها تأثیر سوء خواهد گذاشت. اتفاقی که بعد از مصرف مواد مخدری که خاصیت آرام‌بخشی دارند می‌افتد، این است که حساسیت بدن فرد بعد از مصرف کم می‌شود. در نتیجه حساسیت در ناحیه تناسلی نیز کم شده و همین امر مشکل افرادی که دچار زود انزالی یا انزال زودرس هستند را حل می‌کند.

در نگاه اول مشکل این افراد با مصرف مواد مخدری نظیر تریاک حل می‌شود و زمان رابطه جنسی افزایش می‌یابد. ولی به مرور زمان بدن نسبت به ماده مصرفی تحمل پیدا می‌کند. به این معنا که دیگر همان میزان مصرف تأثیرات دلخواه را برای فرد به وجود نخواهد آورد. به همین خاطر برای اینکه فرد بتواند دوباره همان حالت‌ها را تجربه نماید مجبور می‌شود میزان ماده مخدر بیشتری را مصرف کند و یا تعداد دفعات مصرف خود را افزایش دهد. علاوه بر این در پی مصرف مواد مخدر اثرات سوء مواد بر عملکرد جنسی نمایان خواهد شد. در این مرحله بسیاری از افراد دچار بی‌میلی جنسی می‌شوند و دیگر تمایلی به برقراری رابطه ندارند.

مطلب مرتبط : قرص m چیست ؟

تأثیر روانی مواد مخدر بر عملکرد جنسی

بعد روانی مشکلات ناشی از مصرف مواد مخدر در خلق و خو و مسائل رفتاری و ارتباطی بروز پیدا می‌کند. به این صورت که در ابتدا، مصرف ماده مخدر سبب افزایش اعتماد به نفس فرد شده و این تصور را در او ایجاد می‌کند که عملکرد فوق‌العاده‌ای در رابطه جنسی دارد، ولی در دراز مدت همین مواد منجر به بی‌میلی و انواع ناتوانی جنسی می‌شود.

همچنین برخی مواد نظیر مواد محرک می‌توانند میل جنسی را به میزان غیر نرمالی افزایش دهند تا حدی که فرد دچار بیش فعالی جنسی شود. این مشکل خود منجر به رفتارهای بسیار مخربی خواهد شد.

 

عوارض ناس بر رابطه زناشویی چیست؟ در مقالات دیگر ما در این باره بخوانید.

 

انواع مواد مخدر و تاثیر آن‌ها بر عملکرد جنسی

انواع مواد مخدر و تاثیر آن‌ها بر عملکرد جنسی

در اکثر موارد پس از یک دوره طولانی مصرف مواد نه تنها روابط جنسی جنبه لذت‌بخش خود را حفظ نمی‌کند؛ بلکه نوعی بی‌میلی جنسی یا اصطلاحا پژمردگی جنسی ایجاد می‌شود. این عارضه به ویژه پس از مصرف طولانی‌مدت ترامادول، تریاک و ماده مخدر شیشه (آیا می دانید اعتیاد به شیشه چه علائمی دارد ؟) مشاهده می‌شود. در این حالت به خاطر خاصیت شدید آرام‌بخشی مواد مخدر و خاصیت تحریک بیش از اندازه مواد محرک سیستم عصبی تحریک جنسی تضعیف شده و برای میل جنسی نوعی خاموشی و یاس اتفاق می‌افتد. اکثر مصرف‌کنندگان مواد در این مرحله و زمانی که دیگر مصرف دوز بالاتر تاثیر خود را از دست می‌دهد به فکر درمان مشکل جنسی خود می‌افتند.

مطلب مرتبط : ترک آلپرازولام را اینجا بخوانید .

اختلال جنسی ناشی از مصرف الکل

اختلال جنسی ناشی از مصرف الکل

مصرف الکل با مقدار کم باعث برانگیختگی میل جنسی می‌شود که احتمال برقراری رابطه جنسی را افزایش می‌دهد. زنان غالبا تحت تاثیر الکل احساس جذابیت و اعتماد به نفس بیشتری می‌کنند. مردان نیز همین حس مشابه را تجربه می‌کنند، میل جنسی‌شان افزایش می‌یابد. اما باید بدانید که زیاده‌روی در مصرف الکل، مست شدن یا دائم‌الخمر بودن این اثرات مثبت را به دنبال ندارد. مشکلات جنسی ناشی از مصرف الکل شایع و شناخته شده است. اکثر مردان در حالت مستی نوعی ناتوانی موقت را تجربه می‌کنند که چون حالت برانگیختگی نمی‌رسند یا نمی‌توانند حالت نعوظ را حفظ کنند و به حالت زود انزال می‌رسند، باعث ناراحتی همسرشان می‌شود. زنان نیز پس از افراط در مصرف الکل نمی‌توانند به ارگاسم (حد نهایت ارضای جنسی) برسند و برای تحریک شدن و حفظ میل جنسی به مشکل برمی‌خورند.

الکل گاهی خاطراتی را درباره‌ی دعواها و مشکلات فردی یادآوری می‌کند. اگر فرد دچار اضطراب یا افسردگی بعد از ترک اعتیاد باشد، این ناراحتی‌ها بر عملکرد جنسی نیز اثر می‌گذارد. بسیاری از بیماران برای رفع مشکلات فردی و روحی خود به مصرف الکل یا مواد مخدر روی می‌آورند، اما واقعیت این است که مشکلات حتی در حالت مستی یا نشئگی نیز به قوت خود باقی می‌ماند. مصرف الکل در درازمدت بر انگیزه‌های جنسی فرد اثر می‌گذارد و به ناتوانی جنسی و مشکلات جنسی دیگر دامن می‌زند. این مشکلات گاهی اوقات غیرقابل درمان یا برگشت‌ناپذیر هستند. اگر دچار اعتیاد به الکل شده اید کمپ ترک اعتیاد به الکل فرمانیه با وجود متخصصان می تواند در امر ترک شما را یاری دهد.

اختلال جنسی ناشی از مصرف ماری جوانا (ماده مخدر گل)

ماری جوانا در کوتاه مدت میل جنسی را افزایش می‌دهد اما تحقیقات نشان داده است که مصرف آن در طولانی مدت می‌تواند سبب ناباروری در زنان و عقیم شدن مردان شود. کانابینویید که همان ماده اصلی تشکیل دهنده در گل (عوارض ترک گل ) است باعث کاهش هورمون‌های مردانه یا تستوسترون در مردان شده و میل جنسی آنان را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

در زنان نیز مصرف طولانی مدت این ماده منجر به نامنظم شدن سیکل قاعدگی و عادات ماهانه می‌شود. از طرف دیگر مصرف ماده مخدر گل، بی‌انگیزگی و بی‌ارادگی در تمامی ابعاد زندگی را ایجاد می‌کند. به شکلی که انگار هیچ‌چیزی برای فرد مهم نیست. مصرف ماده مخدر گل در دراز مدت سبب می‌شود که شخص معتاد دیگر از هیچ چیز لذت نبرد حتی از برقراری رابطه جنسی که همین امر باعث سرد مزاجی و ایجاد اختلالات جنسی و مشکلات فراوانی در روابط زناشویی می‌شود.

تاثیر تریاک بر رابطه زناشویی

در بسیاری از اوقات تریاک و هم خانواده‌های آن مانند کراک، شیره ، ترامادول ( علائم خماری ترامادول ) و … به دلیل عدم اطلاع و آگاهی افراد از تاثیر تریاک بر رابطه زناشویی به منظور داشتن یک رابطه جنسی خوب مصرف می‌شوند. درست است که این مواد مخدر در کوتاه مدت سبب عملکرد بهتر در زمان برقراری رابطه جنسی و برطرف شدن زود انزالی در فرد می‌شوند ولی در دراز مدت مشکلات زیادی را ایجاد خواهند کرد. در واقع تاثیر تریاک بر زود انزالی بسیار کوتاه است و آنچه برای فرد باقی می‌ماند وابستگی جسمانی شدید و دچار شدن به انواع مشکلات روحی و روانی است.

در واقع مصرف‌کنندگان با باورهای غلطی همچون اینکه اثرات مثبت ابتدایی مصرف مواد بر میل جنسی همیشگی و با همین کیفیت هستند، تصمیمی جدی برای ترک نمی‌گیرند. در حالی که اگر از عوارض مواد بر عملکرد جنسی در طولانی مدت آگاهی داشته باشند، هرگز این روش را انتخاب نمی‌کنند. در واقع پس از گذشت زمان کوتاهی تاثیرات مخرب مواد شروع می‌شود و فرد برای به دست آوردن لذت اولیه شروع به بالا بردن دوز مواد می‌کند.

ترک اعتیاد و رابطه زناشویی

مشکلات جنسی بعد از ترک اعتیاد

اکثر مواد اعتیادآور به مرور اختلالاتی در عملکرد جنسی افراد ایجاد می‌کنند که این اختلالات ممکن است در اثر فشارهای ناشی از ترک تشدید شوند. به همین خاطر بسیاری از افراد در طی دوران ترک فکر می‌کنند که باید برای داشتن رابطه جنسی بهتر، مصرف را دوباره شروع کنند. در پی مصرف مواد محرک مانند شیشه نیز لذت و برانگیختگی جنسی به شدت افزایش پیدا می‌کند، در نتیجه مصرف‌کنندگان به ادامه مصرف ترغیب پیدا می‌کند. در حالی که روش‌های درمانی زیادی برای مشکلات جنسی پس از ترک اعتیاد وجود دارد که به کمک آن‌ها می‌توان به آسانی مشکلاتی از این دست را حل کنید.

ایا اعتیاد باعث زود انزالی میشود؟

امروزه داروهای زیادی برای برطرف کردن اختلال‌های جنسی وجود دارد و درمان های مختلفی برای  مشکل زود انزالی بعد از ترک اعتیاد تجویز می شود. این داروها حتما باید با توجه به نوع اختلال جنسی و با نظر پزشک تجویز شود زیرا ممکن است برخی بیماران شرایطی داشته باشند که مصرف این داروها برایشان مفید نباشد و حتی عارضه‌ای در آن‌ها به جای بگذارد. گاهی هم مبتلایان به اختلال‌های جنسی خود درمانی و از موادی استفاده می‌کنند که به‌طور موقت مشکل جنسی را حل می‌کند ولی در درازمدت آثار سوء بر جای می‌گذارد که شاید دیگر نتوان رفعش کرد.

در پاسخ سوال : ایا ترک اعتیاد باعث زود انزالی میشود باید بگوییم پس از ترک اعتیاد متخصصین توصیه کرده‌اند که برای برقراری رابطه جنسی عجله نداشته باشید و با مشورت دوره بهبود خود را پیش ببرید. حتی در برنامه‌های درمانی این افراد رابطه جنسی برای شش ماه تا یک سال ممنوع شده است.

مطلب مرتبط : آمپول های تقویتی برای ترک اعتیاد

درمان زود انزالی بعد از ترک اعتیاد

در جواب سوال برخی مخاطبین که میپرسند چرا بعد از ترک اعتیاد نباید رابطه داشت باید بگوییم یکی از مشکلات پس از اعتیاد زود انزالی می باشد و عموما افراد به دنبال یافتن راه حلی برای درمان زود انزالی بعد از ترک اعتیاد هستند. زودانزالی باعث می شود مدتی پس از شروع رابطه یا پیش از دخول فرد به ارگاسم رسیده و باعث ایجاد نارضایتی در شخص مقابل خواهد شد. مشکل زود انزالی بعد از ترک اعتیاد به مرور اعتماد به نفس شخص ترک کرده را از بین می برد به نحوی که فرد تمایل پیدا می کند به سمت مواد مخدر بر گردد. یکی دیگر از توصیه‌های متخصصین درمان اعتیاد برای افرادی که اقدام به ترک مواد مخدر کرده‌اند و در روابط جنسی دچار مشکل هستند این است که روابط جنسی محدود داشته باشند بدین صورت که آمیزش جنسی کامل همراه با دخول نباشد.

درمان صحیح مشکلات رابطه زناشویی بعد از ترک اعتیاد ، دریافت مشاوره جنسی از روانشناسان و متخصصان با تجربه است که می‌توانید آن‌ها را در مراکز ترک اعتیاد و کلینیک‌ها جستجو کنید. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره ترک اعتیاد به هر گونه از مواد مخدر و همچنین مشکلات به وجود آمده پس از ترک با مرکز ترک اعتیاد فرمانیه تماس بگیرید و اطلاعات کافی در مورد مکان، هزینه کمپ ترک اعتیاد و همچنین امکانات رفاهی موجود در کمپ نیز دریافت کنید.

برای مشاوره همین حالا با مرکز ترک اعتیاد فرمانیه تماس بگیرید:

 02126100813

 02126231821

 09126896964

 


2 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

  • آیا زود انزالی بعد از ترک از بین میرود ؟ چقدر طول میکشه ؟

    پاسخ
  • مشاوره درمان زود انزالی بعد از ترک اعتیاد در کمپ شما انجام میشه ؟ هزینه مشاوره چقدره

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست